DOCX JPG PDF XML FODS
 Product Family
ODS

Java aracılığıyla FODS'u ODS'ye dönüştürün

Şirket İçi Java kitaplığını kullanarak tek veya birden çok sayfayı ODS'ye dönüştürmek için FODS'den ODS'ye Java dönüştürme.

Java Kullanarak FODS\'u ODS\'ye Dönüştürme

FODS’u ODS’ye dönüştürmek için kullanacağız

Aspose.Cells for Java

Zengin özelliklere sahip, güçlü ve kullanımı kolay bir dönüşüm API for Java platformu olan API. En son sürümünü doğrudan adresinden indirebilirsiniz.

Uzman

ve pom.xml dosyasına aşağıdaki konfigürasyonları ekleyerek Maven tabanlı projenize kurun.

depo


<repository>
<id>AsposeJavaAPI</id>
<name>Aspose Java API</name>
<url>https://repository.aspose.com/repo/</url>
</repository>

Bağımlılık

<dependency>
<groupId>com.aspose</groupId>
<artifactId>aspose-cells</artifactId>
<version>version of aspose-cells API</version>
<classifier>jdk17</classifier>
</dependency>

Java üzerinden FODS\'u ODS\'ye Dönüştürme Adımları

Java geliştiricileri, FODS dosyasını yalnızca birkaç satır kodla kolayca ODS’ye dönüştürebilir.

 1. FODS dosyasını Workbook sınıfının bir örneğiyle yükleyin1. Workbook.save yöntemini çağırın1. ODS uzantısı ve SaveFormat ile çıktı yolunu parametre olarak iletin1. Ortaya çıkan ODS dosyası için belirtilen yolu kontrol edin

sistem gereksinimleri

Java dönüştürme kaynak kodunu çalıştırmadan önce aşağıdaki ön koşullara sahip olduğunuzdan emin olun.

 • Microsoft Windows veya JSP/JSF Uygulaması ve Masaüstü Uygulamaları için Java Runtime Environment ile uyumlu bir işletim sistemi.- Aspose.Cells for Java’in en son sürümünü doğrudan Maven’den alın.
 

FODS\'den ODS\'ye Java Dönüşüm Kaynak Kodu

// FODS dosyasını bir Çalışma Kitabı örneğine yükleyin
Workbook book = new Workbook("template.fods");
// FODS'u ODS olarak kaydet
book.save("output.ods", SaveFormat.AUTO);  
  
 
 • FODS'den ODS'ye Dönüşüm Canlı Demoları

  FODS'yi ODS'ye Dönüştür Hemen şimdi Canlı Demolar web sitemizi ziyaret ederek. Canlı demo aşağıdaki avantajlara sahiptir.

    Aspose API dosyasını indirmenize gerek yok.
    Herhangi bir kod yazmaya gerek yok.
    Sadece FODS dosyanızı yükleyin, anında ODS\'ye dönüştürülecektir.
    İndirme bağlantısını alacaksınız.

  Java Elektronik Tablo Manipülasyon Kitaplığı

  Excel API, Microsoft Excel biçimlerini oluşturmak, düzenlemek, dönüştürmek ve farklı biçimlere dönüştürmek için kullanılabilir. Ayrıca, yazılım uygulamalarında kapsamlı çizelgeleme, ölçeklenebilir raporlama ve güvenilir hesaplamalar için kullanılabilir. Aspose.Cells, bağımsız bir API’dir ve Microsoft veya OpenOffice gibi herhangi bir yazılım gerektirmez.

  FODS FODS Dosya Biçimi nedir

  .fods uzantılı bir dosya, verileri satırlar ve sütunlar halinde depolayan bir OpenDocument Elektronik Tablo belge biçimi türüdür. Format, OASIS tarafından yayınlanan ve sürdürülen ODF 1.2 spesifikasyonlarının bir parçası olarak belirtilmiştir. FODS dosyaları, Microsoft'un başka bir Elektronik Tablo yazılım uygulaması olan Excel ile açılamaz. FODS dosyaları, LibreOffice kullanılarak ODS olarak kaydedilebilir ve XLS ve XLSX gibi diğer biçimlere dönüştürülebilir.

  Daha Fazla Oku

  ODS ODS Dosya Biçimi nedir

  ODS uzantılı dosyalar, kullanıcı tarafından düzenlenebilen OpenDocument Elektronik Tablo Belgesi formatı anlamına gelir. Veriler, ODF dosyası içinde satırlar ve sütunlar halinde saklanır. XML tabanlı bir biçimdir ve Açık Belge Biçimleri (ODF) ailesindeki birkaç alt türden biridir. Format, OASIS tarafından yayınlanan ve sürdürülen ODF 1.2 spesifikasyonlarının bir parçası olarak belirtilmiştir. Windows'taki bir dizi uygulama ve diğer işletim sistemleri, Microsoft Excel, NeoOffice ve LibreOffice dahil olmak üzere düzenleme ve manipülasyon için ODS dosyalarını açabilir. ODS dosyaları, farklı uygulamalar tarafından XLS, XLSX ve diğerleri gibi diğer elektronik tablo biçimlerine de dönüştürülebilir.

  Daha Fazla Oku