Konverze obrazových souborů přes C#

Převádějte obrazové formáty, metasoubory, WebP, Svg, Apng a sestavujte meziplatformní aplikace pro pokročilé zpracování obrazu založené na .NET.

 

.NET Image API usnadňuje programátorům pokročilé funkce pro zpracování a vykreslování obrázků. Vývojáři jej mohou integrovat pro převod rastrových a vektorových obrázků, včetně fotografií a obrázků do PSD, PDF, GIF, PNG, DICOM, SVG, JPG, JPEG2000, APNG, BMP, TIFF, HTML5 CANVAS, WEBP, WMF, EMF a dalších obrazových formátů. . API se nezabývá pouze převodem souborů, ale zabývá se také převodem obrázků na černou, bílou a šedou, převod vrstev obrázků GIF a další.

Převést obrázek na bitmapu BMP, JPG, PNG

Pomocí C# Image API je převod formátu Inter stejně snadný, jako jen změna přípony požadovaného formátu. Zde je několik obecných případů, jako je obrázek na bmp, obrázek na jpg, obrázek na png a vývojáři mohou snadno vylepšit svůj konkrétní formát. Proces je načtení zdrojového obrázku přes Image.Load . Vytvořte cílový objekt možnosti formátu obrázku pro jakékoli konkrétní nastavení. Nakonec zavolejte Save Method předáním cílového souboru s cestou a možnostmi ukládání jako parametr.

C# kód pro mezikonverzi obrázků

Konverze rastrového obrázku do PDF

Proces převodu rastrových obrázků do PDF je stejný jako při převodu obrázků mezi sebou, kromě toho, že API poskytuje PdfOptions pro konkrétní nastavení PDF . Programátoři jej mohou snadno vylepšit pro své specifické potřeby.

Kód pro převod rastrových obrázků do PDF

Převod SVG na rastrové obrázky BMP, PNG, JPG

Proces převodu SVG je stejný, načíst soubor SVG, použít příslušné možnosti uložení obrázku a zavolat metodu Uložit. Image API poskytuje SvgRasterizationOptions pro nastavení PageWidth, PageHeight a rastrové obrázky používají svou vlastnost VectorRasterizationOptions pro inicializaci a získání možností SvgRasterizationOptions.

C# kód pro SVG až rastrové obrázky


Všechny snímky podporované formáty pro převod

Níže je uveden úplný seznam obrazových formátů, do kterých můžete převést:


Všechny podporované obrazové formáty k převodu

Níže je uveden úplný seznam obrazových formátů, ze kterých můžete převádět: