HTML JPG OCR XML BMP
Aspose.OCR C++ için
XLSX

Aspose.Imaging for Java

taranan görüntüleri ve hatta akıllı telefon fotoğraflarını WBMP biçiminde işler ve tanınan metin içeren WBMP belgeleri oluşturur. Projenize eklemek için Aspose.OCR almanız yeterlidir.

Maven veya Aspose Maven Repository yapılandırmasını belirtin ve aşağıdaki konfigürasyonları pom.xml dosyasına ekleyerek Maven tabanlı projenize kurun. Graddle, Ivy, Sbt örnekleri için depomuza göz atın.

Package Manager Console Command


 PM> Install-Package Aspose.OCR.Cpp

C++ OCR ve yalnızca birkaç satır kodla, bir WBMP görüntüsünü XLSX belgesine dönüştüren tam özellikli bir uygulama oluşturabilirsiniz:

 • AsposeOcr sınıfının bir örneğini oluşturun
 • AsposeOCR.asposeocr_page() yöntemini çağırın
 • WBMP dosya yolunu parametre olarak iletin
 • AsposeOCR.asposeocr_page, XLSX türünde bir String veya dosya döndürür

sistem gereksinimleri

Örneği çalıştırmadan önce, projeye Microsoft.ML.OnnxRuntime 1.7.0 veya üzerinin eklendiğinden emin olun. Aspose.OCR’ı NuGet Paket Yöneticisi aracılığıyla kurarsanız, otomatik olarak kurulmalıdır.

 • NET Standard 2.0+ uyumlu çözüm
 • Projenizde referans verilen Aspose.OCR for .NET.


std::string img_path = "../srcSample.png";

// Prepare buffer for result (in symbols, len_byte = len * sizeof(wchar_t))
const size_t len = 4096;

wchar_t bfr[len] = { 0 };

size_t result = aspose::ocr::page(image_path.c_str(), bfr, len);

//Print result
std::wcout << bfr << L"\n";
 • WBMP Nedir WBMP Dosya formatı

  WBMP, mobil bilgi işlem cihazları için optimize edilmiş tek renkli bir grafik dosya formatıdır. WBMP görüntüleri monokromdur (siyah beyaz), böylece görüntü boyutu minimumda tutulur. Siyah piksel 0, beyaz piksel 1 ile gösterilir.

  Devamını oku

  XLSX Nedir XLSX Dosya formatı

  XLSX, Microsoft tarafından Microsoft Office 2007'nin piyasaya sürülmesiyle tanıtılan Microsoft Excel belgeleri için iyi bilinen bir biçimdir. OOXML standardı ECMA-376'nın 2. Kısmında ana hatlarıyla belirtilen Açık Paketleme Kurallarına göre düzenlenen yapıya dayalı olarak, yeni biçim şu şekildedir: bir dizi XML dosyası içeren bir zip paketi. Temel yapı ve dosyalar, basitçe .xlsx dosyasının sıkıştırılmasıyla incelenebilir.

  Devamını oku