Aspose.Cells  for .NET

.NET API'leri aracılığıyla Excel Dosyalarını İşleyin

.NET, .NET Core ve Xamarin platformlarında elektronik tablo dosyalarını okuyun ve yazın. Elektronik tabloları Microsoft Excel olmadan diğer biçimlere aktarın.

  Ücretsiz Deneme İndirin
  
 

Aspose.Cells for .NET, elektronik tablo yönetimi ve işleme görevlerini hızlandırmak için bir Excel Elektronik Tablo Programlamasıdır API. API, elektronik tablolar oluşturma, değiştirme, dönüştürme, oluşturma ve yazdırma yeteneğine sahip çapraz platform uygulamaları oluşturmayı destekler. Ayrıca, Microsoft Excel'e veya yüklenecek herhangi bir Microsoft Office Interop bileşenine değil, tüm Excel biçimlerinin yanı sıra CSV ve SpreadsheetML biçimleriyle ilgilenen güçlü bir API kümesine dayanır.

API entegre edilerek, geliştiricilerin birden çok çalışma sayfasını yönetme, elektronik tablo içeriği ve stilini sıfırdan oluşturma, farklı veri kaynaklarından çalışma sayfalarına veri aktarma, ortak ve karmaşık Matematiksel, Finansal ve Metin formülleri ekleme, çizelgeler, resimler, yorumlar, çizim nesneleri ve çok daha fazlası.

Gelişmiş Excel Elektronik Tablosu API Özellikleri

İstemci tarayıcısına çıktı gönder

Verileri & DataTable, DataView veya Array'den

& çizelgeleri manipüle edin & API ürünü aracılığıyla PivotTable

Bir tasarımcı elektronik tablosundan formülleri içe aktarma

Uzun sayfa adını kısalt & çalışma zamanında geçersiz karakterleri değiştirin

Metin Kutusu içindeki kısmi metne metin hizalaması uygula

Satırları & gelişmiş yapıştırma seçeneklerine sahip sütunlar

CSV desteği (virgülle ayrılmış değerler) & TSV (sekmeyle ayrılmış değerler)

& yorumları manipüle etmek

Otomatik filtreleri ayarla & sayfa sonları

Koşullu biçimlendirme kurallarını belirtin

& adlandırılmış aralıkları değiştir

& kıvılcımlar oluşturmak

Çalışma sayfalarını SVG formatına aktarın

Oku & hafif modda büyük elektronik tablolar yazın

Excel'den PDF'ye dönüştürmede görüntüleri yeniden örnekleyin

Şablon dosyasındaki VBA kodunu veya Makroları değiştirin

Elektronik tabloları Akıllı İşaretleyiciler aracılığıyla doldurun

Elektronik Tabloları PDF, XPS & HTML Biçimleri

Aspose.Cells for .NET, elektronik tabloları PDF, XPS & En yüksek görsel doğruluğu korurken HTML biçimleri. Dönüştürme süreci basit ama güvenilirdir, bu nedenle API endüstri standardı formatlardan herhangi birinde belge alışverişi yapmak isteyen kuruluşlar için mükemmel bir seçimdir.

E-tabloyu farklı biçimlerde kaydedin - C#

// load file to be converted

var workbook = new Aspose.Cells.Workbook(dir + "template.xlsx");// save in different formats

workbook.Save(dir + "output.pdf", Aspose.Cells.SaveFormat.Pdf);

workbook.Save(dir + "output.xps", Aspose.Cells.SaveFormat.XPS);

workbook.Save(dir + "output.html", Aspose.Cells.SaveFormat.Html);

Verileri Biçimlendirme, Grafikler ve Grafiklerle Görselleştirin; grafik

Aspose.Cells for .NET, e-tablolarınızı her türlü görsel efektle donatmak için size tam bir özgürlük ve esneklik sağlar. API, niteliklere, hücre stillerine (hizalama, girinti, döndürme, kenarlıklar, gölgelendirme ve renklendirme, koruma, metin sarma ve küçültme) ve her tür sayı biçimine sahip farklı yazı tiplerini uygulamanıza olanak tanır.

