3D Biçim Dönüştürme Yolu C#

Platformlar arası .NET uygulamalar oluşturmak için herhangi bir 3D modelleme ve işleme yazılımı olmadan 3D belge biçimini dönüştürün.

 

Geliştiriciler, 3D grafik kitaplığını kullanarak 3D biçimlerinin içeriğini kolayca okuyabilir, oluşturabilir, dönüştürebilir, güncelleyebilir ve kontrol edebilir. API tarafından desteklenen biçimlerden birkaçı WavefrontOBJ, Discreet3DS, STL (ASCII, Binary), FBX (ASCII, Binary), Universal3D, Collada, GLB, glTF, PLY, DirectX, Google Draco biçimleri ve daha fazlası. Dönüştürme işlemi, kaynak dosyanın örneği aracılığıyla yüklenmesi kadar kolaydır. Sahne sınıfı ve ilgili çıktı biçimi parametresiyle Kaydet yöntemini çağırma.

3D Sahnesini çeşitli biçimlere dönüştürün

Geliştiriciler, yukarıda listelenen aynı işlemle 3D sahnesini kolayca dönüştürebilir. FBX - OBJ dönüşüm gibi birkaç örnek göz önüne alındığında. FBX dosyasını Scene Class nesnesi aracılığıyla yükleyin. kullanarak kaydetme seçeneklerini oluşturun. ObjSaveSeçenekleri ve parametre olarak çıktı dosyası yolu ve nesne seçeneklerine sahip sahne Kaydet yöntemini çağırın. API gibi ilgili sınıflara kaydetmek için uygun seçenek sınıfları var A3dwKaydetSeçenekleri AmfSaveOptions Discreet3dsSaveOptions FbxSaveOptions Html5KaydetSeçenekleri RvmSaveSeçenekleri ve dahası. İşte 3D için tam liste dönüştürme formatı seçenekler. Ayrıca, geliştiriciler bir 3D sahnesini kolayca PDF içine kaydedebilir.

FBX - OBJ Dönüşümü için C# Kodu
3D Sahnesini PDF\'ye Dönüştürmek için C# Kodu