C# aracılığıyla ONE’ı PDF’a dönüştürün

.NET Framework, .NET Core’da OneNote® ONE öğesini PDF olarak dışa aktarın.

 

C# Kullanarak ONE'ı PDF'a Dönüştürme

ONE PDF'a dönüştürmek için Aspose.Note for .NET kullanacağız C# platformu için zengin özelliklere sahip, güçlü ve kullanımı kolay bir belge işleme ve dönüştürme API'si olan API. NuGet paket yöneticisini açın, Aspose.Note'u arayın ve kurun. Paket Yöneticisi Konsolundan aşağıdaki komutu da kullanabilirsiniz.

Package Manager Console Command

PM> Install-Package Aspose.Note

C# aracılığıyla ONE'ı PDF'a Dönüştürme Adımları

Aspose.NOTE, geliştiricilerin yalnızca birkaç satır kodla ONE dosyalarını PDF dosyasına yüklemesini ve dönüştürmesini kolaylaştırır.

  1. ONE dosyasını Document sınıfıyla yükle
  2. Document.Save yöntemini çağırın
  3. Çıktı dosyası yolunu ve SaveFormat.PDF parametresini iletin

sistem gereksinimleri

Aspose.NOTE for .NET, tüm büyük işletim sistemlerinde desteklenir. Sadece aşağıdaki ön koşullara sahip olduğunuzdan emin olun.

  1. Microsoft Windows veya COM Interop aracılığıyla .NET Framework, .NET Core ve PHP, VBScript, Delphi, C++ ile uyumlu bir işletim sistemi.
  2. Microsoft Visual Studio gibi geliştirme ortamı.
  3. Projenizde başvurulan Aspose.NOTE for .NET DLL.

Microsoft OneNote dosyalarını okuyabilen, oluşturabilen, düzenleyebilen ve dönüştürebilen bağımsız bir OneNote Belge Manipülasyon Kitaplığı. OneNote API ayrıca belgeleri yüklemeyi, metin ve görüntüleri işlemeyi, belge nesne modelinde gezinmeyi, bir dosyanın herhangi bir bölümünden metin çıkarmayı ve daha fazlasını sunar.

 

Microsoft OneNote Belge Manipülasyonu Hakkında

Microsoft OneNote uygulamasıyla çalışanlar not defteri klasöründe .onetoc2 dosyalarının olduğunu fark etmiş olabilirler. Microsoft OneNote, bir not defterindeki farklı not alma bölümlerinin sıralanması hakkında bir dizin tutmak için İçindekiler Tablosu olarak ikili .onetoc2 dosyası oluşturur. Not defteri, aynı dizinde depolanan bölüm dosyalarının bir koleksiyonudur. .onetoc2 dosyası, not defteri içindeki bölümlerin sırası ve not defterinin rengi gibi ayarları belirtmek için bir özellikler koleksiyonu kullanır.

PDF dosya biçimi hakkında

Portable Document Format (PDF), Adobe tarafından 1990’larda oluşturulmuş bir belge türüdür. Bu dosya formatının amacı, uygulama yazılımı, donanım ve İşletim Sisteminden bağımsız bir formatta belgelerin ve diğer referans materyallerinin temsili için bir standart getirmekti. PDF dosyaları, uzantılar/eklentiler aracılığıyla Adobe Acrobat Reader/Writer’da ve Chrome, Safari, Firefox gibi çoğu modern tarayıcıda açılabilir. Piyasada bulunan yazılım paketlerinin çoğu, herhangi bir ek yazılım bileşeni gerektirmeden belgelerinin PDF dosya biçimine dönüştürülmesini de sunar. Bu nedenle, PDF dosya formatı, metin, resimler, köprüler, form alanları, zengin medya, dijital imzalar, ekler, meta veriler, Jeo uzamsal özellikler ve kaynak belgenin bir parçası haline gelebilecek 3B nesneler gibi bilgileri içerme konusunda tam kapasiteye sahiptir.

Free App to Convert ONE to PDF

Check our live demos for OneNote Converter with following benefits.

  No need to download or setup anything.
  No need to write any code.
  Just upload your ONE file and hit the "Convert" button.
  You will instantly get the download link for resultant PDF file.

.NET Tarafından Desteklenen Diğer ONE Dönüşümleri

ONE dosyasını diğer birçok dosya biçimine de dönüştürebilirsiniz:

ONE TO BMP (Bitmap Image File)
ONE TO GIF (Graphic Image File)
ONE TO JPEG (JPEG Image)
ONE TO PDF (Portable Document Format)
ONE TO PNG (Portable Network Graphics)
ONE TO TIFF (Tagged Image File Format)