Aspose.3D  for .NET

.NET 3D Interfejsy API do manipulacji plikami

Odczytuj, zapisuj, manipuluj i konwertuj 3D formaty plików w dowolnej aplikacji opartej na .NET.

  Pobierz darmową wersję próbną
  
 

Aspose.3D for .NET to bogate w funkcje oprogramowanie do gier i projektowania wspomaganego komputerowo (CAD) API do manipulowania dokumentami bez 3D zależności oprogramowania do modelowania i renderowania. API obsługuje Discreet3DS, WavefrontOBJ, FBX (ASCII, Binary), STL (ASCII, Binary), Universal3D, Collada, glTF, GLB, PLY, DirectX, Google Draco formaty plików i nie tylko. Deweloperzy mogą łatwo tworzyć, czytać, konwertować, modyfikować i kontrolować treść 3D formatów dokumentów.

Aspose.3D for .NET API jest przyjazny dla użytkownika i można go wdrożyć z dowolną aplikacją .NET tak łatwo, jak jej skopiowanie, bez martwienia się o inne usługi i moduły, które są już zainstalowane.

Zaawansowane .NET 3D API funkcje

Utwórz 3D scenę & zapisz w obsługiwanym formacie

Załaduj, zapisz i konwertuj pliki do strumienia

Praca z geometrią i hierarchia scen

Udostępniaj dane geometrii siatki między wieloma węzłami

Dodaj właściwość animacji do dokumentu sceny

Trianguluj siatkę z niestandardowym układem pamięci wierzchołka

Dodaj kamerę docelową w scenie

Animuj obiekty w scenie

Podziel siatki według materiału

Renderuj widok 3D w formacie obrazu

Rzucaj i odbieraj cienie na geometriach

Zezwól na zmianę orientacji płaszczyzny

Popraw tworzenie cylindra

Dodano obsługę renderera vulkan

Twórz geometrię przez wytłaczanie kształtów

Obsługa algorytmu atlasu UV

Obsługa standardowego formatu drukowania 3d AMF

FBX Obsługa importu i zapisu binarnego

Eksportuj i importuj glTF plików z kompresją draco

3D Konwersja formatu pliku

Aspose.3d for .NET udostępnia szereg zaawansowanych algorytmów, dzięki czemu jest to kompleksowe rozwiązanie do konwersji formatu plików 3D. Proces konwersji jest tak prosty, jak zmiana rozszerzenia pliku na żądany format. Wszystko, co musisz zrobić, to załadować plik źródłowy do instancji Scene i wywołać jej metodę Save z odpowiednim parametrem FileFormat. Otóż to!

Zapisz 3D scenę w różnych formatach - C#

// load the file to be converted

var scn = new Aspose.ThreeD.Scene(dir + "template.fbx");

// save in different formats

scn.Save(dir + "output.stl", Aspose.ThreeD.FileFormat.STLASCII);

scn.Save(dir + "output.obj", Aspose.ThreeD.FileFormat.WavefrontOBJ);

3D Tworzenie scen

Aspose.3D for .NET umożliwia programistom łatwe generowanie scen od podstaw bez konieczności instalowania oprogramowania do modelowania lub renderowania 3D. 3D .NET API umożliwia również zapisywanie scen w formatach (FBX, STL, WavefrontOBJ, Discreet3DS, Universal3D i Collada) poprzez wywołanie metody Save Obiekt klasy sceny.

Dodaj informacje o zasobach do 3D sceny

Metadane to uporządkowane informacje, które opisują, lokalizują i ułatwiają wyszukiwanie, używanie i zarządzanie zasobem informacyjnym. Aspose.3D for .NET API umożliwia programistom zdefiniowanie metadanych sceny.

Utwórz 3D Siatkę i Kształty graficzne

Biblioteka .NET3D pozwala programistom budować siatkę o różnych 3D kształtach geometrycznych, definiować punkty kontrolne i wielokąty w najprostszy sposób, aby tworzyć siatki i wskazywać siatkę na wiele wystąpień typu kształtu. Deweloperzy mogą również umieszczać kształty 3D w dowolnym miejscu na scenie 3D.

Udostępniaj dane geometrii siatki z wieloma węzłami

Aby zmniejszyć zapotrzebowanie na pamięć, pojedynczą instancję Mesh można powiązać z różnymi instancjami Node. Wyobraź sobie, że potrzebujesz systemu, w którym duża liczba 3D kostek wydaje się nie do odróżnienia; możesz oszczędzić pamięć, tworząc jeden obiekt Mesh podczas uruchamiania systemu. W tym momencie, za każdym razem, gdy potrzebujesz innego kształtu, tworzysz kolejny obiekt Node, a następnie wskazujesz ten węzeł na jedną siatkę. W ten sposób API zarządza wystąpieniami.

Siatka triangulacyjna z niestandardowym układem pamięci wierzchołków

Przekształć siatkę w siatkę trójkątów, ponieważ każdą złożoną strukturę można przedstawić jako kilka trójkątów. Pakiety oprogramowania graficznego i urządzenia sprzętowe działają wydajniej na trójkątach. Układ pamięci Vertex jest również ważny dla zasilania GPU (jednostki przetwarzania grafiki), ponieważ GPU musi również wiedzieć o układzie wierzchołków, aby wyodrębnić prawidłowe atrybuty z bufora.

Niezależnie od jakiejkolwiek instalacji oprogramowania zewnętrznego

Aspose.3D API jest zbudowany przy użyciu kodu zarządzanego, który nigdy nie zależy od zewnętrznej API lub instalacji oprogramowania na komputerze w celu pracy z plikami 3D. Jest to idealnie dopasowane rozwiązanie pod względem obsługiwanych funkcji, bezpieczeństwa, stabilności, skalowalności, szybkości i ceny.

  
  

Aspose.3D oferuje indywidualne 3D interfejsy API przetwarzania dla innych popularnych środowisk programistycznych, jak podano poniżej: