PPTX DOCX XLSX PDF ODP
Aspose.Imaging Java için
DICOM

Java aracılığıyla DICOM’lerden arka planı kaldırın

Sunucu tarafı API’lerini kullanarak DICOM dosyalarından arka planı kaldırmak için kendi Java uygulamalarınızı oluşturun.

Java Kullanarak DICOM Dosyalarında arka plan nasıl kaldırılır

Bir görüntüden arka planı kaldırmak, ön plandaki nesnelerin yalıtılmasını içerir; bu, nesne tanımayı gerektiren bir görevdir. DICOM biçimindeki bir fotoğraftaki nesneleri tanımlamak için birden fazla yaklaşım mevcuttur. Tek tip renkli bir arka plana sahip basit görüntüler için otomatik bir yöntem yeterlidir. Ancak birden fazla veya kısmen birleştirilmiş figürlerin yer aldığı fotoğraflar için nesnelerin önceden işaretlenmesi gerekli hale gelir. Bu, kaldırılacak dikdörtgen bölgelerin ve nesne türlerinin belirtilmesini içerir. Karmaşık durumlarda Cloud API, otomatik nesne algılamayı mümkün kılar. Cloud API, fotoğraflardaki nesneleri tanıyabilen ve arka planın kaldırılması için ortaya çıkan konturlardan yararlanabilen bir bulut uygulaması sağlar. Çıkarma sonrasında şekillerin geride bıraktığı kenarlar görüntü kalitesini artırmak için yumuşatılabilir. DICOM dosyalarındaki arka planı kaldırmak için şunu kullanacağız: Aspose.Imaging for Java Java platformu için zengin özelliklere sahip, güçlü ve kullanımı kolay bir görüntü işleme ve dönüştürme API’si olan API. En son sürümünü doğrudan adresinden indirebilirsiniz. Maven ve pom.xml dosyasına aşağıdaki konfigürasyonları ekleyerek Maven tabanlı projenize kurun.

Repository

<repository>
<id>AsposeJavaAPI</id>
<name>Aspose Java API</name>
<url>https://repository.aspose.com/repo/</url>
</repository>

Bağımlılık

<dependency>
<groupId>com.aspose</groupId>
<artifactId>aspose-imaging</artifactId>
<version>version of aspose-imaging API</version>
<classifier>jdk16</classifier>
</dependency>

Java aracılığıyla DICOM'lerden arka planı kaldırma adımları

ihtiyacın var aspose-imaging-version-jdk16.jar aşağıdaki iş akışını kendi ortamınızda denemek için

 • DICOM dosyalarını Image.load yöntemiyle yükleyin
 • Arka planı kaldır;
 • Resmi Aspose.Imaging formatında diske kaydedin

sistem gereksinimleri

Aspose.Imaging for Java tüm büyük işletim sistemlerinde desteklenir. Sadece aşağıdaki ön koşullara sahip olduğunuzdan emin olun.

 • JDK 1.6 veya üstü yüklü.
 

DICOM resimlerdeki arka planı kaldırın - Java

 
 • Java API için Aspose.Imaging Hakkında

  Aspose.Imaging API, uygulamalar içinde görüntüleri (fotoğrafları) oluşturmak, değiştirmek, çizmek veya dönüştürmek için kullanılan bir görüntü işleme çözümüdür. Şunları sunar: Çeşitli görüntü formatları (tek tip çok sayfalı veya çok çerçeveli görüntü işleme dahil) arasındaki dönüştürmeler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çapraz platform Görüntü işleme, çizim, grafik temel öğeleriyle çalışma, dönüştürmeler (yeniden boyutlandırma, kırpma, çevirme ve döndürme) gibi değişiklikler , ikilileştirme, gri tonlama, ayarlama), gelişmiş görüntü işleme özellikleri (filtreleme, renk taklidi, maskeleme, eğrilik düzeltme) ve bellek optimizasyon stratejileri. Bu bağımsız bir kitaplıktır ve görüntü işlemleri için herhangi bir yazılıma bağlı değildir. Projelere yerel API’ler ile yüksek performanslı görüntü dönüştürme özellikleri kolayca eklenebilir. Bunlar %100 özel şirket içi API’lerdir ve görüntüler sunucularınızda işlenir.

  Çevrimiçi Uygulama aracılığıyla DICOM’lerdeki arka planı kaldırın

  Canlı Demolar web sitemizi ziyaret ederek DICOM belgelerindeki arka planı kaldırın. Canlı demo aşağıdaki avantajlara sahiptir

    Hiçbir şey indirmenize veya kurmanıza gerek yok
    Herhangi bir kod yazmaya gerek yok
    DICOM dosyalarınızı yükleyin ve "Arka planı şimdi kaldır" düğmesine basın
    Ortaya çıkan dosyanın indirme bağlantısını anında alın

  DICOM Nedir DICOM Dosya formatı

  DICOM, Tıpta Dijital Görüntüleme ve İletişimin kısaltmasıdır ve Tıp Bilişimi alanıyla ilgilidir. DICOM, dosya formatı tanımı ve bir ağ iletişim protokolünün birleşimidir. DICOM, .DCM uzantısını kullanır. .DCM, 1.x biçimi ve 2.x biçimi olmak üzere iki farklı biçimde bulunur. DCM Format 1.x ayrıca normal ve genişletilmiş iki versiyonda mevcuttur. DICOM, çeşitli satıcılara ait yazıcılar, sunucular, tarayıcılar vb. tıbbi görüntüleme cihazlarının entegrasyonu için kullanılır ve ayrıca benzersizlik için her hastanın kimlik verilerini içerir. DICOM dosyaları, DICOM formatında görüntü verilerini alabiliyorlarsa, iki taraf arasında paylaşılabilir. DICOM'un iletişim kısmı, uygulama katmanı protokolüdür ve varlıklar arasında iletişim kurmak için TCP/IP kullanır. DICOM'un web hizmetleri için HTTP ve HTTPS protokolleri kullanılır. Web servisleri tarafından desteklenen sürümler 1.0, 1.1, 2 veya üstüdür.

  Daha fazla oku

  Desteklenen Diğer Arka Plan Biçimlerini Kaldır

  Java kullanarak, arka planı da dahil olmak üzere farklı biçimlerden kolayca kaldırabilirsiniz.

  APNG (Hareketli Taşınabilir Ağ Grafikleri)
  BMP (Bitmap Resmi)
  ICO (Windows simgesi)
  JPG (Birleşmiş Fotoğraf Uzmanları Grubu)
  DIB (Cihazdan Bağımsız Bit Eşlem)
  DJVU (Grafik Formatı)
  DNG (Dijital Kamera Görüntüsü)
  EMF (Gelişmiş Meta Dosyası Formatı)
  EMZ (Windows Sıkıştırılmış Gelişmiş Meta Dosyası)
  GIF (Grafik Değişim Formatı)
  JP2 (JPEG 2000)
  J2K (Dalgacık Sıkıştırılmış Görüntü)
  PNG (taşınabilir Ağ Grafikleri)
  TIFF (Etiketli Görüntü Formatı)
  WEBP (Raster Web Resmi)
  WMF (Microsoft Windows Meta Dosyası)
  WMZ (Sıkıştırılmış Windows Media Player Dış Görünümü)
  TGA (Targa Grafiği)
  SVG (ölçeklendirilebilir Vektör Grafiği)
  EPS (Kapsüllenmiş PostScript Dili)
  CDR (Vektör Çizim Görüntüsü)
  CMX (Corel Exchange Görüntüsü)
  OTG (OpenDocument Standardı)
  ODG (Apache OpenOffice Çizim Formatı)