Aspose.Email for Python via .NET

E-posta İşleme için Python API

Python uygulamaları içinden MSG, EML, EMLX ve MHT dahil olmak üzere e-posta formatlarını oluşturun, değiştirin veya dönüştürün.

  Ücretsiz Deneme İndirin
  
 

Aspose.Email for Python via .NET, geliştiricinin, temel format uygulamasının karmaşıklığı hakkında endişelenmeden ortak e-posta mesajı formatlarını oluşturmak, değiştirmek veya dönüştürmek için harcadığı zamandan ve emekten tasarruf sağlayan, esnek ancak güçlü bir E-posta Programlama API'sidir.

Python E-posta API'si, mesaj içeriği düzenleme ve ek işleme gibi temel e-posta yönetimi özellikleri için kullanılabilir. Ayrıca kütüphane, mesaj saklama belgelerinin yönetimini, POP3, IMAP ve SMTP gibi farklı protokoller aracılığıyla e-posta gönderme ve alma işlemlerini de gerçekleştirir.

Gelişmiş E-posta İşleme API Özellikleri

E-posta dosya formatı dönüştürme ve oluşturma

Ekleri olan e-postalar gönderin ve alın

POP3 ve IMAP posta sunucularından iletileri indirin

iCalendar'ı kullanarak görevler oluşturun ve güncelleyin

Mesaj depolama dosyalarını yönetin

E-posta eklerini ve bağlantılı kaynakları değiştirin

iCalendar uyumlu randevular veya toplantılar gönderin

SSL ve TLS desteği

TNEF ekleri için destek

İleti Dosyalarını Dinamik Olarak Dönüştür

Aspose.Email for Python, e-posta dosyalarını dönüştürmek için bir API arıyorsanız iyi bir seçimdir. Temel biçim belirtiminin tüm çirkin ayrıntılarını gizlerken dönüştürme işlemi için kullanımı kolay arabirimler sağlar. Tek yapmanız gereken kaynak dosyayı Aspose.Email nesne modeline yüklemek ve uygun parametrelerle Save yöntemini çağırmak. Gerçekten bu kadar basit!

MSG'yi çeşitli biçimlere dönüştürün - Python

msg= MailMessage.load(dir + "msgtemplate.msg")

# convert MSG to EML, HTML and MHTML formats

msg.save("emloutput.eml", SaveOptions.default_eml)

msg.save("htmloutput.html", SaveOptions.default_html)

msg.save("mhtoutput.mhtml", SaveOptions.default_mhtml)

Randevu ICS Formatı için Kapsamlı Destek

Aspose.Email for Python .NET üzerinden randevu oluşturmak ve ICS formatında kaydetmek için kullanılabilir. Python E-posta Kitaplığı ayrıca ICS dosyalarından randevuları yüklemeye, randevu olaylarını okumaya veya yazmaya, taslak olarak bir randevu oluşturmaya ve randevu katılımcılarının katılımcı durumunu ayarlamaya izin verir.

iCalendar API ile Yinelemeler Üretin ve Tüketin

.NET aracılığıyla Aspose.Email for Python, Outlook Calendar nesnelerini MSG ve ICS formatlarında oluşturma ve kaydetme işlevselliği sağlar. Yalnızca iCalendar nesneleri oluşturup kaydedemezsiniz, aynı zamanda toplantı isteklerini alabilir, güncelleyebilir, gönderebilir ve iptal edebilirsiniz. Ayrıca, sezgisel nesne modelini kullanarak iCalendar RFC 2445 formatında dinamik olarak yineleme kalıpları üretmek ve tüketmek kolaydır.

Gönder ve Al E-postalar via SMTP, POP3 and IMAP Mail Servers

.NET API aracılığıyla Aspose.Email for Python, SMTP, POP3 ve IMAP protokollerini kullanarak e-postalar oluşturmanıza, göndermenize ve almanıza olanak tanır. Aşağıdaki gibi e-posta işlemlerini gerçekleştirmek için kullanıcı adı ve parola veya APOP kimlik doğrulaması ile POP3 sunucularında oturum açmanıza olanak tanır: posta kutusu boyutunu ve mesaj sayısını görüntüleme, tam mesajı veya başlığını alma, sunucudan mesajları ve ayrıca temel POP3 komutlarını silme.

Aspose.Email for Python, .NET üzerinden komutlarının yanı sıra kimlik doğrulama, oluşturma, silme, seçme, klasörleri sorgulama, alma, silme, mesajları kaydetme ve mesaj bayraklarını değiştirme gibi IMAP protokolünü de destekler.

PST, OST ve MBOX Dosyaları Oluşturun veya İşleyin

.NET aracılığıyla Aspose.Email for Python, PST ve OST gibi Outlook depolama dosyalarını yönetmenizi sağlar. Mevcut depolama dosyaları üzerinde bir dizi işlem gerçekleştirebilir ve sıfırdan yeni PST dosyaları oluşturabilirsiniz. Olası işlemler arasında klasör listeleme, mesaj listeleme, mesaj çıkarma ve MSG formatındaki kişiler yer alır.

Aspose.Email for Python, Outlook depolama dosyalarının yanı sıra Mbox dosya biçimini de destekler. Aspose.Email for Python'u .NET üzerinden mevcut Mbox dosyalarını yüklemek ve mesaj bilgilerini çıkarmak için kullanabilirsiniz.

Mbox'tan mesajları ayıkla - Python

reader = MboxrdStorageReader(dir + "template.mbox", False)

eml = reader.read_next_message()

# Bir döngüdeki tüm mesajları oku

while (eml is not None):

  # mesaj konusunu göster

  print("Subject: " + eml.subject)

  # save message in EML and MSG formats

  eml.save("output.eml", aspose.email.SaveOptions.default_eml)

  eml.save("output.msg", aspose.email.SaveOptions.default_msg_unicode)

  # sonraki mesajı al

  eml = reader.read_next_message();

reader.dispose();
  

  
  

Aspose.Email, aşağıda listelenen diğer popüler geliştirme ortamları için bireysel E-posta API'leri sunar: