Aspose.Imaging  for .NET

.NET çapraz platform kitaplığı - Görüntü İşleme için API

Herhangi bir görüntü düzenleyiciye ihtiyaç duymadan görüntüleri oluşturun, yükleyin, değiştirin veya dönüştürün.

  Ücretsiz deneme sürümünü indirin
  
 

Aspose.Imaging for .NET, gelişmiş görüntü işleme özellikleri sunan bir kitaplıktır. Bu API'yi kullanarak görüntüleri veya fotoğrafları kolayca oluşturabilir, yükleyebilir, değiştirebilir, dönüştürebilir, sıkıştırabilirsiniz. Ayrıca Aspose. Görüntüleme kitaplığı, çizimi destekler ve grafik temel öğelerle çalışır. Görüntü dışa aktarma ve dönüştürme (tek tip çok sayfalı görüntü işleme dahil), görüntü dönüştürmeleri (yeniden boyutlandırma, kırpma, çevirme ve döndürme, ikilileştirme, gri tonlama, ayarlama), gelişmiş görüntü işleme özellikleri (filtreleme, renk taklidi, maskeleme, eğrilik düzeltme) ile birlikte API temel özelliklerinden biridir. ) ve bellek optimizasyon stratejileri.

Aspose.Imaging for .NET, DjVu, DICOM, WebP & DNG gibi bazı özel formatların yanı sıra en sık kullanılan formatları işleyebilen esnek, kararlı ve güçlü bir API'dir. Ayrıca, .NET ve .NET Core için görüntü biçimleri ve işleme işlevleri için yerel desteği genişletir. Aspose.Imaging platformlar arası bir kütüphanedir, Windows ve Linux uyumludur.

Gelişmiş Görüntü İşleme API Özellikleri

Görüntüler oluşturun, yükleyin ve düzenleyin

Görüntü eğriliği

Animasyonlu çok çerçeveli görüntüleri destekleyin

Tek tip görüntü sayfası (çerçeve) işleme

Grafikleri kullanarak resimler çizin (grafik yolu ve farklı geometrik şekiller)

Bellek optimizasyon stratejileri

Yazı tipi özelliklerini kontrol ederken metin çizin

SVG'yi gömülü veya dışa aktarılmış yazı tipleriyle kaydedin

Çeşitli görüntü filtreleri ve efektleri

Görüntü Formatlarını Dönüştür

API, zengin işleme rutinleri setinin yanı sıra, onu görüntü dönüştürme için hepsi bir arada bir çözüm haline getiren bir dizi gelişmiş algoritma da sağlar. Bu algoritmalar, kullanımı basit olan ve görüntüleri PSD, WMF, EMF, DjVu, DICOM, DNG ve WebP formatlarıyla birlikte güvenilirlikle geleneksel raster formatlarına aktarabilen özel sınıflarda kapsüllenmiştir.

Bu kitaplığı kullanarak, format dönüştürme, dosya uzantısını istenen formata değiştirmek kadar basittir.

Resmi farklı formatlarda kaydedin - C#

Görüntüleri Dinamik Olarak Çizin

Aspose.Imaging for .NET, temel işlevsellik ile birlikte bir dizi gelişmiş çizim özelliğini destekler. Geliştiriciler, piksel bilgilerini değiştirerek veya Grafikler ve Yollar gibi gelişmiş işlevleri kullanarak görüntü yüzeyinde çizim yapabilir.

.NET resim kitaplığı, kolayca çizgiler, eğriler, dikdörtgenler ve diğer geometrik şekiller çizmenize, kapalı şekilleri düz renkler veya degradeler ve dokularla doldurmanıza, yazı tipi üzerinde hassas kontrol seçenekleriyle metin çizmenize ve mevcut resim verilerini yükleyerek resimler çizmenize olanak tanır.

Fotoğrafları düzenle

Aspose.Imaging, fotoğrafları yükleme, düzenleme, işleme ve kaydetme olanağı sağlar. Kitaplığı kullanarak, yüklenen fotoğrafları kolayca düzenleyebilir, filtreler uygulayabilir, Grafikleri ve Yolları kullanarak bunları değiştirebilirsiniz. Aspose.Imaging'i kullanarak fotoğrafları kolayca filtreleyebilirsiniz.

Fotoğrafları yükleyin, düzenleyin, filtreleyin ve kaydedin - C#

Resimleri sıkıştır

Aspose.Imaging for .NET, sıkıştırılmış vektör görüntülerini destekler. Zip arşivleyici kullanılarak sıkıştırılmış EMF, WMF, SVG formatlarının vektör görüntüleridir. Boyutları orijinalin ortalama %30-70'i arasındadır. Bu, medyada yerden tasarruf sağlar ve ağ üzerinden dosya aktarım süresini azaltır.

Görüntü oluşturun, değiştirin ve diske kaydedin

Aspose.Imaging for .NET kullanarak, belirtilen parametrelere sahip görüntüleri kolayca oluşturabilir, değiştirebilir ve kaydedebilirsiniz.

png resmi oluşturun, değiştirin ve kaydedin - C#

  

Destek ve Öğrenme Kaynakları

  
  

Aspose.Imaging, aşağıda listelenen diğer popüler geliştirme ortamları için ayrı Imaging API'leri sunar: