HTML JPG VSTX XML VSDX
  Product Family
VSTX

Java aracılığıyla VSTX Belgeler oluşturun

Java kitaplığını kullanarak programlı olarak yerel ve yüksek performanslı VSTX (Taşınabilir Belge Biçimi) oluşturma.

Çalışan uygulama içinde dinamik olarak VSTX dosyası oluşturmak kolaydır. MS Office gerektirmeden sıfırdan VSTX belge oluşturmak için kullanacağız

Aspose.Diagram for Java

Zengin özelliklere sahip, güçlü ve kullanımı kolay bir Diagram API for Java platformu olan API. En son sürümünü doğrudan adresinden indirebilirsiniz.

Maven

ve pom.xml dosyasına aşağıdaki yapılandırmaları ekleyerek Maven tabanlı projenize kurun.

depo


<repository>
<id>AsposeJavaAPI</id>
<name>Aspose Java API</name>
<url>https://repository.aspose.com/repo/</url>
</repository>

Bağımlılık

<dependency>
<groupId>com.aspose</groupId>
<artifactId>aspose-diagram</artifactId>
<version>version of aspose-diagram API</version>
<classifier>jdk16</classifier>
</dependency>

Java ile VSTX Nasıl Oluşturulur

Geliştiricilerin, yalnızca birkaç kod satırında veri işleme için farklı raporlama uygulamaları çalıştırarak VSTX (Taşınabilir Belge Biçimi) oluşturması, yüklemesi, değiştirmesi ve dönüştürmesi kolaydır.

  1. Ad alanını sınıf dosyanıza ekleyin1. Diagram sınıfı örneği oluşturun.1. diagram sayfasının ilk sayfasına erişin.1. Sayfaya metin ekleyin.1. diagram dosyasını VSTX dosyası olarak kaydetmek için kaydetme yöntemini kullanın.

sistem gereksinimleri

Aspose.Diagram for Java, tüm büyük platformlarda ve İşletim Sistemlerinde destekler. Lütfen aşağıdaki ön koşullara sahip olduğunuzdan emin olun.

  • Microsoft Windows veya JSP/JSF Uygulaması ve Masaüstü Uygulamaları için Java Runtime Environment ile uyumlu bir işletim sistemi.- Aspose.Diagram for Java’in en son sürümünü doğrudan şu adresten edinin: Maven .
 

Aşağıdaki kaynak kod, C# kullanılarak bir VSTX dosyasının nasıl oluşturulacağını gösterir.


// Diagram sınıfı örneği oluşturun.
Diagram diagram = new Diagram();

// diagram sayfasının ilk sayfasına erişin.
Page page = diagram.getPages().get(0);

// Metin şekli ekleyin.
Shape shape = page.addText(1, 1, 1, 1, "Test text", "Calibri", "#a5a5a5", 0.25);

// Diagram dosyasını .vstx dosyası olarak kaydedin.
diagram.save("out.vstx",SaveFileFormat.VSTX);
 
VSTX dosyalarını oluşturma, değiştirme, dönüştürme, oluşturma ve yazdırma yeteneği ile platformlar arası uygulamalar oluşturabilen bir Visio Programlama Kitaplığı. .NET Visio API yalnızca elektronik tablo biçimleri arasında dönüştürme yapmakla kalmaz, aynı zamanda Visio dosyalarını görüntü, VSTX, HTML ve daha fazlası olarak da işleyebilir, böylece onu endüstri standardı biçimlerde belge alışverişi için mükemmel bir seçim haline getirir.

VSTX VSTX Dosya Biçimi nedir

VSTX uzantılı dosyalar, Microsoft Visio 2013 ve üzeri ile oluşturulmuş çizim şablon dosyalarıdır. Bu VSTX dosyalar, varsayılan düzen ve ayarlarla .VSDX dosyaları olarak kaydedilen Visio çizimler oluşturmak için başlangıç noktası sağlar. Genel olarak, Visio dosyaları görsel nesneler, akış şemaları, UML diagram, bilgi akışı, organizasyon şemaları, yazılım şemaları, ağ düzeni, veritabanı modelleri, nesne eşleme ve diğer benzer bilgileri içeren çizimler oluşturmak için kullanılır. Visio kullanılarak oluşturulan dosyalar PNG, BMP, PDF ve diğerleri gibi farklı dosya biçimlerine de aktarılabilir. VSTX dosyalarını açan programlar, Windows ve Mac için bu dosyaları görüntüleme ve düzenleme için açmanıza izin veren Microsoft Visio içerir. Ayrıca Visio dosya biçimini bir dizi başka biçime dönüştürmeye de olanak tanır.

Daha Fazla Oku

Diğer Desteklenen Visio Nesil

Aşağıda listelenen birkaçı dahil olmak üzere başka Microsoft Visio biçimleri de oluşturabilirsiniz.

VDX (Visio çizim XML Dosyası)
VSSX (Visio şablon Dosyası)
VSSM (Visio makro etkin şablon Dosyası)
VSTM (Visio makro etkin şablon Dosya)
VSDX (Visio çizim Dosyası)