Aspose.BarCode Python via Java için

Python Barkod kitaplığı

Herhangi bir Python uygulamasında 1D, 2D ve Posta barkodlarını tanıyın veya oluşturun.

  Download Free Trial
  
 

Aspose.BarCode for Python via Java, python-java köprüsü kullanılarak Python uygulamalarına entegre edilecek bir dizi barkod oluşturma ve okuma API'sidir. Geliştiriciler kolayca barkod oluşturma ve tanıma işlevi ekleyebilir. Python tabanlı bu barkod API'si, barkod görüntüleri oluşturur ve bunları PNG, JPG, GIF, BMP ve TIFF gibi çeşitli biçimlerde kaydeder. Kenarlıkları özelleştirme, renk şeması, döndürme açısı, çözünürlük ve çok daha fazlası gibi çeşitli görüntüleme özelliklerini destekler.

Java Barkod API Özellikleri ile Gelişmiş Python

Barkodları Çeşitli Biçimlerde Kaydetme

Barkod kitaplığı, oluşturulan barkodları yalnızca popüler raster görüntü biçimlerini kullanarak değil, aynı zamanda akış veya vektör olarak kaydetmek için çeşitli seçenekler sunar. Barkodlar, en yaygın kullanılan beş resim formatından biri veya iki vektör formatından biri kullanılarak indirilebilir. Barkodları dosya, akış veya bit eşlem olarak yüklemek de mümkündür. Geliştiriciler, gerekli çıktı modunu ayarlayarak barkod oluşturma ve kaydetme sürecini belirli iş ihtiyaçlarına göre özelleştirebilir. API şu dosya formatlarını destekler: giriş/çıkış için BMP, PNG, GIF, JPEG ve TIFF; Çıkış için EMF ve SVG. Geliştiriciler, çözünürlükte kayıp olmadan ölçeklendirmek için barkodları EMF ve SVG dosyaları gibi vektör görüntüleri olarak kaydedebilir. Oluşturulan barkodları akış olarak çıkarmak mümkündür (ikili formatı kullanarak). Bu mod, belirli işletim sistemlerinin ve belirli çıkış cihazlarının kullanımından soyutlamak için kullanılabilir. API ayrıca barkodların öncelikle bitmap nesneleri olarak kaydedilmesine ve ardından gerekli dosya biçiminde indirilmesine veya daha fazla işlenmesine olanak tanır. Bu tür nesneler, bir görüntüyü temsil etmek için bir piksel ızgarası kullanır. Bir bitmapteki her piksel, pikselin dolu mu yoksa boş mu olduğunu belirten bir ikili değerle temsil edilir. Bitmap nesneleri, görüntüleri temsil etmeye ve değiştirmeye hizmet eder. Genellikle grafik ve görüntüleme yazılımlarında kullanılırlar.

QR Kod Üretimi

Bu barkod API'si, büyük veya standart olmayan değerlerin kodlanması için Data Matrix, Aztec Code, PDF417 vb. dahil olmak üzere en çok kullanılan 2B türlerin barkodlarını oluşturma yeteneğine sahiptir. Aşağıdaki kod örneği, QR Kodu oluşturmayı açıklar.

Code to be executed - Python


from asposebarcode import Generation

class BarcodeGeneratorExamples():
  def generateBarcodeImageExample(self):
    generator = Generation.BarcodeGenerator(Generation.EncodeTypes.QR, "")
    generator.getParameters().getBarcode().getCodeTextParameters().setLocation(CodeLocation.Below)
    generator.getParameters().getBarcode().getXDimension().setMillimeters(2)
    generator.save("example.png", "PNG")

barcodeGeneratorExamples = BarcodeGeneratorExamples()
barcodeGeneratorExamples.generateBarcodeImage()
Generation result

Optimize Edilmiş Barkod Tarama ve Kod Çözme

Aspose.BarCode for Python via Java'nın özelliklerinden biri, farklı ön ayarlar kullanarak barkod okuma sürecini özelleştirme yeteneğidir. Bunlar, farklı senaryolar için optimize edilmiş ve barkod tanımanın doğruluğunu ve hızını artırmaya yardımcı olabilecek, önceden tanımlanmış okuma parametresi gruplarıdır. Örneğin, küçük, düşük kaliteli veya hasarlı barkodların yanı sıra karmaşık metin belgelerinden taranan veya açılı olarak döndürülen barkodların tanınmasını iyileştirmek için bazı ön ayarlar kullanılabilir. Yüksek kaliteli görüntüler ve doğrusal barkodlar için okuma hızını artırmak üzere diğer ön ayarlar kullanılabilir. Geliştiriciler, bu ön ayarları kullanarak, kendi özel kullanım durumları için tanıma doğruluğunu ve verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için barkod okuma işleminde ince ayar yapabilir. Bu, uygulamalarının genel performansını artırabilir ve müşterileri için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayabilir.

Canlı Barkod Tanıma Örneği

Barkod okuyucu API'si, 1D, 2D ve posta barkodlarını taramak, algılamak ve okumak için bir dizi özellik sağlar. Geliştiriciler, yalnızca birkaç satır kodla bu işlevi uygulamalarına kolayca entegre edebilir ve yaygın olarak kullanılan çok çeşitli barkodları algılamak ve kodunu çözmek için kullanabilir. API, kullanıcı dostu ve sezgisel olacak şekilde tasarlanmıştır ve geliştiricilerin Python uygulamalarına hızlı ve kolay bir şekilde barkod tarama özellikleri eklemelerini kolaylaştırır.

Ready to recognize tanıma Buraya bir dosya bırakın veya göz atmak için tıklayın *

* Dosyalarınızı yükleyerek veya hizmeti kullanarak Şartlarımızı kabul etmiş olursunuz: ve Gizlilik Politikası'nı kullanın.

Code to be executed - Python

  
import os
import base64
from asposebarcode import Recognition

class BarcodeReaderExamples():
  def readBarcodeImage(self):
    image_data_base64 = ta.load_image_base64_from_path("<file name>")
    reader = Recognition.BarcodeReader(image_data_base64, None, Recognition.DecodeType.AllSupportedTypes)
    recognized_results = reader.readBarCodes()
    for x in recognized_results:
      print(x.getCodeText())
      print(x.getCodeTypeName())

  def load_image_base64_from_path(filePath):
    try:
      image_file = open(filePath, "rb")
      image_data_binary = image_file.read()
      return (base64.b64encode(image_data_binary)).decode('ascii')
    except Exception as ex:
      print('Failed to save image\\n ' + str(ex))
    
barcodeReaderExamples = BarcodeReaderExamples()
barcodeReaderExamples.readBarcodeImage()

Tanıma sonucu

İnsanlar ne diyor

Sadece bizim sözümüze güvenmeyin. Kullanıcıların API'ler hakkında söylediklerini görün.

 
 
View Case Studies
  

Support and Learning Resources