Aspose.Cells  for C++

C++ Excel kütüphanesi - Aspose.Cells

Tam işlevli C++ uygulamalarında herhangi bir Microsoft Excel bağımlılığı olmadan elektronik tablolar oluşturun, okuyun, yazın ve ayrıştırın.

  Ücretsiz Deneme İndirin
  
 

Aspose.Cells C++ kitaplığı, Elektronik Tablo manipülasyonuna yönelik yerel bir C++ kitaplığıdır. Uygulamalar, elektronik tablonun Yerleşik ve Özel Özellikleri, Temalar, Stiller ve Biçimlendirme, Veri Doğrulama, Koşullu Biçimlendirme, Formülleri Okuma, Yazma ve Hesaplama, Satırları ve Sütunları Gruplandırma ve çok daha fazlasını Ofis Otomasyonuna güvenmeden oluşturma, dönüştürme ve düzenleme gibi işlevleri gerçekleştirebilir. veya Microsoft Excel. API, en yaygın elektronik tablo formatlarını (örneğin XLS, XLSX, XLSM ve XLSB) ve diğer dosya formatı türlerini (örneğin PDF, XPS) ve en yaygın görüntü formatlarını (örneğin JPEG, PNG, BMP, TIFF , GIF, EMF, SVG).

Excel için C++ kitaplığının gelişmiş özellikleri - Aspose.Cells

Yükle ve yükle akışları kullanarak Excel dosyalarını kaydetme

Oluştur ve oluştur grafikleri manipüle etmek

Girişi kısıtlamak için veri doğrulamayı ayarlayın

Satırları ve satırları gruplayarak verileri düzenleyin. sütunlar

Yerleşik ve amp; özel özellikler

Ekle ve ekle köprüleri işlemek

Oluştur ve oluştur Pivot Tabloları işlemek

Temaları kullanarak çalışma kitabınızın görünümünü değiştirme

Tablolar oluşturun ve nesneleri listele

Çizim nesnelerini yönetin

Hücrelere, satırlara, sütunlara veya aralıklara stil ve biçimlendirme uygulama

Emsalleri ve Örnekleri Takip Etme bakmakla yükümlü olunan kişiler

Okuyun, yazın ve karmaşık formülleri hesapla

OLE nesnelerini ekleme veya çıkarma

Koşullu biçimlendirme kuralları oluşturma

Kullanıcı tanımlı İşlevler oluşturun ve uygulayın

Grafiği PDF formatına dönüştür

Grafiği Resim formatına dönüştürün

sistem gereksinimleri

Excel için Aspose.Cells C++ kitaplığı aşağıdaki 64 bit veya 32 bit işletim sistemlerini ve platformlarını destekler:
İşletim sistemi     Sürümler
Microsoft Windows
  • Windowsx86
  • Windowsx86_64
Linux
  • Linuxx86_64
  • ARM için Linux (aarch64)
Mac os işletim sistemi
  • macOS 11 veya üzeri(arm64, x86_64)

Microsoft Excel'e Sıfır Bağımlılık

Excel için Aspose.Cells C++ kitaplığı tamamen bağımsızdır ve Microsoft Corporation'a bağlı değildir, yetkilendirilmez, desteklenmez veya başka bir şekilde onaylanmaz. Aspose.Cells C++ kitaplığının, Excel belge formatlarıyla çalışması için makineye hiçbir zaman Microsoft Office veya Microsoft Excel'in yüklenmesine gerek yoktur.

Basit ve Excel Formatlarının Güvenilir Dönüşümü

Aspose.Cells C++ kitaplığı, formata özgü ayrıntılar konusunda endişelenmeden Excel dosya formatlarını yükleme, düzenleme, yazma ve bunlar arasında dönüştürme olanağı sağlayan güçlü bir API kümesidir. API, yalnızca iki satır kodla e-tabloları desteklenen herhangi bir formattan desteklenen herhangi bir formata dönüştürmenize olanak tanır. Bu kadar basit!

Excel dosyalarını birden çok formatta dönüştürün - C++

	// load the document for conversion

	Workbook book(u"template.xls");

	// save in different formats

	book.Save(u"output.xlsx", SaveFormat::Xlsx);

	book.Save(u"output.xlsb", SaveFormat::Xlsb);

	book.Save(u"output.csv", SaveFormat::CSV);

Kapsamlı Elektronik Tablo Biçimlendirmesi

Aspose.Cells C++ kitaplığı, gelişmiş biçimlendirme özellikleri sunarak verilerinizi çalışma sayfasında nasıl sunmak istediğiniz konusunda size tam kontrol sağlar. Biçimlendirmeyi tek tek satır, sütun veya hücreye uygulayabilir veya bir hücre aralığı oluşturup buna biçimlendirme uygulayabilirsiniz. Ayrıca bir hücreye zengin metin ekleyebilir, kenarlıklar uygulayabilir, arka plan desenleri ayarlayabilir veya yazı tipiyle ilgili stil özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

Verileri Grafiklerle Görselleştirin

Aspose.Cells C++ kitaplığı, Excel uygulamasının desteklediği tüm standart ve özel grafik türlerini dinamik olarak oluşturmak için kapsamlı bir API seti sunar. API ayrıca mevcut bir grafiğin veri kaynağını güncelleme ve yenileme olanağı da sağlar.

Çalışma Sayfalarını Görüntü Olarak Oluştur

Aspose.Cells C++ kitaplığı, kendi işleme motorunu kullanarak Microsoft Excel'e en yüksek doğrulukla işler. BMP, TIFF, PNG, JPEG ve JPEG gibi popüler formatlardaki görüntülere çalışma sayfaları oluşturma gibi ayırt edici özellikler sunar. EMF. Sheet2Image işlemi esnektir, dolayısıyla ortaya çıkan görüntünün çözünürlüğünün kontrol edilmesi gibi seçeneklerin seçilmesine olanak tanır.

Sütunları ve Satırları Yönetme

Aspose.Cells C++ kitaplığı, satır ve sütunların çeşitli şekillerde işlenmesini sağlar. Satır yüksekliğini ve sütun genişliğini ayarlamak veya hücre boyutlarını içindeki içeriğe göre otomatik olarak yeniden boyutlandırmak çok kolaydır. API ayrıca satırları ve sütunları gruplandırma veya gruplandırmanın yanı sıra silme ve ekleme, gizleme veya gösterme araçlarını da sunar.

E-Tabloları Doğru Bir Şekilde PDF'e Dönüştürün

Aspose.Cells C++ kitaplığı, orijinal belgeyle aynı kaliteyi korurken elektronik tabloları PDF biçimine dönüştürme olanağı sağlar. Bu gerçek, Aspose.Cells C++ kütüphanesini, PDF gibi endüstri standardı formatlarda belge alışverişi yapmak isteyen kuruluşlar için mükemmel bir seçim haline getirir.