Aspose.Cells  for C++

C++ Excel E-Tablolar API'leri

Tam işlevli C++ uygulamalarda herhangi bir Microsoft Excel bağımlılığı olmadan elektronik tablolar oluşturun, okuyun, yazın ve ayrıştırın.

  Ücretsiz Deneme İndirin
  
 

C++ için Aspose.Cells, E-tablo manipülasyonu için yerel bir C++ API'dir. Uygulamalar, elektronik tablonun Yerleşik ve Özel Özellikleri, Temalar, Stiller ve Biçimlendirme, Veri Doğrulama, Koşullu Biçimlendirme, Formülleri Okuma, Yazma ve Hesaplama, Satırları ve Sütunları Gruplama ve çok daha fazlasını oluşturma, dönüştürme ve düzenleme gibi işlevleri Office Otomasyonuna güvenmeden gerçekleştirebilir. veya Microsoft Excel. API, XLS, XLSX, XLSM ve XLSB gibi en sık kullanılan elektronik tablo biçimlerini destekler.

Gelişmiş C++ Elektronik Tablo API Özellikleri

Yükle & akışları kullanarak Excel dosyalarını kaydedin

& grafikleri manipüle etmek

Girişi kısıtlamak için veri doğrulamasını ayarlayın

Satırları gruplandırarak verileri düzenleyin & sütunlar

Yerleşik & özel özellikler

& köprüleri manipüle etmek

& Pivot Tabloları işlemek

Temaları kullanarak çalışma kitabınızın görünümünü değiştirin

Tablolar oluşturun & nesneleri listele

Çizim nesnelerini manipüle etme

Hücrelere, satırlara, sütunlara veya aralıklara stiller ve biçimlendirme uygulayın

Emsalleri İzle & bağımlılar

Oku, yaz & karmaşık formülleri hesaplamak

OLE nesneleri ekleyin veya çıkarın

Koşullu biçimlendirme kuralları oluşturun

Kullanıcı tanımlı İşlevler oluşturun ve uygulayın

Grafiği PDF formatına dönüştürün

Grafiği Görüntü formatına dönüştürün

Microsoft Excel'e Sıfır Bağımlılık

Aspose API'ler tamamen bağımsızdır ve Microsoft Corporation'a bağlı değildir, Microsoft Corporation tarafından yetkilendirilmez, desteklenmez veya başka bir şekilde onaylanmaz. Aspose.Cells for C++, Excel belge biçimleriyle çalışmak için hiçbir zaman makinede Microsoft Office veya Microsoft Excel'in yüklenmesine ihtiyaç duymaz.

Basit & Excel Formatlarının Güvenilir Dönüştürülmesi

C++ için Aspose.Cells, biçime özgü ayrıntılar hakkında endişelenmeden Excel dosya biçimlerini yükleme, düzenleme, yazma ve aralarında dönüştürme olanağı sağlayan güçlü bir API kümesidir. API, elektronik tabloları yalnızca iki satır kodla desteklenen herhangi bir biçimden desteklenen herhangi bir başka biçime dönüştürmenize olanak tanır. Bu kadar basit!

Excel dosyalarını birden çok biçimde dönüştürün - C++

// load the document for conversion

intrusive_ptr<IWorkbook> book = Factory::CreateIWorkbook(dir->StringAppend(new String("template.xls")));

// save in different formats

book->Save(dir->StringAppend(new String("output.xlsx")), SaveFormat_Xlsx);

book->Save(dir->StringAppend(new String("output.xlsb")), SaveFormat_Xlsb);

book->Save(dir->StringAppend(new String("output.csv")), SaveFormat_CSV);

Kapsamlı Elektronik Tablo Formatı

C++ için Aspose.Cells, gelişmiş biçimlendirme özellikleri sunarak, verilerinizi çalışma sayfasında nasıl sunmak istediğiniz üzerinde tam kontrol sağlar. Tek tek satır, sütun, hücreye biçimlendirme uygulayabilir veya bir hücre aralığı oluşturup ona biçimlendirme uygulayabilirsiniz. Ayrıca bir hücreye zengin metin ekleyebilir, kenarlıklar uygulayabilir, arka plan desenleri ayarlayabilir veya yazı tipiyle ilgili stil özelliklerini değiştirebilirsiniz.

Verileri Grafiklerle Görselleştirin

C++ için Aspose.Cells, Excel uygulaması tarafından desteklenen tüm standart ve özel grafik türlerini dinamik olarak oluşturmak için kapsamlı bir API kümesi sunar. API ayrıca mevcut bir grafik için veri kaynağını güncelleme ve onu yenileme yeteneği sağlar.

Çalışma Sayfalarını Görüntü Olarak Oluşturun

Kitaplık, kendi görüntü oluşturma motorunu kullanarak Microsoft Excel'e en yüksek sadakatle işler. BMP, TIFF, PNG, JPEG & EMF. Sheet2Image işlemi esnektir, bu nedenle ortaya çıkan görüntünün çözünürlüğünü kontrol etmek gibi seçeneklerin seçilmesine izin verir.

Sütunları ve Satırları Değiştir

C++ için Aspose.Cells, satır ve sütun işlemeyi birden çok şekilde sunar. Satır yüksekliğini ve sütun genişliğini ayarlayın veya içindeki içeriğe göre hücre boyutlarını otomatik olarak yeniden boyutlandırın, çok kolay. API ayrıca satırları ve sütunları gruplandırma veya gruplandırmayı kaldırmanın yanı sıra silme ve yerleştirme, gizleme veya gösterme araçlarını da sunar.

Elektronik Tabloları Doğru Bir Şekilde PDF'ye Dönüştürün

Excel C++ kitaplığı, orijinal belgeyle aynı kaliteyi korurken elektronik tabloları PDF biçimine dönüştürme yeteneği sağlar. Bu gerçek, Aspose.Cells for C++'yi endüstri standardı biçimlerdeki belgeleri PDF olarak değiştirmek isteyen kuruluşlar için mükemmel bir seçim haline getirir.