Aspose.Diagram   for Python via Java

Python Visio Dosyalar API

Python API kullanarak VSDX, VDX, VSX, VTX ve daha fazla biçim dahil olmak üzere Microsoft Visio Biçimlerini Oluşturun, Okuyun, Yazın ve Dışa Aktarın.

  Ücretsiz Deneme İndirin
  
 

Java üzerinden Python için Aspose.Diagram, bir Microsoft Visio belge işleme çözümüdür. Yerel Visio biçimleri okuyabilir, yazabilir, koruyabilir, dışa aktarabilir ve yazdırabilir ve ayrıca yaygın olarak kullanılan bazı görüntü ve sabit yerleşim biçimlerini destekler. Mevcut dosyaları yüklemek, görüntüler veya PDF veya XPS gibi sabit düzen biçimleri dahil olmak üzere istenen biçime dışa aktarmak için diagram öğelerini değiştirmek kolaydır.

Java üzerinden Python için Aspose.Diagram bağımsız bir API'dir ve Microsoft Visio veya başka bir yazılım yüklemesi gerektirmez. Üstelik, sıfırdan diyagramlar oluşturmak, çeşitli formatları okumak veya yazmak, Visio nesne formülleri dahil özelliklere erişmek ve bunları okumak, diyagramları birden çok formata aktarmak, diyagramları yüksek doğrulukla yazdırmak ve çok daha fazlası gibi kolayca gerçekleştirebileceğiniz birkaç görev.

Gelişmiş Python Visio API Özellikler

Sıfırdan diyagramlar oluşturun

Birden çok Visio biçimi oku

Farklı nesnelerin özelliklerini okuyun

Çeşitli Visio biçimleri yazın

Belge özelliklerini değiştirme

Diyagramları yüksek doğrulukla yazdırın

Diyagramları koruyun veya korumasını kaldırın & şekiller

Diyagramları farklı formatlara aktarın

Sıfırdan Visio Belge Oluşturun

Python için Aspose.Diagram basit ve kullanımı kolaydır. Kullanıcıların, yalnızca birkaç satır kodla sıfırdan VSDX dosya oluşturabileceği gibi, temel biçimi anlamadan diyagramlarla çalışmasına olanak tanır.

Python kullanarak Sıfırdan VSDX biçimi oluşturun

diagram = Diagram()

diagram.save("output.vsdx", SaveFileFormat.VSDX)

Visio Dosyaya Erişin ve İşleyin

Python diagram API, yerel Microsoft Visio biçimlerini okumanın yanı sıra belge, sayfa, kalıp, şekil, stil sayfası, bağlantı vb. diagram verilerine erişim sağlar. Bu nesneler API aracılığıyla değiştirilebilir ve sonuç desteklenen herhangi bir formatta diske yazılabilir.

Görsellere Aktar

Geliştiriciler, Visio dosyayı kolayca yükleyebilir ve bunları PNG, TIFF, JPEG, BMP, SVG ve EMF dahil olmak üzere popüler görüntülere aktarabilir. Python kitaplığı ayrıca Visio dosyalarının PDF & En yüksek sadakate sahip XPS biçimleri.

Visio VSDX Dosyasının Sayfasını PNG Formatına Dışa Aktar

diagram = Diagram("test.vsdx")

// Save diagram as PNG

options = ImageSaveOptions(SaveFileFormat.PNG)

// Save one page only, by page index

 options.setPageIndex(0)

// Save resultant Image file

diagram.save("output.png", options)
  

  
  

Aspose.Diagram, aşağıda listelenen diğer popüler geliştirme ortamları için ayrı Visio API\'leri sunar: