PPTX DOCX XLSX PDF ODP
Aspose.Imaging .NET için
EMF

EMF’lerde arka planı C# aracılığıyla değiştirin

Sunucu tarafı API’lerini kullanarak EMF dosyalarındaki arka planı değiştirmek için kendi .NET uygulamalarınızı oluşturun.

C# Kullanılarak EMF Dosyalarında arka plan nasıl değiştirilir?

İdeal görüntüye ulaşmak çoğu zaman arka planın değiştirilmesini gerektirir. İstenilen EMF formatındaki görüntü efektini elde etmek için ön plandaki nesnelerin resmin geri kalanından izole edilmesi gerekir. Arka plan tekdüze ise otomatik nesne algılama mümkündür. Fotoğrafın arka planı düzgün değilse veya nesne ayrımı zorsa, görüntünün önceden işaretlenmesi önerilir. Bu, fotoğrafta amaçlanan nesnelerin bulunduğu dikdörtgen bölgelerin tanımlanmasını ve türlerinin belirtilmesini içerir. Bu, Cloud API’nin nesne tanıma özelliği aracılığıyla manuel veya otomatik olarak yapılabilir. Nesne seçimi ve orijinal arka planın kaldırılmasının ardından yeni bir arka plan uygulanabilir veya şeffaflık uygulanabilir. EMF dosyalarındaki arka planı değiştirmek için şunu kullanacağız: Aspose.Imaging for .NET C# platformu için zengin özelliklere sahip, güçlü ve kullanımı kolay bir görüntü işleme ve dönüştürme API’si olan API. Açık NuGet paket yöneticisi, ara Aspose.Görüntüleme ve yükleyin. Paket Yöneticisi Konsolundan aşağıdaki komutu da kullanabilirsiniz.

Paket Yöneticisi Konsol Komutu


PM> Install-Package Aspose.Imaging

EMF'lerde arka planı C# ile Değiştirme Adımları

ihtiyacın var aspose.imaging.dll aşağıdaki iş akışını kendi ortamınızda denemek için

 • EMF dosyalarını Image.Load yöntemiyle yükleyin
 • Arka planı değiştir;
 • Resmi Aspose.Imaging formatında diske kaydedin

sistem gereksinimleri

Aspose.Imaging for .NET tüm büyük işletim sistemlerinde desteklenir. Sadece aşağıdaki ön koşullara sahip olduğunuzdan emin olun.

 • Microsoft Windows veya .NET Framework, .NET Core, Windows Application, ASP.NET Web Application ile uyumlu bir işletim sistemi.
 • Microsoft Visual Studio gibi geliştirme ortamı.
 • Projenizde referans verilen Aspose.Imaging for .NET.
 

EMF resimlerde arka planı değiştirin - .NET

 
 • .NET API için Aspose.Imaging Hakkında

  Aspose.Imaging API, uygulamalar içinde görüntüleri (fotoğrafları) oluşturmak, değiştirmek, çizmek veya dönüştürmek için kullanılan bir görüntü işleme çözümüdür. Şunları sunar: Çeşitli görüntü formatları (tek tip çok sayfalı veya çok çerçeveli görüntü işleme dahil) arasındaki dönüştürmeler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çapraz platform Görüntü işleme, çizim, grafik temel öğeleriyle çalışma, dönüştürmeler (yeniden boyutlandırma, kırpma, çevirme ve döndürme) gibi değişiklikler , ikilileştirme, gri tonlama, ayarlama), gelişmiş görüntü işleme özellikleri (filtreleme, renk taklidi, maskeleme, eğrilik düzeltme) ve bellek optimizasyon stratejileri. Bu bağımsız bir kitaplıktır ve görüntü işlemleri için herhangi bir yazılıma bağlı değildir. Projelere yerel API’ler ile yüksek performanslı görüntü dönüştürme özellikleri kolayca eklenebilir. Bunlar %100 özel şirket içi API’lerdir ve görüntüler sunucularınızda işlenir.

  Çevrimiçi Uygulama aracılığıyla arka planı EMF’lerde değiştirin

  Canlı Demolar web sitemizi ziyaret ederek EMF belgelerindeki arka planı değiştirin. Canlı demo aşağıdaki avantajlara sahiptir

    Hiçbir şey indirmenize veya kurmanıza gerek yok
    Herhangi bir kod yazmaya gerek yok
    EMF dosyalarınızı yükleyin ve "Arka planı şimdi değiştir" düğmesine basın
    Ortaya çıkan dosyanın indirme bağlantısını anında alın

  EMF Nedir EMF Dosya formatı

  Gelişmiş meta dosya biçimi (EMF), grafik görüntüleri aygıttan bağımsız olarak depolar. EMF'nin meta dosyaları, herhangi bir çıktı aygıtında ayrıştırıldıktan sonra saklanan görüntüyü oluşturabilen, kronolojik sırayla değişken uzunluktaki kayıtlardan oluşur. Bu değişken uzunluklu kayıtlar, kapalı nesnelerin tanımları, çizim komutları ve görüntüyü doğru bir şekilde oluşturmak için kritik olan grafik özellikleri olabilir. Bir cihaz kendi grafik ortamını kullanarak bir EMF meta dosyasını açtığında, orijinal görüntünün oranları, boyutları, renkleri ve diğer grafik özellikleri, açılış cihazı platformundan bağımsız olarak aynı kalır.

  Daha fazla oku

  Desteklenen Diğer Arka Plan Biçimlerini Değiştir

  C# kullanarak, arka planı da dahil olmak üzere farklı biçimlerde kolayca değiştirebilirsiniz.

  APNG (Hareketli Taşınabilir Ağ Grafikleri)
  BMP (Bitmap Resmi)
  ICO (Windows simgesi)
  JPG (Birleşmiş Fotoğraf Uzmanları Grubu)
  DIB (Cihazdan Bağımsız Bit Eşlem)
  DICOM (Dijital Görüntüleme ve İletişim)
  DJVU (Grafik Formatı)
  DNG (Dijital Kamera Görüntüsü)
  EMZ (Windows Sıkıştırılmış Gelişmiş Meta Dosyası)
  GIF (Grafik Değişim Formatı)
  JP2 (JPEG 2000)
  J2K (Dalgacık Sıkıştırılmış Görüntü)
  PNG (taşınabilir Ağ Grafikleri)
  TIFF (Etiketli Görüntü Formatı)
  WEBP (Raster Web Resmi)
  WMF (Microsoft Windows Meta Dosyası)
  WMZ (Sıkıştırılmış Windows Media Player Dış Görünümü)
  TGA (Targa Grafiği)
  SVG (ölçeklendirilebilir Vektör Grafiği)
  EPS (Kapsüllenmiş PostScript Dili)
  CDR (Vektör Çizim Görüntüsü)
  CMX (Corel Exchange Görüntüsü)
  OTG (OpenDocument Standardı)
  ODG (Apache OpenOffice Çizim Formatı)