przetwarza zeskanowane obrazy, a nawet zdjęcia ze smartfona w formacie JP2 i tworzy dokumenty JP2 zawierające rozpoznany tekst. Aby dodać go do swojego projektu, wystarczy pobrać Aspose.OCR
Maven lub określ konfigurację repozytorium Aspose Maven i zainstaluj go w swoim projekcie opartym na Maven, dodając następujące konfiguracje do pliku pom.xml. Przykłady Graddle, Ivy, Sbt znajdziesz w naszym repozytorium .
Maven Dependency
<dependency>
<groupId>com.aspose</groupId>
<artifactId>aspose-ocr</artifactId>
<version>22.5</version>
</dependency>
Dzięki Java OCR i zaledwie kilku linijkom kodu możesz stworzyć w pełni funkcjonalną aplikację, która konwertuje obraz JP2 na dokument PDF:
- Utwórz instancję klasy AsposeOcr
- Wywołaj metodę AsposeOCR.RecognizePage
- Przekaż ścieżkę pliku JP2 jako parametr
- AsposeOCR.RecognizePage zwraca ciąg lub plik typu PDF
wymagania systemowe
Przed uruchomieniem przykładu upewnij się, że w systemie jest zainstalowana Java 2 Platform, Standard Edition (J2SE) 6.0 (1.6) lub nowsza.
- JDK 1.6 lub nowszy jest zainstalowany.
//Create API instance
AsposeOCR api = new AsposeOCR();
//Prepare rectangles with texts.
ArrayList rectArray = new ArrayList();
rectArray.add(new Rectangle(138, 352, 2033, 537));
rectArray.add(new Rectangle(147, 890, 2033, 1157));
String result = api.RecognizePage("srcImage.png", rectArray);
System.out.println("Result with rect: " + result);
JP2 Co jest JP2 Format pliku
JPEG 2000 (JP2) to system kodowania obrazu i najnowocześniejszy standard kompresji obrazu. Zaprojektowany przy użyciu technologii wavelet JPEG 2000 może kodować bezstratne treści w dowolnej jakości na raz. Co więcej, bez znaczącej utraty wydajności kodowania, JPEG 2000 ma możliwość skutecznego dostępu i dekodowania tej samej treści w różnych innych rozdzielczościach i jakościach. Strumienie kodu w JPEG 2000 są znacznie skalowalne, posiadając obszary zainteresowania, które zapewniają możliwość przestrzennego dostępu losowego. Posiada do 16384 różnych komponentów o wymiarach w terapikselach i precyzji, która może sięgać nawet 38 bitów na próbkę.
Czytaj więcejPDF Co jest PDF Format pliku
Portable Document Format (PDF) to rodzaj dokumentu stworzony przez firmę Adobe w latach 90. XX wieku. Celem tego formatu pliku było wprowadzenie standardu reprezentacji dokumentów i innych materiałów referencyjnych w formacie niezależnym od oprogramowania aplikacji, sprzętu oraz systemu operacyjnego. Format pliku PDF ma pełną zdolność do przechowywania informacji, takich jak tekst, obrazy, hiperłącza, pola formularzy, multimedia, podpisy cyfrowe, załączniki, metadane, funkcje geoprzestrzenne i obiekty 3D, które mogą stać się częścią dokumentu źródłowego.
Czytaj więcej