PPTX DOCX XLSX PDF ODP
Aspose.Imaging dla .NET
SVG

Dodaj tekstowy znak wodny do SVG przez C#

Twórz własne aplikacje .NET do znakowania plików w formacie SVG przy użyciu interfejsów API po stronie serwera.

Jak oznaczyć plik SVG znakiem wodnym za pomocą C#

Znak wodny jest niezbędnym narzędziem dla autorów pragnących maksymalnej ekspozycji swojej pracy w Internecie. Umieszczenie znaku wodnego na obrazie służy nie tylko identyfikacji jego źródła lub właściciela praw autorskich, ale także promocji jego twórcy. Dzieje się tak dlatego, że podpis zawierający nazwisko autora lub nazwę zasobu internetowego jest rozpowszechniany wraz z cyfrową kopią obrazu. Znaki wodne mogą mieć formę tekstu z szeroką gamą czcionek i mogą być umieszczone na krawędzi obrazu. Gdy znak wodny jest przezroczysty, nie zakłóca oglądania. Jeśli jednak autor lub właściciel praw autorskich chce podkreślić swoje imię i nazwisko, znak wodny może częściowo nakładać się na obraz. Aby dodać znak wodny do pliku obrazu w formacie SVG, użyjemy Aspose.Imaging dla .NET API, który jest bogatym w funkcje, wydajnym i łatwym w użyciu interfejsem API do obróbki i konwersji obrazów dla platformy C#. Otwarty NuGet menedżer pakietów, szukaj Aspose.Obrazowanie i zainstaluj. Możesz również użyć następującego polecenia z konsoli Menedżera pakietów.

Polecenie konsoli menedżera pakietów


PM> Install-Package Aspose.Imaging

Kroki, aby dodać znak wodny do SVG przez C#

Potrzebujesz aspose.imaging.dll aby wypróbować następujący przepływ pracy we własnym środowisku.

 • Załaduj plik SVG za pomocą metody Image.Load
 • Utwórz wystąpienie grafiki z obrazu
 • Zdefiniuj czcionkę, pędzel i format tekstu znaku wodnego
 • Narysuj znak wodny za pomocą metody Graphics.DrawString
 • Zapisz obraz na dysku w formacie SVG

wymagania systemowe

Aspose.Imaging dla .NET jest obsługiwane we wszystkich głównych systemach operacyjnych. Tylko upewnij się, że masz następujące wymagania wstępne.

 • Microsoft Windows lub kompatybilny system operacyjny z .NET Framework, .NET Core, Windows Application, ASP.NET Web Application.
 • Środowisko programistyczne, takie jak Microsoft Visual Studio.
 • Aspose.Imaging dla platformy .NET, do której odwołuje się Twój projekt.
 

Obraz znaku wodnego SVG – .NET

 
 • Informacje o Aspose.Imaging dla .NET API

  Aspose.Imaging API to rozwiązanie do przetwarzania obrazów do tworzenia, modyfikowania, rysowania lub konwertowania obrazów (zdjęć) w aplikacjach. Oferuje: wieloplatformowe przetwarzanie obrazu, w tym między innymi konwersje między różnymi formatami obrazu (w tym jednolite przetwarzanie obrazu wielostronicowego lub wieloklatkowego), modyfikacje takie jak rysowanie, praca z prymitywami graficznymi, przekształcenia (zmiana rozmiaru, przycinanie, odwracanie i obracanie , binaryzacja, skala szarości, dostosowanie), zaawansowane funkcje manipulacji obrazem (filtrowanie, dithering, maskowanie, prostowanie) oraz strategie optymalizacji pamięci. Jest to samodzielna biblioteka i nie zależy od żadnego oprogramowania do obsługi obrazów. W projektach można łatwo dodać wysokowydajne funkcje konwersji obrazów za pomocą natywnych interfejsów API. Są to w 100% prywatne lokalne interfejsy API, a obrazy są przetwarzane na Twoich serwerach.

  Znak wodny SVG za pośrednictwem aplikacji online

  Dodaj znak wodny do dokumentów SVG, odwiedzając naszą witrynę demonstracyjną na żywo . Demo na żywo ma następujące zalety

    Nie musisz niczego pobierać ani konfigurować
    Nie musisz pisać żadnego kodu
    Po prostu prześlij plik SVG, ustaw znak wodny i naciśnij przycisk „Dodaj”
    Natychmiast uzyskaj link do pobrania pliku wynikowego

  SVG Co jest SVG Format pliku

  Pliki SVG to skalowalne pliki grafiki wektorowej, które wykorzystują format tekstowy oparty na XML do opisywania wyglądu obrazu. Słowo Skalowalny odnosi się do faktu, że SVG można skalować do różnych rozmiarów bez utraty jakości. Opis tekstowy takich plików czyni je niezależnymi od rozdzielczości. Jest to jeden z najczęściej używanych formatów do budowy stron internetowych i grafiki drukowanej w celu uzyskania skalowalności. Format ten może być jednak używany tylko do grafiki dwuwymiarowej. Pliki SVG można przeglądać/otwierać w prawie wszystkich nowoczesnych przeglądarkach, w tym Chrome, Internet Explorer, Firefox i Safari.

  Czytaj więcej

  Inne obsługiwane formaty znaków wodnych

  Używając C#, można łatwo znakować różne formaty, w tym.

  BMP (Obraz bitmapowy)
  ICO (Ikona Windows)
  DIB (Mapa bitowa niezależna od urządzenia)
  DICOM (Obrazowanie cyfrowe i komunikacja)
  EMF (Ulepszony format metapliku)
  GIF (Graficzny format wymiany)
  JP2 (JPEG 2000)
  J2K (Skompresowany obraz falkowy)
  PNG (Przenośna Grafika Sieciowa)
  TIFF (Oznaczony format obrazu)
  WEBP (Obraz rastrowy w sieci Web)
  WMF (Metaplik Microsoft Windows)