HTML JPG PDF XML XLSX
  Product Family
XLSX

Python aracılığıyla Alan Grafikleri Oluşturun

Python API'leri kullanarak programlı olarak yerel ve yüksek performanslı MS Excel Grafikleri oluşturma.

Çalışan uygulama içinde dinamik olarak Alan Grafikleri oluşturmak kolaydır. MS Office gerektirmeden sıfırdan çeşitli çizelgeler oluşturmak için kullanacağız Python için Aspose.Cells Python platformunda e-tablo oluşturma, işleme ve dönüştürme için farklı özellikler sunan API. Aspose.Cells, birçok esnek grafik nesnesi sağlar.

Python ile Alan Grafikleri Nasıl Oluşturulur

Geliştiricilerin, yalnızca birkaç kod satırında veri işleme için farklı raporlama uygulamaları çalıştırarak bir Alan grafiği oluşturması kolaydır.

  1. Asposecell’leri kod dosyanıza aktarın.1. Workbook sınıfı örneği oluşturun.1. Çalışma sayfasına bazı veriler ekleyin.1. Çalışma sayfasına bir Alan grafiği ekleyin1. Dizini ileterek Charts koleksiyonundan yeni grafik nesnesine erişin.1. Grafiğin veri kaynağını Chart.setChartDataRange yöntemiyle ayarlayın.1. Excel veya ODS dosyaları olarak kaydedin.

sistem gereksinimleri

Python için Aspose.Cells, platformdan bağımsızdır API ve herhangi bir platformda (Windows, Linux ve MacOS) kullanılabilir, sadece sistemin Java 1.8 veya üzeri olduğundan emin olun, Python 3.5 veya daha yüksek.

- Java yükleyin ve onu PATH ortam değişkenine ekleyin, örneğin: PATH=C:\Program Files\Java\jdk1.8.0_131;.- Python için Aspose.Cells'i şuradan yükleyin: pipi, komutu şu şekilde kullanın: $ pip install aspose-cells.
 

Aşağıdaki kaynak kodu, Python kullanılarak MS Excel XLSX dosyasına Alan Grafiğinin nasıl oluşturulacağını gösterir.