Benzer şekilde, çizelgeler ve grafikler görsel olarak çekicidir ve elektronik tablonuza profesyonel bir görünüm kazandırabilir. Aspose.Cells for .NET, tüm standart ve özel grafik türlerini oluşturmak ve işlemek için kapsamlı bir API kümesi sağlar. Ayrıca, hücrelere yorumlar, resimler, OLE nesneleri, şekiller ve kontroller gibi farklı türde çizim nesneleri ekleyebilirsiniz.

Verimli, Sağlam ve Güvenilir Formül Hesaplama Motoru

Aspose.Cells for .NET, neredeyse tüm standart ve gelişmiş Microsoft Excel formüllerini ve işlevlerini destekleyen güçlü bir Formül Hesaplama Motoruna sahiptir. Yerleşik, eklenti, dizi & R1C1 referans stili formülleri.

Verileri Özet Tablolar, Grafikler ve Grafiklerle Özetleyin; Akıllı İşaretleyiciler

Bir Pivot Tablo, düz verileri hızlı bir şekilde özetlemenize ve ihtiyaçlarınıza göre istenen bilgileri almanıza yardımcı olabilir. .NET Excel kitaplığı, dinamik olarak Özet Tablolar ve Özet Grafikler oluşturmanıza olanak tanır. Bir Pivot Tablonun kaynak verilerini dinamik olarak değiştirebilir ve yenileyebilirsiniz. Ayrıca kitaplık, bazı veri kaynaklarına dayalı olarak çalışma sayfalarını doldurmak ve görsel olarak etkili raporlar oluşturmak için harika bir özellik olan Akıllı İşaretleyiciler sunar.

Excel Çalışma Sayfalarını Oluşturun & Görüntü Olarak Grafikler

Aspose.Cells for .NET, & Microsoft Excel'e en yüksek aslına uygun yazdırma. Excel çalışma sayfalarını oluşturma gibi ayırt edici özellikler sunar & grafiklere & çalışma sayfalarını bağlı herhangi bir fiziksel yazıcıya yazdırın. İşlem esnektir, bu nedenle çalışma sayfalarını oluştururken ortaya çıkan görüntü boyutlarını kontrol etmek gibi bir dizi seçeneği belirlemenize olanak tanır. resimlere çizelgeler.

Çalışma sayfasını resme dönüştür - C#

// load spreadsheet file

var workbook = new Aspose.Cells.Workbook(dir + "template.xls");

// access the first worksheet from the collection

var worksheet = workbook.Worksheets[0];

// define parameters for resultant image

var options = new Aspose.Cells.Rendering.ImageOrPrintOptions()

{

    OnePagePerSheet = true,

    ImageType = Aspose.Cells.Drawing.ImageType.Jpeg

};

// convert worksheet to image in JPEG format

var renderer = new Aspose.Cells.Rendering.SheetRender(worksheet, options);

renderer.ToImage(0, dir + "output.jpeg");

Grafik Oluşturma & manipülasyon

Aspose.Cells for .NET, grafik oluşturma için tam destekle birlikte gelir. API ürününü kullanarak kolayca standart veya özelleştirilmiş grafikler ekleyebilir ve grafikleri yenilemek için verileri dinamik olarak ayarlayabilirsiniz. API ayrıca çizelgeleri çeşitli görüntü biçimlerine dönüştürmenize olanak tanır.

Web & Masaüstü Uygulamaları

Aspose.Cells for .NET, web & masaüstü uygulamaları. Son kullanıcı, açmak, kaydetmek & Excel dosyalarını düzenleyin, içe aktarın & verileri dışa aktarın, biçimlendirmeyi yönetin & Doğrudan uygulamanızın ön ucundan formüller oluşturun ve desteklenen çeşitli elektronik tablo biçimleri arasında dönüştürme yapın.

Microsoft Office Otomasyonu – Gerekli Değil

Aspose.Cells for .NET, Excel belge biçimleriyle çalışmak için hiçbir zaman Microsoft Office veya Microsoft Excel'in makineye yüklenmesini gerektirmeyen yönetilen kod kullanılarak oluşturulmuştur. Desteklenen özellikler, güvenlik, kararlılık, ölçeklenebilirlik, hız ve fiyat açısından mükemmel bir Microsoft Office otomasyon alternatifidir.

İnsanlar ne diyor

Sadece bizim sözümüze güvenmeyin. Kullanıcıların bu konuda ne söylediklerini gör.

 
 
Örnek Olay Çalışmaları Görüntüle