Lietuvių
 1. Products
 2.   Aspose.GIS
 3.   .NET
 4.   Geotag Photo

Geotag Foto

Ģeogrāfiskās atzīmes fotoattēls: vienkāršs veids, kā fotoattēliem pievienot metadatus

Fotoattēlu ģeogrāfiskās atzīmes ir Ģeogrāfiskās informācijas, piemēram, platuma un garuma koordinātu, pievienošanas process fotoattēla metadatiem. Tas ļauj fotoattēlu saistīt ar noteiktu vietu, kur tas tika uzņemts. Ģeogrāfisko marķēšanu var veikt, izmantojot dažādas metodes, tostarp kameras ar GPS vai mobilās ierīces ar iebūvētiem GPS uztvērējiem. Ģeogrāfiski atzīmētie fotoattēli nodrošina vērtīgu kontekstu, un tos var izmantot fotoattēlu organizēšanai un meklēšanai, pamatojoties uz atrašanās vietu. Tie ir noderīgi arī kartēšanas un vizualizācijas nolūkos, kā arī ceļojumu pieredzes apmaiņai vai ģeogrāfisko iezīmju dokumentēšanai.

  Lejupielādēt Bezmaksas Izmēģinājuma Versiju
PNG JPG BMP TIFF GPX
Aspose.GIS for .NET
GIS

Kas ir ģeogrāfiskais marķējums un kādam nolūkam to lieto?

Ģeogrāfiskās atzīmes ir ģeotelpiskās identifikācijas metadatu pievienošana jebkuram datu nesējam, piemēram, attēlam vai fotoattēlam. Dati galvenokārt sastāv no LATA un garām koordinātām, bet var ietvert arī augstumu, azimutu, attālumu, precizitātes datus, vietvārdus un laika zīmogu. Metadati attiecas uz iekšējo informāciju, kas paslēpta failā un nav redzama attēlā.

Fotogrāfijas ar ģeogrāfisko atzīmi ir kļuvušas arvien nozīmīgākas digitālās fotogrāfijas jomā, piedāvājot plašu lietojumu un priekšrocību klāstu. Ģeogrāfiskās atzīmes var pievienot fotoattēlam uzņemšanas laikā, izmantojot GPS iespējotu ierīci, vai pievienot vēlāk, izmantojot specializētu programmatūru vai lietojumprogrammas.

Fotoattēlu ģeogrāfiskās atzīmes noteikšanai ir vairāki izplatīti iemesli:
 • Tūlītējās ziņojumapmaiņas lietotnes bieži modificē attēlus ātrākai pārsūtīšanai, kā rezultātā tiek zaudētas ģeogrāfiskās atzīmes un citi metadati.
 • Daudzām digitālajām kamerām nav iebūvētu ģeogrāfiskās iezīmēšanas iespēju, tāpēc ir nepieciešams manuāli pievienot informāciju.
 • Aizmirstot iespējot ģeogrāfisko atzīmi tālrunī vai kamerā, fotoattēli var tikt parādīti bez atrašanās vietas datiem.
 • GPS lietošana mēdz iztukšot ierīču akumulatoru, liekot lietotājiem atspējot ģeogrāfisko atzīmi, lai taupītu enerģiju.

Ģeogrāfiskās iezīmēšanas metodes un rīki

Geotagging fotogrāfijas var paveikt, izmantojot dažādas metodes un rīkus. Lielākā daļa mūsdienu viedtālruņu un digitālo kameru ir aprīkoti ar iebūvētām GPS iespējām, automātiski ierakstot informāciju par atrašanās vietu katram fotoattēlam. Ja kamerai trūkst GPS funkcionalitātes, attēla uzņemšanas laikā var izmantot ārēju GPS ierīci, lai izsekotu atrašanās vietu. Turklāt ir pieejamas programmatūras lietojumprogrammas un tiešsaistes pakalpojumi, kas atbalsta ģeogrāfisko atrašanās vietu. Šie rīki bieži izmanto laika zīmogus no fotoattēliem un saskaņo tos ar GPS izsekošanas žurnāliem vai Ļauj manuāli ievadīt koordinātas, padarot fotoattēliem viegli pievienot ģeogrāfiskās atzīmes pat pēc to uzņemšanas.

Lielākā daļa ģeogrāfisko atzīmju balstās uz ģeogrāfiskās atrašanās vietas datiem, kas iegūti no GPS (globālās pozicionēšanas sistēmas). Standartizētā platuma un garuma koordinātu sistēma attēlo vietas uz Zemes no 180в° uz rietumiem līdz 180в° uz austrumiem gar ekvatoru un no 90в° uz ziemeļiem līdz 90В° uz dienvidiem gar galveno meridiānu. Tas nodrošina precizitāti un saderību starp dažādām platformām un rīkiem. Ir svarīgi atzīmēt, ka, lai gan JPG faili atbalsta ģeogrāfisko atzīmi, citi attēlu failu tipi, iespējams, vēl nav oficiāli atbalstīti.

