Aspose.3D  for .NET

.NET 3D Dosya Manipülasyon API'leri

Herhangi bir .NET tabanlı uygulamada 3D dosya biçimini okuyun, yazın, işleyin ve dönüştürün.

  Ücretsiz Deneme İndirin
  
 

Aspose.3D for .NET, belgeleri herhangi bir 3D modelleme ve işleme yazılımı bağımlılığı olmadan işlemek için zengin özelliklere sahip bir Oyun Yazılımı ve Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) API'dır. API, Discreet3DS, WavefrontOBJ, FBX (ASCII, Binary), STL (ASCII, Binary), Universal3D, Collada, glTF, GLB, PLY destekler, DirectX, Google Draco dosya biçimleri ve daha fazlası. Geliştiriciler, 3D belge biçimlerinin özünü kolayca oluşturabilir, okuyabilir, dönüştürebilir, değiştirebilir ve kontrol edebilir.

Aspose.3D for .NET API kullanıcı dostudur ve halihazırda kurulu olan diğer hizmetler ve modüller hakkında endişelenmeden kopyalamak kadar kolay bir şekilde herhangi bir .NET uygulamasıyla dağıtılabilir.

Gelişmiş .NET 3D API Özellikler

3D sahnesi & desteklenen biçimde kaydedin

Yükle, kaydet & dosyaları bir akışa dönüştür

Geometri & sahne hiyerarşisi

Mesh geometrisi verilerini birden çok düğüm arasında paylaşın

Sahne belgesine animasyon özelliği ekleyin

Vertex'in Özel Bellek Düzeni ile Mesh Üçgeni Oluşturun

Sahneye Hedef Kamera Ekleyin

Bir Sahnedeki Nesneleri Canlandırın

Meshleri Malzemeye Göre Böl

Resim Formatında bir 3D Görünümü Oluşturun

Geometrilerde Gölge Oluşturma ve Alma

Düzlemin yönünü değiştirmeye izin ver

Silindir oluşumunu geliştirin

Vulkan oluşturucu desteği eklendi

Şekilleri ekstrüde ederek geometri oluşturun

UV atlas algoritması desteği

Standart 3B yazdırma biçimi desteği AMF

FBX içe aktarma ve İkili yazma desteği

Draco sıkıştırmasıyla glTF dosyayı dışa ve içe aktarın

3D Dosya Biçimi Dönüşümü

Aspose.3d for .NET, onu 3D dosya biçimi dönüştürme için hepsi bir arada bir çözüm haline getiren bir dizi gelişmiş algoritma sağlar. Dönüştürme işlemi, dosya uzantısını istenen formata değiştirmek kadar basittir. Tek yapmanız gereken, kaynak dosyayı bir Scene örneğine yüklemek ve uygun bir FileFormat parametresiyle Save yöntemini çağırmaktır. Bu kadar!

3D sahnesini farklı biçimlerde kaydet - C#

// load the file to be converted

var scn = new Aspose.ThreeD.Scene(dir + "template.fbx");

// save in different formats

scn.Save(dir + "output.stl", Aspose.ThreeD.FileFormat.STLASCII);

scn.Save(dir + "output.obj", Aspose.ThreeD.FileFormat.WavefrontOBJ);

3D Sahne Oluşturma

Aspose.3D for .NET, programcıların herhangi bir 3D modelleme veya oluşturma yazılımı yüklemeye gerek kalmadan sahneleri kolayca sıfırdan oluşturmasını sağlar. 3D .NET API, aynı zamanda, ekranın Kaydet yöntemini çağırarak sahneleri (FBX, STL, WavefrontOBJ, Discreet3DS, Universal3D ve Collada) formatlarında kaydetmeyi sağlar. Sahne sınıfı nesnesi.

3D Sahnesine Varlık Bilgisi Ekle

Meta veriler, bir bilgi kaynağını tanımlayan, konumlandıran ve almayı, kullanmayı ve yönetmeyi kolaylaştıran yapılandırılmış bilgilerdir. Aspose.3D for .NET API, geliştiricilerin sahne için Meta Veri tanımlamasına olanak tanır.

3D Mesh & Grafik Şekiller

.NET 3D kitaplığı, geliştiricilerin çeşitli 3D geometrik şekillerden oluşan bir ağ oluşturmasına, ağlar oluşturmak için en basit şekilde kontrol noktalarını ve çokgenleri tanımlamasına ve bir ağı bir şekil türünün birden çok örneğine işaret etmesine olanak tanır. Geliştiriciler ayrıca 3D şeklini 3D sahnesinin herhangi bir yerine yerleştirebilir.

Mesh Geometrisi Verilerini Çoklu Düğümlerle Paylaşın

Bellek gereksinimlerini azaltmak için, tek bir Mesh örneği, çeşitli Node.js örneklerine bağlanabilir. Çok sayıda 3D küpün ayırt edilemez göründüğü bir sisteme ihtiyaç duyduğunuzu hayal edin; sistem başladığında bir Mesh nesnesi oluşturarak bellekte yer açabilirsiniz. Bu noktada, başka bir şekle her ihtiyaç duyduğunuzda, başka bir Node nesnesi yaparsınız, ardından o düğümü bir Mesh'e yönlendirirsiniz. API, örneklemeyi bu şekilde yönetir.

Vertex'in Özel Bellek Düzeni ile Mesh Üçgeni

Bir ağı üçgen ağa dönüştürün, çünkü herhangi bir karmaşık yapı bir grup üçgen olarak temsil edilebilir. Grafik yazılım paketleri ve donanım aygıtları üçgenler üzerinde daha verimli çalışır. Vertex'in bellek düzeni, GPU'yu (Grafik İşlem Birimi) beslemek için de önemlidir, çünkü GPU, arabellekten doğru öznitelikleri çıkarmak için köşe düzeni hakkında da bilgi sahibi olmalıdır.

Herhangi bir Harici Yazılım Kurulumundan Bağımsız

Aspose.3D API, 3D dosyalarıyla çalışmak için hiçbir zaman harici API'ye veya makinedeki yazılım kurulumuna bağlı olmayan yönetilen kod kullanılarak oluşturulmuştur. Desteklenen özellikler, güvenlik, kararlılık, ölçeklenebilirlik, hız ve fiyat açısından mükemmel şekilde özelleştirilmiş bir çözümdür.

  
  

Aspose.3D, aşağıda listelenen diğer popüler geliştirme ortamları için ayrı 3D işleme API\'leri sunar: