Aspose.Email  for Java

E-posta İşleme için Java Outlook API ve Java Thunderbird API

Ek yazılım gerektirmeden Outlook ve Thunderbird’den e-posta oluşturun, e-posta gönderin ve e-postaları ayrıştırın. SMTP, POP3, IMAP protokolleri aracılığıyla E-posta Gönder ve Al.

  Ücretsiz Deneme İndirin
  
 

Aspose.Email for Java, geliştiricilerin format özellikleri veya ağ programlama hakkında bilgi sahibi olmadan e-postaları yönetmek için kendi iş mantıklarını uygulamaya odaklanmalarına olanak tanır.

Aspose.Email for Java, Java uygulamalarından Outlook e-postaları oluşturabilir, e-postaları ayrıştırabilir veya MSG, EML, MBOX, PST, OST ve MHT gibi mesaj biçimlerini dönüştürebilir. API, mesaj içeriklerini, ekleri, başlıkları ve MAPI özelliklerini ve ayrıca bir dizi popüler protokol aracılığıyla e-posta gönderme ve alma özelliğini değiştirebilir. Ayrıca Kişisel gibi mesaj depolama belgelerini yönetme yeteneği sağlar. Depolama Dosyaları PST ve Çevrimdışı Depolama Dosyaları OST. Uygulamanızın özelliklerine göre e-postaları listeleyebilir, e-postaları çıkarabilir, depolama dosyalarına mesaj ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Java E-posta kitaplığı, Outlook kişi dosyası (VCF) ile çalışmaya izin verir.

Gelişmiş E-posta İşleme API Özellikleri

API aracılığıyla mesajlar oluşturun ve değiştirin

Birkaç satır kod ile dönüşümler arası mesaj formatları

İleti başlığı bilgilerini ayıklayın

Ekleri ekleyin, ayıklayın ve değiştirin

HTML formatlı mesajlar oluşturun

Taslak modunda mesaj oluştur (yalnızca MSG)

İç içe geçmiş e-posta eklerini gezin ve okuyun

Birden çok alıcıyı al

MAPI özelliklerine erişme

Kullanıcı tarafından oluşturulan özel klasörleri listeleyin

OLM dosyasında klasör yolunu alın

IMAP yedekleme ve geri yükleme işlemleri için çoklu bağlantı desteği

SMTP işlemleri için çoklu bağlantı desteği

ICF ve VCF v3.0 dosyaları oluşturun

E-postaları artan veya azalan sırada okuyun

MapiCalendar'ı HTML gövde biçimiyle kaydedin

Office 365'te Yerinde Arşiv oluşturun ve yönetin

Dize gösterimini kullanarak PST'de klasör hiyerarşisi oluşturun

ICS için oluşturma ve değiştirme tarihlerini belirtin

MacOS için Outlook veri dosyasına (OLM) erişin

E-posta istemcisi örneklerinde SSL/TLS şifrelemesini yapılandırın

EWS'deki kişilerin alt klasöründe kişi oluşturun

EWS'de alınan MAPI öğeleri için birleşik yöntem oluşturun

E-posta istemcileri için HTTP proxy kullanın (SMTP, IMAP, POP3)

Java'da Mesajı Farklı E-posta Formatlarına Dönüştür

Java E-posta kitaplığı, desteklenen mesaj dosyası biçimlerinin dönüştürülmesi için kullanımı kolay arabirimler sağlar. Bir dönüştürme gerçekleştirmek için tek yapmanız gereken kaynak dosyayı API nesne modeline yüklemek ve gerekli parametrelerle save yöntemini çağırmak. Gerçekten bu kadar basit!

