C# Yoluyla Microsoft OneNote Dönüşümü

Platformlar arası .NET uygulamaları oluşturmak için Microsoft OneNote’u BMP, JPG, PNG, TIFF dahil olmak üzere PDF ve Görüntülere dönüştürün.

 

OneNote, not oluşturmak, düzenlemek ve kaydetmek için bir Office uygulamasıdır. Ek olarak, tablo, resim, bağlantı, dosya çıktısı, video klip, ses kaydı vb. dahil olmak üzere hemen hemen her içerik OneNote’a eklenebilir.

OneNote dosyaları ile çalışırken sisteminizde Microsoft OneNote kurulumuna gerek yoktur, eğer sisteminiz .NET tabanlı ise, .NET uygulamaları *.NET OneNote API sonrasında OneNote dosyalarını kolaylıkla işleyebilir. * entegrasyon. Bağımsız ve kullanıcı dostu olarak hareket eder, geliştiriciler, .onetoc2 uzantılı dosyaları PDF ve BMP, GIF, JPEG, PNG veya TIFF görüntü formatları gibi istenen formata dönüştürmek için kolayca entegre edebilir. Uygulama düzenlemeyi destekler. karakter dönüştürme ve tanıma. Aracımız, OneNote’u herhangi bir görüntüye ve diğer biçimlere dönüştürmenize olanak tanır. Bu, özellikle OneNote’tan bir kartvizitten bilgi kopyalamanız gerektiğinde kullanışlıdır.

OneNote Dönüşümü

API, OneNote dosyalarını yüklemek için Belge sınıfı sağlar. Belgeyi yükledikten sonra, PDF dosyası dışında Kaydet yöntemini ve parametre olarak SaveFormat .Pdf öğesini çağırın. Birden PDF’ye dönüştürme işlemi hızlıdır, dosya boyutuna bağlıdır ancak normalde birkaç saniye sürer.

1. // load the ONE in an object of Document 

2. var onetopdf = new Document("sourceFile.one");

3. // save ONE as PDF 

4. onetopdf.Save("output.pdf", SaveFormat.Pdf); 

OneNote'u Görüntülere JPG, PNG, BMP, TIFF ve daha fazlasına dönüştürün

Tıpkı PDF dönüştürme gibi, Microsoft OneNote’u görüntü biçimlerine dönüştürme işlemi de hemen hemen aynıdır. Bu, OneNote dosyasını yüklemek ve Save yöntemini çağırmak, ilgili görüntüyü ve SaveFormat.Imageformat’ı parametre olarak sağlamaktır. Masaüstü yazılım uygulamaları dışında tarayıcı tabanlı onetoc2’den görüntüye dönüştürme çözümleri için web tabanlı uygulamalara entegre edilmesi de kolaydır.

1. // load the ONE in an object of Document 

2. var onetoImage = new Document("sourceFile.one");

3. // save ONE as PNG. For other image formats Bmp, Jpeg, Gif etc. Use appropraite format with SaveFormat

4. onetoImage.Save("output.png", SaveFormat.Png);