TTF’yi WOFF’ye dönüştür

C# .NET için TTF’den WOFF’a Dönüştürme işlevi. Yazı tiplerini dönüştürmek için API.

 

Yalnızca birkaç satır kodla .NET tabanlı uygulamalarda TTF'den WOFF'a dönüştürme. С# için Font API Çözümü ürününüze entegre etmek gerçekten çok kolay. Bu .NET API, karakter kodları ve glif tanımlayıcıları arasındaki bir eşlemeyi temsil eden tüm yazı tipi türleri için kodlama bilgilerinin yanı sıra herhangi bir glif ile birlikte yazı tipi veri yapısı sağlar. API, istenen herhangi bir glifi veya metni ve ayrıca hareket noktası, çizim çizgisi ve eğri vb. gibi basit grafik işlevleri kullanılarak arayüzler uygulanarak oluşturulabilen özel glifleri oluşturabilir.

Gadget'ların, ortamların, birkaç işletim sisteminin ve diğer birçok alanın farklı doğası nedeniyle, web sayfalarında, uygulamalarda ve yayınlarda farklı yazı tiplerinin kullanılması gibi farklı amaçlara hizmet etmek için farklı yazı tipi biçimleri kullanmak. Bu nedenle, bazen gerekli ekranı karşılamak için TTF yazı tipini farklı bir formatta başka bir yazı tipine dönüştürme ihtiyacıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Giriş biçimleri olarak sonraki yazı tiplerini destekleyen С# .NET Api Çözümü sunuyoruz: TrueType (TTF) ve Web Açık Yazı Tipi Formatı (WOFF ve WOFF2).

C#'da TTF'den WOFF'a Dönüştürme

API ile çalışmak için ihtiyacınız olan her şey ve bunları kodlamanıza yardımcı olacak yazı tipleriyle ilgili temel bilgiler hakkında daha fazla bilgi edinmek için Belgelere gidin ve kodladığınız dili seçin içinde.

  1. Open() Yöntemini kullanarak TTF yazı tipini açın.
  2. WOFF çıkış ayarlarını belirtin.
  3. SaveToFormat() Yöntemini kullanarak TTF’yi WOFF’a dönüştürün ve WOFF’u olarak iletin FontSavingFormats .

.NET Yazı Tipi API'sini Kullanmaya Başlayın

  1. Komut satırından nuget install Aspose.Font veya Visual Studio’nun Paket Yönetici Konsolu üzerinden ```Install-Package Aspose.Font`` ile kurun.
  2. Alternatif olarak, çevrimdışı MSI yükleyicisini veya DLL’leri indirilenler adresinden bir ZIP dosyasında alın.
  3. Platformlar arası Aspose TTF to WOFF Converter ‘da bahsi geçen işlevselliğin gerçekleştirilmesi örneğine bakın. C# için Font API Çözümü ile nasıl çalışılacağına ilişkin daha fazla kod örneği almak için GitHub depomuza gidin.NET.
C#'da TTF'den WOFF'a Dönüştürme
Input file
Upload a file you want to convert
Output format
Select the target format

        SSS

1. TTF dosyasını WOFF biçimine dönüştürebilir miyim?

Aspose.Font çözümü, yazı tiplerini çevrimiçi veya programlı olarak başka formatlara dönüştürmenize olanak tanıyan işlevselliğe sahiptir. TTF dosyasını anında çevrimiçi olarak WOFF biçimine dönüştürmeniz gerekiyorsa, Font Converter çapraz platformunu kullanmak isteyebilirsiniz. başvuru.

2. Dönüştürme işlevi hangi yazı tipi biçimlerini destekler?

API, giriş olarak TTF, WOFF, WOFF2, EOT, Type 1 ve CFF’yi ve çıkış biçimleri olarak TTF, WOFF ve WOFF2’yi destekler

3. İşlev ücretsiz mi?

Çapraz platform dönüştürücüler ücretsizdir; API çözümü için ücretsiz Deneme sürümü alabilir ve ardından gerekirse ürünü satın alabilirsiniz.

TTF TTF Dosya Biçimi nedir

TrueType Yazı Tipi biçimi veya TTF, şu anda en popüler olanıdır. Bu format ilk olarak Apple tarafından geliştirilmiştir ve günümüzde Microsoft ve Apple işletim sistemlerinde kullanılmaktadır. TTF yazı tipi, düşük ekran çözünürlüğüne sahip cihazlarda yazı tipinin yüksek kalitede oluşturulmasını sağlamak için özel teknikler kullanır. Yazı tiplerinin bitmap yazı tiplerine benzer kaliteye sahip olmasını sağlayan geliştirilmiş talimat aracını kullanır.

WOFF WOFF Dosya Biçimi nedir

Web Open Font Format veya WOFF, 2009 yılında TrueType ve OpenType yazı tiplerine formata özel sıkıştırma ekleyerek web uygulama pazarının ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirildi. Yazı tiplerine yaklaşık %40 sıkıştırma sağlayan zlib sıkıştırmasını kullanır. WOFF formatının bir başka özelliği de şudur: biçimin yazı tipi ekli ek meta veriler içerebilir. Bu meta veriler, yazı tipinin oluşturma şeklini etkilemez, ancak gerektiğinde bir kullanıcıya gösterilebilir.

Other Conversion Options

  

Support and Learning Resources