Geotags priekšrocības un pielietojums

Ģeogrāfiski atzīmētām fotogrāfijām ir plašs lietojumu un priekšrocību klāsts dažādās nozarēs.
 • Nekustamais īpašums: ģeogrāfiskās atzīmes ļauj potenciālajiem pircējiem apskatīt īpašumus noteiktās vietās, atvieglojot viņu lēmumu pieņemšanas procesu.
 • Travel: Geotagged fotogrāfijas kalpo kā spēcīgi instrumenti, lai veicinātu galamērķus un vitrīna unikālas atrakcijas.
 • Mārketings: izmantojot ģeogrāfiskās atzīmes fotoattēlus, tiek nodrošināta mērķtiecīga reklāma, kas pielāgota konkrētiem ģeogrāfiskiem reģioniem un vietējām vēlmēm.
 • Pētījumi: ģeogrāfiskās atzīmes palīdz zinātniekiem izpētīt vides izmaiņas, izsekot sugu izplatību un uzraudzīt pilsētu attīstības modeļus.
 • Sociālie mediji: ģeogrāfiskās atzīmes ir kopīga iezīme tādās platformās kā Facebook un Instagram. Lietotāji var ģeogrāfiski atzīmēt fotoattēlus, lai tos pievienotu noteiktām atrašanās vietas lapām. Dažas platformas arī ļauj lietotājiem atrast tuvumā esošos draugus, pamatojoties uz atrašanās vietas izsekošanu.
 • Fotoattēli: fotoattēlu ģeogrāfiskai iezīmēšanai ir divas galvenās iespējas: GPS informācijas iegūšana uzņemšanas laikā vai ģeogrāfiskās koordinātas pievienošana fotoattēlam pēc tā uzņemšanas.

Var izmantot ierīces, kas izmanto GPS, A-GPS vai abus. A-GPS var nodrošināt ātrāku sākotnējo labojumu, atrodoties mobilā telefona torņa diapazonā, un tas var labāk darboties telpās. Tradicionālais GPS nebalstās uz mobilo tālruņu torņiem un izmanto standarta GPS signālus ārpus pilsētu teritorijām. Tomēr tradicionālais GPS mēdz patērēt vairāk akumulatora. Gandrīz jebkuru digitālo kameru var savienot pārī ar atsevišķu GPS ierīci un pēc apstrādes, izmantojot fotoattēlu kartēšanas programmatūru, lai ierakstītu atrašanās vietas informāciju attēla EXIF galvenē.

Ģeogrāfiskās iezīmēšanas metodes un rīki ir padarījuši procesu Arvien pieejamāku. Iebūvētās GPS iespējas mūsdienu viedtālruņos un digitālajās kamerās ļauj ērti uztvert informāciju par atrašanās vietu. Ierīcēm bez iebūvēta GPS var izmantot ārējās GPS ierīces. Programmatūras lietojumprogrammas un tiešsaistes pakalpojumi nodrošina ģeogrāfiskās iezīmēšanas iespējas, saskaņojot laika zīmogus ar GPS izsekošanas žurnāliem vai ļaujot manuāli ievadīt koordinātas. Šie rīki ļauj vieglāk nekā jebkad agrāk ģeogrāfiski atzīmēt fotoattēlus un pilnībā izmantot to potenciālu.

Bažas par privātumu

Lai gan ģeogrāfiski atzīmētie fotoattēli piedāvā daudzas priekšrocības, ir svarīgi apsvērt privātuma problēmas, kas saistītas ar atrašanās vietas datu koplietošanu, piemēram:
 • Privātuma iestatījumi: izprotiet un pārvaldiet to platformu vai pakalpojumu konfidencialitātes iestatījumus, kuros kopīgojat fotoattēlus ar ģeogrāfisko atzīmi, lai izvairītos no nejaušas sensitīvas vai personiskas informācijas izpaušanas.
 • Atrašanās vietas pakalpojumi: daži viedtālruņi automātiski geotag fotogrāfijas. Lai saglabātu privātumu, noteikti izslēdziet atrašanās vietas pakalpojumus, fotografējot, ja nevēlaties, lai tie būtu ģeogrāfiski atzīmēti.

Ir svarīgi atzīmēt, ka ģeogrāfiskās atzīmes nevar garantēt fotoattēla atrašanās vietas precizitāti, jo tās var manuāli mainīt vai nepareizi Pievienot. Esiet piesardzīgs, paļaujoties uz ģeogrāfisko atzīmi kā fotoattēla izcelsmes pierādījumu.

Rezumējot, Geotag Photo piedāvā vienkāršu un ērtu risinājumu metadatu pievienošanai jūsu fotoattēliem. Izmantojot šo rīku, jūs varat viegli iegūt, rediģēt, pievienot tagus un apskatīt attēlu GPS koordinātas.

C# Aspose.GIS Geotag Photo bibliotēka

Ir vienkāršs veids, kā instalēt Aspose.GIS priekš .NET uz jūsu sistēmu:

 • Instalējiet Paketi Aspose.GIS no Package Manager konsoles Visual Studio, lai iegūtu Nuget pakete;
 • Vai arī jūs varat lejupielādēt paketi no mūsu vietne;
 • Atjaunināt Paketi Aspose.GIS. jaunināt uz jaunāko versiju;
 • Pievienojiet Aspose.GIS par .NET jūsu sistēmai, instalējot Nuget pakotni;
 • Skatīt Dokumentāciju.

Sistēmas Prasības

Aspose.GIS Geotag Photo API .NET tiek atbalstīta lielākajā daļā platformu un operētājsistēmu, un to var izmantot, lai izstrādātu vairākus dažādus .NET lietotņu veidus, tostarp ASP .NET, WinForms un Windows pakalpojumus. API .NET ir viegli izmantot un izvietot, un nodrošina ideālu risinājumu darbam ar ģeotelpisko informāciju ar .NET Framework 4.7, .NET standarta 2.0 un Xamarin platformām. Pirms koda palaišanas, lūdzu, pārliecinieties, vai jūsu sistēma atbilst atbilstošajām prasībām.

Aspose.Aspose.GIS Geotag Photo Live demonstrācijas par C#

Izmēģiniet mūsu bibliotēkas funkcijas, lai redzētu jaunas iespējas. Tiešraides demonstrācijas C#