3D Biçim Dönüştürme Yolu Java

Platformlar arası Java uygulamalar oluşturmak için herhangi bir 3D modelleme ve oluşturma yazılımı yüklemesi olmadan 3D dosya biçimini dönüştürün.

 

Üç boyutlu grafik uygulamaları oluşturmak, düzenlemek, işlemek ve kaydetmek için Java 3D API, herhangi bir 3D modelleme ve oluşturma yazılımı yüklemeden bu tür özellikleri yapmak için yüksek düzeyde yöntemler sağlar. Çok azı farklı üç boyutlu geometrik şekillerden oluşan bir ağ oluşturur, bir 3D sahne dosyası oluşturur, Küp üzerinde normaller veya UV kurar, öğeleri biçimlendirir, animasyon özelliği ekler ve daha fazlasını yapar.

3D Dosyasını farklı biçimlere dönüştürün

Dönüştürme işlemi basittir. Sadece kaynak 3D dosyasını kullanarak yükleyin. Sahne sınıfı Sahne, düğümleri, geometrileri, dokuları, malzemeleri, animasyonu, pozları, alt sahneleri vb. içeren üst düzey bir nesne olduğundan. Seçenekleri kaydet AmfSaveOptions, ColladaSaveOptions, Discreet3dsSaveOptions, DracoSaveOptions, FbxSaveOptions, GltfSaveOptions, RvmSaveOptions, StlSaveOptions, U3dSaveOptions vb ve özellikleri buna göre ayarlayın. Son olarak, çıktı dosyası ve oluşturulan hedef format kaydetme seçenekleri nesnesi ile kaydetme yöntemini çağırın. Ayrıca, API programcılarını kullanmak, 3D sahnesini HTML olarak bile kaydedebilir.

AMF - 3DS Dönüşümü için Java Kodu
Java aracılığıyla 3D Sahneyi HTML\'ye dönüştürün