Mali Rapor Dosyalarını Python aracılığıyla dönüştürün

Mali rapor biçimleri, Python tabanlı uygulamalarda XBRL, iXBRL ve OFX dosyası dahil olmak üzere 1.03'ten 2.2 biçimine dönüştürülür.

 

.NET üzerinden Python için Aspose.Finance zengin özelliklere sahip, genişletilebilir ve kullanımı kolay bir API’dir. Geliştiriciler, belirtimde belirtilen sözdizimi gereksinimlerine uyması gereken validate() yöntemini kullanarak XBRL örneği, bağlantı tabanlarını ve sınıflandırma şemalarını kolayca doğrulayabilir. Ayrıca, XBRL, iXBRL biçimlerini okuyabilir ve sıfırdan XBRL örneği oluşturabilirler. Ayrıca, XBRL biçimini iXBRL ve Microsoft Excel XLSX dosyalarına dönüştürebilirler. API ayrıca açık finansal değişim (OFX) biçiminde istek/yanıt oluşturmayı destekler ve OFX dosya isteğini/yanıtını 1.03’ten 2.2 biçimine dönüştürür.

OFX Yanıt ve İstek Dosyalarını Dönüştür

API, iki sınıf sağlayarak OFX istek ve yanıt dosyalarının oluşturulmasını destekler. 1.03 ve 2.2 biçiminde OFX istek dosyası oluşturmak ve yüklemek için OfxRequestDocument ve 1.03 ve 2.2 biçiminde OFX yanıt dosyaları için OfxResponseDocument. Ayrıca, 1.x sürümü, sgml dosya biçimi ve V2x 2.x sürümü, xml dosya biçimi olan V1x üyelerine sahip OfxVersionEnum Enumeration. Geliştiriciler, OfxRequestDocument sınıfının veya OfxResponseDocument sınıfının kaydetme yöntemini çağırdıktan sonra, 1.03 sgml dosyasından 2.2 xml formatına kolayca dönüştürebilir.

OFX Yanıt Dosyalarını Dönüştürmek için C# Kodu
OFX İstek Dosyalarını Dönüştürmek için C# Kodu

XBRL Mali Rapor Dönüşümü

API, XBRL dosyalarının iXBRL ve Microsoft® Excel XLSX biçimine dönüştürülmesini destekler. Dönüştürme işlemi basittir, öncelikle dosyayı XbrlDocument Class üzerinden yükleyin. XbrlDocument Sınıfının kaydetme yönteminde parametre olarak kullanılacak SaveFormat için SaveOptions sınıfını kullanın. iXBLR dosyasına kaydetmek için SaveFormat.IXBRL, XLSX formatına aktarmak için SaveFormat.XLSX kullanılacaktır.

XBRL - iXBRL Dışa Aktarılacak Python Kodu
XBRL - XLSX Dönüşümü için Python Kodu