Aspose.Email for .NET

.NET Outlook ve Thunderbird E-posta İşleme Kitaplığı

E-postaları ve platformlar arası e-posta arşivlerini oluşturun, ayrıştırın, dönüştürün ve değiştirin

  Ücretsiz Deneme İndirin
  
 

Aspose.Email for .NET, Microsoft Outlook veya Office Otomasyonu kullanmadan posta oluşturma, değiştirme, analiz etme, dönüştürme ve iletme özelliklerine sahip çapraz platform uygulamaları oluşturmak için kullanılabilen kapsamlı bir E-posta İşleme API'leri setidir. API, bir mesaj nesnesinden eklerin eklenmesi, çıkarılması veya kaldırılması, alıcıları ekleyerek veya çıkararak veya konuyu değiştirerek mesaj başlıklarının özelleştirilmesi ve daha fazlası gibi e-posta işleme özelliklerini sağlar.

Aspose.Email for .NET, geliştiricilerin MSG, EML, EMLX, PST, OST, MBOX ve MHT gibi çeşitli Microsoft Outlook ve Mozilla Thunderbird formatlarıyla çalışmasını kolaylaştırır ve ayrıca mesaj depolama dosyalarını yönetme yeteneği sağlar. Kişisel gibi Depolama Dosyaları (PST) ve Çevrimdışı Depolama Dosyaları (OST) ve MBOX. Geliştiriciler, POP3, IMAP ve SMTP gibi bir dizi popüler protokol aracılığıyla e-posta göndermek ve almak için API'yi kullanabilir veya ekli e-postalar göndermek ve almak ve sunucudan mesajları listelemek veya kaldırmak için WebDav ve Exchange Web Hizmetleri aracılığıyla Microsoft Exchange Server'a bağlanabilir.

Advanced .NET E-posta API'sı Features

HTML gövdesi ve ekleri ile e-posta gönder

Adres mektup birleştirme ve toplu posta gönderme işlevi

POP3 ve IMAP posta sunucularından mesajları listeleyin ve indirin

Microsoft Exchange Sunucuları aracılığıyla mesajları listeleyin, indirin ve gönderin

iCalendar'ı kullanarak görevler oluşturun ve güncelleyin

Dosyadan veya akıştan mesaj yükleyin

Mesajları dosyaya veya akışa kaydedin

Dönüşümler arası mesaj biçimleri

İletiyi yönetin Kişisel ve Çevrimdışı depolama dosyaları

PST'ye mesajlar, kişiler, görevler, notlar, takvim öğeleri ve dağıtım listeleri ekleyin

PST'den mesajları, kişileri ve takvim öğelerini çıkarın

iCalendar RFC'ye göre belirtilen yineleme modellerini oluşturun

Exchange Web Hizmeti (EWS) istemcisini kullanarak Takvim öğelerini değiştirin

E-postalara gömülü nesneler ve ekler ekleyin

Metin ve HTML posta gövdesini dahil et

Bir şablondan adres mektup birleştirme

iCalendar uyumlu randevular veya toplantılar gönderin

Özelleştirilmiş posta üstbilgileri oluşturun

E-posta istemcilerinde HTTP Proxy desteği, yani POP3, IMAP ve SMTP

Outlook Görevini MHTML'ye Dönüştürme

Çeşitli Outlook Öğelerini Getirmek için Tek Birleşik Yöntem

EWS'deki Kişiler Alt Klasöründe kişi oluşturun

Yinelenen Takvim Etkinliklerine Ek Ekleme

Bir PST dağıtım listesindeki (DL) üyeyi güncelle

Mac Veri Dosyası OLM için Outlook Desteği

ICF ve VCF sürüm 3.0 dosyaları oluşturma desteği

OLM dosyasında klasör yolunu alın

Kullanıcı tarafından oluşturulan özel klasörlerin listesini alın

Özyinelemeli IMAP ve POP3 işlemleri için çoklu bağlantı desteği

.NET'te İletiyi Dinamik Olarak Birden Çok E-posta Biçimine Dönüştürün

E-postaları farklı dosya biçimlerine dönüştürmek için bir API arıyorsanız Aspose.Email iyi bir seçimdir. Örneğin, MSG dosyalarını kolayca EML, HTML veya MHTML biçimlerine veya tam tersine dönüştürebilirsiniz. API, olası tüm dönüştürme işlemleri için arayüzler sunarken, temel biçim özelliklerini gizleyerek geliştiricilerin API'yi uygulamalarına entegre etmelerini kolaylaştırır. Desteklenen dönüştürme işlemlerinden herhangi biri, kaynak dosyayı kitaplık nesne modeline yüklemek ve uygun parametrelerle Save yöntemini çağırmak kadar basittir.

Mesajı farklı formatlarda kaydet - C#

// dönüştürülecek dosyayı yükle

using (var message = Aspose.Email.MailMessage.Load(dir + "template.msg"))

{

  // farklı formatlarda kaydet

  message.Save(dir + "output.eml", Aspose.Email.SaveOptions.DefaultEml);

  message.Save(dir + "output.html", Aspose.Email.SaveOptions.DefaultHtml);

  message.Save(dir + "output.mhtml", Aspose.Email.SaveOptions.DefaultMhtml);

}

iCalendar API ile Takvim Nesnelerini Yönetin

Aspose.Email, iCalendar API'si aracılığıyla Outlook Takvim nesneleri oluşturma ve kaydetme olanağı sağlar. Takvim nesnelerini çeşitli formatlarda çıkarıp MSG veya ICS dosyaları olarak kaydedebileceğiniz gibi, mesaj gönderme protokolleri aracılığıyla toplantı isteklerini gönderebilir, alabilir, güncelleyebilir ve iptal edebilirsiniz.

Send and Receive E-postalar via SMTP, POP3 and IMAP

Aspose.Email for .NET, ekler, HTML biçimlendirmesi ve resimler içeren karmaşık mesajlar oluşturmanıza ve SMTP protokolünü kullanarak e-posta göndermenize olanak tanır. Ayrıca, e-posta almanın yanı sıra posta kutusu boyutunu ve mesaj sayısını görüntüleme, tam mesajı veya yalnızca başlıkları alma, sunucudan mesajları silme vb. gibi işlemleri gerçekleştirmek için kullanıcı adı ve parola veya APOP kimlik doğrulaması ile POP3 sunucularında oturum açmanıza olanak tanır. .

API ayrıca kimlik doğrulama, oluşturma, silme, seçme, klasörleri sorgulama, mesajları alma ve kaydetme, mesaj bayraklarını değiştirme ve temel IMAP komutlarını içeren IMAP protokolü özelliklerini de destekler.

Microsoft Exchange Sunucusuna Bağlan

Aspose.Email for .NET, birkaç işlemi gerçekleştirmek için bir Microsoft Exchange Sunucusuna bağlanma yeteneği sağlar. Herhangi bir klasördeki mesajları listeleyebilir, mesajları indirebilir ve desteklenen mesaj formatlarında kaydedebilirsiniz. E-postalar ve toplantı davetleri, Exchange Server'ın WebDav ve Exchange Web Hizmetleri kullanılarak da gönderilebilir. API ayrıca Birleşik Mesajlaşma işlemlerini ve belirtilen kimlik bilgilerine dayalı olarak Exchange Sunucusu ayarlarının otomatik olarak keşfedilmesini destekler.

Eksiksiz Yineleme Modeli Çözümü

Aspose.Email for .NET, en karmaşık tekrarlama modelleri için bile oluşum tarihlerini ve saatlerini kolayca ve güvenilir bir şekilde hesaplamanıza olanak tanır. iCalendar RFC (2445) formatında dinamik olarak yineleme kalıpları üretebilir ve tüketebilirsiniz. Yıllık, aylık, haftalık, günlük, saatlik, dakikalık ve ikinci yineleme kalıplarını kullanmayı seçebilir ve yineleme kalıplarını pencerelerinizde, web veya mobil uygulamalarınızda temsil edebilirsiniz.

Manage Message Depolama Dosyaları

E-posta kitaplığı, tam klasör hiyerarşisini almak ve konu, gönderen, alıcı gibi mesaja özel ayrıntıları okumak veya ekli mesajları çıkarmak için bir akış nesnesinden veya disk konumundan Microsoft Outlook PST ve OST dosyalarını yükleyebilir.

Bir PST'den gelen mesajları listeleme - C#

// PST dosyasını yükle

using (var pst = Aspose.Email.Storage.Pst.PersonalStorage.FromFile(dir + "template.pst"))

{

  // PST klasörlerini listele

  foreach (var folder in pst.RootFolder.GetSubFolders())

  {

    // bir klasördeki mesajları listele

    foreach (var msg in folder.EnumerateMessages())

    {

      var folderInfo = pst.GetParentFolder(msg.EntryId);

      Console.WriteLine(msg.Subject + ":" + folderInfo.DisplayName);

    }

  }

}

Kişi Kartlarıyla Çalışma

VCard veya VCF, kişi kartlarını depolamak ve değiştirmek için dünya çapında bir dosya biçimidir. Aspose.Email for .NET, .NET uygulamalarında kişi kartı dosyalarının (VCF) değiştirilmesine olanak tanır. Outlook kişi kartlarını ve Thunderbird VCard'larını işleyin. Aspose.Email for .NET kullanarak, VCard veya VCF dosyalarını e-postayla gönderebilir, mesajlarınıza VCard'lar ekleyebilirsiniz. Ayrıca, VCard dosyalarını istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. API, kişi kartlarınızı oluşturmanıza, düzenlemenize ve kaldırmanıza olanak tanır. Uygulamanıza kolayca kartvizit desteği ekleyebilirsiniz.

Microsoft Office Otomasyonu – Gerekli Değil

Aspose.Email for .NET, e-posta işleme ile çalışmak için makineye Microsoft Office veya Microsoft Outlook'un yüklenmesini gerektirmeyen yönetilen kod kullanılarak oluşturulmuştur. Dinamik mesaj dosyası manipülasyonunun yanı sıra e-posta gönderip almak için mükemmel bir Microsoft Outlook otomasyon alternatifidir.

  
  

Aspose.Email, aşağıda listelenen diğer popüler geliştirme ortamları için bireysel E-posta API'leri sunar: