Microsoft® Visio Formatuje konwersję przez C#

Konwertuj diagramy MS Visio do formatu PDF, HTML i obrazów, w tym BMP, JPG, PNG, TIFF, aby tworzyć aplikacje międzyplatformowe .NET.

 

W przypadku dowolnego rozwiązania, projektowania schematów blokowych i diagramów przepływów biznesowych itp. lub wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba obsługi diagramów MS Visio w aplikacji. Dlatego istnieje potrzeba parsowania formatów Visio, a także konwertowania na inne formaty. .NET Visio API może to wszystko ułatwić. API nie tylko tworzy, odczytuje i manipuluje Visio plikami, ale także konwertuje na obrazy, formaty PDF i HTML.

Konwersja między plikami Visio

Visio pliki, takie jak VSDX, VSX, VTX, VDX, VSSX, VSTX, VSDM, VSSM, VSTM mogą być konwertowane za pomocą zaledwie kilku linii C# kod. Rozważmy przypadek konwersji VSD na VSDX. API zapewnia Diagram klasa aby załadować plik źródłowy VSD. Po wczytaniu pliku Wywołaj metodę Save ze ścieżką wyjściową z nazwą pliku VSDX i Zapisz format pliku Rozszerzenie .targetFile jako parametry.

C# Kod konwersji VSD na VSDX
 

Visio Konwersja formatów na obrazy

Zawsze, gdy zachodzi potrzeba konwersji Microsoft® Visio pliki do obrazów, w tym JPG, PNG, BMP, TIFF i SVG. API sprawia, że jest to łatwe, a proces konwersji jest taki sam. Użyj klasy Diagram, aby załadować plik i wywołać metodę save, podając nazwę obrazu z pełną ścieżką i parametrami SaveFileFormat. Dla określonych ustawień obrazu API zapewnia Klasa ImageSaveOptions .

C# Kod do konwersji Visio na formaty obrazu
 

Konwertuj Visio pliki na PDF

API może konwertować formaty visio na PDF. Proces konwersji jest prosty. Załaduj plik za pomocą klasy Diagram. Stwórz Obiekt Memostream i zapisz plik visio jako PDF w strumieniu przy użyciu metody Save z obiektem strumienia i parametrami SaveFileFormat.PDF. Utwórz obiekt FileStream dla przekonwertowanego pliku, aby go zapisać za pomocą MemoryStream.WriteTo(FileStream) metoda.

C# Kod konwersji Visio na PDF