C# aracılığıyla ONETOC2’ı PNG’a dönüştürün

.NET Framework, .NET Core’da OneNote® ONETOC2 öğesini PNG olarak dışa aktarın.

 

C# Kullanarak ONETOC2'ı PNG'a Dönüştürme

ONETOC2 PNG'a dönüştürmek için Aspose.Note for .NET kullanacağız C# platformu için zengin özelliklere sahip, güçlü ve kullanımı kolay bir belge işleme ve dönüştürme API'si olan API. NuGet paket yöneticisini açın, Aspose.Note'u arayın ve kurun. Paket Yöneticisi Konsolundan aşağıdaki komutu da kullanabilirsiniz.

Package Manager Console Command

PM> Install-Package Aspose.Note

C# aracılığıyla ONETOC2'ı PNG'a Dönüştürme Adımları

Aspose.NOTE, geliştiricilerin yalnızca birkaç satır kodla ONETOC2 dosyalarını PNG dosyasına yüklemesini ve dönüştürmesini kolaylaştırır.

  1. ONETOC2 dosyasını Document sınıfıyla yükle
  2. Document.Save yöntemini çağırın
  3. Çıktı dosyası yolunu ve SaveFormat.PNG parametresini iletin

sistem gereksinimleri

Aspose.NOTE for .NET, tüm büyük işletim sistemlerinde desteklenir. Sadece aşağıdaki ön koşullara sahip olduğunuzdan emin olun.

  1. Microsoft Windows veya COM Interop aracılığıyla .NET Framework, .NET Core ve PHP, VBScript, Delphi, C++ ile uyumlu bir işletim sistemi.
  2. Microsoft Visual Studio gibi geliştirme ortamı.
  3. Projenizde başvurulan Aspose.NOTE for .NET DLL.

Microsoft OneNote dosyalarını okuyabilen, oluşturabilen, düzenleyebilen ve dönüştürebilen bağımsız bir OneNote Belge Manipülasyon Kitaplığı. OneNote API ayrıca belgeleri yüklemeyi, metin ve görüntüleri işlemeyi, belge nesne modelinde gezinmeyi, bir dosyanın herhangi bir bölümünden metin çıkarmayı ve daha fazlasını sunar.

 

Microsoft OneNote Belge Manipülasyonu Hakkında

Microsoft OneNote uygulamasıyla çalışanlar not defteri klasöründe .onetoc2 dosyalarının olduğunu fark etmiş olabilirler. Microsoft OneNote, bir not defterindeki farklı not alma bölümlerinin sıralanması hakkında bir dizin tutmak için İçindekiler Tablosu olarak ikili .onetoc2 dosyası oluşturur. Not defteri, aynı dizinde depolanan bölüm dosyalarının bir koleksiyonudur. .onetoc2 dosyası, not defteri içindeki bölümlerin sırası ve not defterinin rengi gibi ayarları belirtmek için bir özellikler koleksiyonu kullanır.

PNG dosya biçimi hakkında

PNG, Portable Network Graphics, kayıpsız sıkıştırma kullanan bir tür raster görüntü dosyası formatını ifade eder. Bu dosya formatı, Grafik Değişim Formatının (GIF) yerini alması için oluşturulmuştur ve herhangi bir telif hakkı sınırlaması yoktur. Ancak, PNG dosya formatı animasyonları desteklemez. PNG dosya biçimi, kullanıcıları arasında popüler olmasını sağlayan kayıpsız görüntü sıkıştırmayı destekler. Zaman geçtikçe PNG, en çok kullanılan resim dosyası formatlarından biri olarak gelişti. Hemen hemen tüm İşletim Sistemlerinde PNG dosyalarını açma desteği vardır. Örneğin, işletim sistemi varsayılan olarak kurulumun bir parçası olarak sunulan desteğe sahip olduğundan, Microsoft Windows görüntüleyici PNG dosyalarını açma yeteneğine sahiptir.

Free App to Convert ONETOC2 to PNG

Check our live demos for OneNote Converter with following benefits.

  No need to download or setup anything.
  No need to write any code.
  Just upload your ONETOC2 file and hit the "Convert" button.
  You will instantly get the download link for resultant PNG file.

.NET Tarafından Desteklenen Diğer ONETOC2 Dönüşümleri

ONETOC2 dosyasını diğer birçok dosya biçimine de dönüştürebilirsiniz:

ONETOC2 TO BMP (Bitmap Image File)
ONETOC2 TO GIF (Graphic Image File)
ONETOC2 TO JPEG (JPEG Image)
ONETOC2 TO ONE (Microsoft OneNote Document)
ONETOC2 TO PDF (Portable Document Format)
ONETOC2 TO PNG (Portable Network Graphics)
ONETOC2 TO TIFF (Tagged Image File Format)