Microsoft® Visio Java Yoluyla Dönüştürme Biçimleri

Platformlar arası Java uygulamalar oluşturmak için MS Visio Diyagramlarını HTML, PDF ve JPG, BMP, PNG, TIFF dahil olmak üzere Görüntülere dönüştürün.

 

Akış şemaları ve iş akış şemaları vb. tasarlamak gibi herhangi bir Microsoft Visio biçimi oluşturma çözümü için Java Visio API, tüm karmaşık çizimleri kolay bir şekilde kolaylaştırır. kullanarak kaynak dosyayı yükleyin Diagram sınıfı ve uygun parametrelerle kaydetme yöntemini çağırın.

Dönüşümler Arası Visio Dosyaları

Programcılar VSDX, VSX, VTX, VDX, VSSX, VSTX, VSDM, VSSM, VSTM formatlarını kolayca dönüştürebilir ve ayrıca VDW, VSD, VSS, VST ve PDF, HTML ve Görüntülere dönüştürür. VSDX - VDX senaryosu göz önüne alındığında, process is, kaynak VSDX dosyasını diagram sınıfını kullanarak yükleyin ve çıktı dosyasını sağlayarak save yöntemini çağırın ve KaydetDosya Biçimi .VDX parametre olarak.

VSDX - VDX Dönüşümü için Java Kodu
 

Visio Görüntü Dönüşümü

Jenerik dönüştürme için, visio dosyasının görüntüye dönüştürülmesi işlemi aynıdır. Dosyayı Diagram sınıfı aracılığıyla yükleyin ve çıktı dosyası ve SaveFileFormat çıktı parametreleriyle kaydetme yöntemini çağırın. Ayrıca, belirli seçenekleri tanımlamaya ihtiyaç duyulduğunda, geliştiriciler diagram sayfaları görüntülere dönüştürürken ImageSaveOptions sınıfını ve SVG dönüşümü için SVGSaveOptions’ı kullanabilir.

Visio\'yi Görüntü Biçimlerine Dönüştürecek Java Kodu
Visio\'yi SVG\'ye Dönüştürecek Java Kodu
 

Visio\'i PDF ve HTML\'ye dönüştürün

API, visio biçimlerini HTML’ye olduğu kadar PDF’ye de dönüştürebilir. Sadece kullan KaydetDosya Biçimi .PDF ve SaveFileFormat.HTML içinde parametre olarak kaydetme yöntemi. Ve özel ayarlar için geliştiriciler PdfSaveOptions ve HTMLSaveOptions sınıflarını kullanabilir.

Visio\'den PDF\'ye Dönüştürme için Java Kodu
Visio\'yi HTML Dosyasına Dönüştürecek Java Kodu