SMTP, POP3 ve IMAP üzerinden e-posta gönderme

API, mesaj oluşturmayı ve biçimlendirmeyi, dosya ve görüntüleri eklemenin yanı sıra SMTP protokolü aracılığıyla e-posta adreslerine göndermeyi sağlar. API'nin sağladığı bir diğer özellik de POP3 sunucularına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmaktır. API'nin APOP kimlik doğrulama özelliği ile mesajın tamamını veya sadece başlıkları almak, posta kutusu boyutunu ve mesaj sayısını görüntülemek, sunucudan mesajları silmek ve çok daha fazlasını yapmak kolaydır. Kimlik doğrulama, oluşturma, seçme, kaldırma, klasörleri sorgulama, mesajları alma ve kaydetme ve mesaj bayraklarını değiştirme gibi API destekli IMAP protokolü özelliklerinden birkaçı.

SMTP kullanarak e-posta nasıl gönderilir - Java

// SmtpClient nesnesini başlat

SmtpClient client = new SmtpClient("smtp.gmail.com", 587, "username", "password");

// Sunucu için Güvenlik seçeneklerini ayarla

client.setSecurityOptions(SecurityOptions.Auto);

// Yeni bir Mesaj oluştur

MailMessage msg = new MailMessage("This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.", "This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.", "First Message from Java", "Body");

System.out.println("Sending message..");		

// Mesajı şimdi gönder

client.send(msg);

Takvim Nesneleri Yönetimi

Aspose.Email iCalendar API, Outlook Takvim nesnelerinin çeşitli formatlarda oluşturulmasını, çıkarılmasını ve kaydedilmesini sağlar. Mesaj gönderme protokolleri aracılığıyla toplantı isteklerini alma, gönderme, güncelleme ve iptal etmenin yanı sıra MSG veya ICS belgeleri olarak kaydetme olanağı sağlar.

Manage Message Depolama Dosyaları

Aspose.Email for Java API, Outlook depolama formatlarını yönetmeye izin verir. PST ve OST dosyalarını diskten veya akıştan yükleyebilir, mesaj arşivinden klasör ve alt klasör bilgilerini alabilir, konu, gönderen, alıcı gibi mesaja özel ayrıntıları alabilir ve mesajları diske veya akışa kaydedebilirsiniz.

Kitaplık, mevcut bir PST'yi ayrıştırmanın yanı sıra, sıfırdan bir PST dosyası oluşturma ve herhangi bir klasöre mesaj ekleme araçları da sağlar.

Sıfırdan PST oluşturun ve dosyadan bir mesaj ekleyin - Java

// PersonalStorage örneğini oluştur

PersonalStorage pst = PersonalStorage.create(dir + "archive.pst", 0);

// PST'nin kökünde bir klasör oluştur

pst.getRootFolder().addSubFolder("Inbox");

// yeni oluşturulan klasöre mesaj ekle

pst.getRootFolder().getSubFolder("Inbox").addMessage(MapiMessage.fromFile(dir + "template.msg"));

Work With Contact Cards

Aspose.Email for Java, kişi kartlarını depolamak ve değiştirmek için dünya çapında bir dosya formatı olan VCF veya VCard olarak da bilinen kişi kartı dosyalarını düzenlemeye izin verir. Java uygulamalarında Outlook kişi kartlarını ve Thunderbird VCard'larını işleyin. Aspose.Email for Java'yı kullanarak, VCard veya VCF dosyalarını e-postayla gönderebilir, mesajlarınıza VCF ekleyebilir veya e-postalardan ayıklayabilirsiniz. Ayrıca, VCard (VCF) dosyalarını istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. API, kişi kartlarınızı düzenlemenize, oluşturmanıza ve kaldırmanıza olanak tanır. Uygulamanıza kolayca kartvizit desteği ekleyebilirsiniz.

Microsoft Office Otomasyonu – Gerekli Değil

Aspose.Email for Java, e-posta işleme ile çalışmak için makineye Microsoft Office veya Microsoft Outlook'un yüklenmesini gerektirmeyen yönetilen kod kullanılarak oluşturulmuştur. Özellikler, güvenlik, ölçeklenebilirlik ve hız açısından mükemmel bir Microsoft Outlook otomasyon alternatifidir.

  
  

Aspose.Email, aşağıda listelenen diğer popüler geliştirme ortamları için bireysel E-posta API'leri sunar: