Aspose.Cells  for .NET

Excel Dosyalarını Yönetin via .NET API'leri

.NET, .NET Core ve Xamarin platformlarında elektronik tablo dosyalarını okuyun ve yazın. Elektronik tabloları Microsoft Excel olmadan diğer biçimlere aktarın.

  Ücretsiz Deneme İndirin
  
 

Aspose.Cells for .NET, elektronik tablo yönetimini ve işleme görevlerini hızlandırmak için bir Excel Elektronik Tablo Programlama API'dir. API, elektronik tablolar oluşturma, değiştirme, dönüştürme, işleme ve yazdırma yeteneğine sahip platformlar arası uygulamalar oluşturmayı destekler. Ayrıca, Microsoft Excel'in veya herhangi bir Microsoft Office Interop bileşeninin yüklenmesine değil, tüm Excel biçimlerinin yanı sıra CSV ve SpreadsheetML biçimleriyle ilgilenen güçlü bir API kümesine güvenir.

API'i entegre ederek, geliştiricilerin birden çok çalışma sayfasını yönetme, sıfırdan elektronik tablo içerikleri ve stilleri oluşturma, çalışma sayfalarına farklı veri kaynaklarından veri aktarma, ortak ve karmaşık Matematiksel, Mali ve Metin formülleri ekleme, grafikleri değiştirme gibi temel görevlerden bazılarını gerçekleştirebilir. resimler, yorumlar, çizim nesneleri ve çok daha fazlası.

Gelişmiş Excel Elektronik Tablosu API Özellikleri

Çıktıyı bir istemci tarayıcısına gönder

& DataTable, DataView veya Array'den

& çizelgeleri manipüle et & Ürün üzerinden PivotTable API

Bir tasarımcı e-tablosundan formülleri içe aktarın

Uzun sayfa adını kısalt & çalışma zamanında geçersiz karakterleri değiştir

TextBox içindeki kısmi metne metin hizalaması uygula

Satırları yapıştır & gelişmiş yapıştırma seçeneklerine sahip sütunlar

CSV (virgülle ayrılmış değerler) & TSV (sekmeyle ayrılmış değerler)

& yorumları manipüle etmek

Otomatik filtreleri ayarla & sayfa sonları

Koşullu biçimlendirme kurallarını belirtin

& adlandırılmış aralıkları değiştir

& mini grafikler oluştur

Çalışma sayfalarını SVG biçiminde dışa aktarın

Oku & hafif modda büyük e-tablolar yazın

Excel'den PDF'e dönüştürmede görüntüleri yeniden örnekleyin

Şablon dosyasında VBA kodunu veya Makroları değiştirin

Elektronik tabloları Akıllı İşaretleyiciler aracılığıyla doldurun

Elektronik Tabloları PDF, XPS & HTML Biçimler

Aspose.Cells for .NET, elektronik tabloları PDF, XPS & HTML en yüksek görsel doğruluğu korurken formatlar. Dönüştürme işlemi basit ama güvenilirdir, bu nedenle API, endüstri standardı formatlardan herhangi birinde belge alışverişi yapmak isteyen kuruluşlar için mükemmel bir seçimdir.

Elektronik tabloyu farklı biçimlerde kaydetme - C#

// load file to be converted

var workbook = new Aspose.Cells.Workbook(dir + "template.xlsx");// save in different formats

workbook.Save(dir + "output.pdf", Aspose.Cells.SaveFormat.Pdf);

workbook.Save(dir + "output.xps", Aspose.Cells.SaveFormat.XPS);

workbook.Save(dir + "output.html", Aspose.Cells.SaveFormat.Html);

Biçimlendirme, Grafikler ve Verilerle Verileri Görselleştirin Grafik

Aspose.Cells for .NET, elektronik tablolarınızı her türlü görsel efektle donatmak için size tam özgürlük ve esneklik sağlar. API, nitelikler, hücre stilleri (hizalama, girinti, döndürme, kenarlıklar, gölgeleme ve renklendirme, koruma, metin kaydırma ve küçültme) ve her tür sayı biçimiyle farklı yazı tipleri uygulamanıza olanak tanır.

Benzer şekilde, çizelgeler ve grafikler görsel olarak çekicidir ve elektronik tablonuza profesyonel bir görünüm verebilir. Aspose.Cells for .NET, tüm standart ve özel grafik türlerini oluşturmak ve değiştirmek için kapsamlı bir API seti sağlar. Ayrıca hücrelere yorumlar, resimler, OLE nesneleri, şekiller ve kontroller gibi farklı çizim nesneleri ekleyebilirsiniz.

Verimli, Sağlam & Güvenilir Formül Hesaplama Motoru

Aspose.Cells for .NET, neredeyse tüm standart ve gelişmiş Microsoft Excel formüllerini ve işlevlerini destekleyen güçlü bir Formül Hesaplama Motoruna sahiptir. Yerleşik, eklenti, dizi & sonuçlarını okuyabilir, ayarlayabilir ve hesaplayabilirsiniz. R1C1 referans stil formülleri.

Pivot Tablolar, Grafikler ve Verilerle Verileri Özetleyin Akıllı İşaretleyiciler

Bir Pivot Tablo, düz verileri hızlı bir şekilde özetlemenize ve ihtiyaçlarınıza göre istenen bilgileri almanıza yardımcı olabilir. .NET Excel kitaplığı, dinamik olarak Pivot Tablolar ve Pivot Grafikler oluşturmanıza olanak tanır. Pivot Tablonun kaynak verilerini dinamik olarak değiştirebilir ve yenileyebilirsiniz. Ayrıca kütüphane, bazı veri kaynaklarına dayalı olarak çalışma sayfalarını doldurmak ve görsel olarak etkili raporlar oluşturmak için harika bir özellik olan Akıllı İşaretleyiciler sunar.

Excel Çalışma Sayfalarını İşle & Görüntü Olarak Grafikler

Aspose.Cells for .NET, render & için özel olarak tasarlanmış kendi render motoruna sahiptir. Microsoft Excel'e en yüksek doğrulukla yazdırma. Excel çalışma sayfalarını işlemek gibi ayırt edici özellikler sunar & grafiklerden resimlere & çalışma sayfalarını herhangi bir bağlı fiziksel yazıcıya yazdırma. İşlem esnektir, bu nedenle, örneğin çalışma sayfalarını işlerken ortaya çıkan görüntü boyutlarını kontrol etmek gibi bir dizi seçeneği belirlemenize izin verir & grafiklerden resimlere.

Çalışma sayfasını resme dönüştür - C#

// load spreadsheet file

var workbook = new Aspose.Cells.Workbook(dir + "template.xls");

// access the first worksheet from the collection

var worksheet = workbook.Worksheets[0];

// define parameters for resultant image

var options = new Aspose.Cells.Rendering.ImageOrPrintOptions()

{

    OnePagePerSheet = true,

    ImageType = Aspose.Cells.Drawing.ImageType.Jpeg

};

// convert worksheet to image in JPEG format

var renderer = new Aspose.Cells.Rendering.SheetRender(worksheet, options);

renderer.ToImage(0, dir + "output.jpeg");

Grafik Oluşturma & manipülasyon

Aspose.Cells for .NET, grafik oluşturma için tam destekle birlikte gelir. API ürününü kullanarak standart veya özelleştirilmiş çizelgeleri kolayca ekleyebilir ve çizelgeleri yenilemek için verileri dinamik olarak ayarlayabilirsiniz. API, tabloları çeşitli görüntü formatlarına dönüştürmenize de olanak tanır.

Web & için Grafik Arayüzler Masaüstü Uygulamaları

Aspose.Cells for .NET, web & masaüstü uygulamaları. Son kullanıcı bu kontrolleri açmak, kaydetmek ve kaydetmek için kullanabilir. Excel dosyalarını düzenleyin, & verileri dışa aktarın, biçimlendirmeyi yönetin & doğrudan uygulamanızın ön ucundan formüller ve desteklenen çeşitli elektronik tablo biçimleri arasında dönüştürme yapın.

Microsoft Ofis Otomasyonu – Gerekli değil

Aspose.Cells for .NET, Excel belge biçimleriyle çalışmak için asla Microsoft Office veya Microsoft Excel'in makineye yüklenmesine ihtiyaç duymayan yönetilen kod kullanılarak oluşturulmuştur. Desteklenen özellikler, güvenlik, kararlılık, ölçeklenebilirlik, hız ve fiyat açısından mükemmel bir Microsoft Ofis otomasyonu alternatifidir.

İnsanlar ne diyor

Sadece bizim sözümüze güvenmeyin. Kullanıcıların bu konuda ne söylediklerini görün.

 
 
Örnek Olay Çalışmaları Görüntüle