C# ile Görüntü Dosyalarını Dönüştürme

Çapraz platform .NET tabanlı gelişmiş görüntü işleme uygulamaları oluşturmak için Görüntü formatlarını, Meta Dosyalarını, WebP, Svg, Apng’yi dönüştürün.

 

.NET Image API, programcılar için gelişmiş görüntü işleme ve işleme özelliklerini kolaylaştırır. Geliştiriciler, fotoğraf ve resimler dahil olmak üzere tarama ve vektör görüntülerini PSD, PDF, GIF, PNG, DICOM, SVG, JPG, JPEG2000, APNG, BMP, TIFF, HTML5 CANVAS, WEBP, WMF, EMF ve diğer görüntü biçimlerine dönüştürmek için entegre edebilir. . API yalnızca dosyaların dönüştürülmesiyle değil, aynı zamanda görüntüleri siyah n beyaza ve gri tonlamaya dönüştürmek, GIF görüntü katmanlarını dönüştürmek ve daha fazlasıyla ilgilenir.

Görüntüyü Bitmap BMP, JPG, PNG'ye Dönüştür

C# Image API kullanarak, Inter format dönüştürme, istenen formatın uzantısını değiştirmek kadar kolaydır. Burada image to bmp, image to jpg, image to png gibi birkaç genel durum verilmiştir ve geliştiriciler kendi özel biçimleri için kolayca geliştirebilirler. İşlem, kaynak görüntüyü Image.Load aracılığıyla yüklemektir. Herhangi bir özel ayar için bir hedef görüntü formatı seçenekleri nesnesi oluşturun. Son olarak, hedef dosyayı yol ve parametre olarak Kaydetme seçenekleriyle ileterek Kaydetme Yöntemini çağırın.

Görüntülerin Ara Dönüşümü için C# Kodu

Raster Görüntüyü PDF'ye Dönüştürme

Raster görüntüleri PDF’ye dönüştürme işlemi, API’nin belirli PDF ayarları için PdfOptions sağlaması dışında görüntülerin karşılıklı dönüştürülmesiyle aynıdır. . Programcılar, özel ihtiyaçları için kolayca geliştirebilir.

Raster Görüntüleri PDF'ye Dönüştürme Kodu

SVG'yi Raster Görüntülere Dönüştür BMP, PNG, JPG

SVG’nin dönüştürme işlemi aynıdır, SVG dosyasını yükleyin, İlgili görüntü kaydetme seçeneklerini kullanın ve Kaydet yöntemini çağırın. Image API, PageWidth, PageHeight ve raster görüntülerin ayarlanması için SvgRasterizationOptions sağlar, başlatma ve SvgRasterizationOptions seçeneklerini almak için VectorRasterizationOptions özelliğini kullanır.

SVG'den Raster Görüntülere C# Kodu


Dönüştürülecek tüm desteklenen Görüntüler biçimler

Aşağıda, dönüştürebileceğiniz görüntü biçimlerinin tam listesi sunulmaktadır:


Dönüştürülecek tüm desteklenen görüntü formatları

Aşağıda, dönüştürebileceğiniz görüntü biçimlerinin tam listesi sunulmaktadır: