PS, EPS ve XPS’yi dönüştürün

.NET için PS, EPS ve XPS dönüştürücü API Çözümü.

 

PostScript PS ve Encapsulated PostScript EPS Dosyalarının yanı sıra XPS belgelerinin programlı olarak dönüştürülmesi gerektiğinde, .NET API bunu sorunsuz bir şekilde yapabilir ve çoklu dosyaları dönüştürür. PS ve EPS için API, Düzey 1-3 PostScript operatörlerini ve EPS başlık yorumlarının çoğunu destekler ve ayrıca birkaç yazı tipi durumu ve Time New Roman gibi yazı tipleriyle API anlaşmaları dışında maksimum uyumluluğa sahip PostScript belgelerini dönüştürür.

Ayrıca, XPS dosyalarının dönüştürülmesi için API, sayfalar ekleyebilir veya kaldırabilir, tuvaller, yollar ve glif öğeleriyle ilgilenebilir, vektör grafik şekilleri, metin dizeleri oluşturabilir, XPS anahat öğelerini dönüştürebilir ve daha fazlasını yapabilir.

Buradaki .NET için API çözümü, PS, EPS ve XPS gibi PDL biçimlerindeki dosyaları programlı olarak dönüştürmenize izin verir, ancak bu yerel API'ler üzerinde geliştirilmiş çapraz platformları görmek ve denemek faydalı olabilir.

C# .NET aracılığıyla PostScript'ten PDF'ye Dönüştürme.

PostScript PS ve Encapsulated PostScript EPS dosyalarını .NET API aracılığıyla PDF'ye dönüştürmek için sonraki adımları uygulamanız gerekir:

 1. PsDocument Class kullanarak PS veya EPS dosyasını yükleyin.
 2. PdfSaveOptions Class kullanarak PDF kaydetmeyi ayarlayın.
 3. Çıktı PDF dosyası için FileStream Class kullanın.
 4. PdfDevice Class çıktı PDF dosya akışı nesnesiyle başlatarak.
 5. PDF dönüştürme için PsDocument.Save numaralı telefonu arayın.
PS EPS'den PDF'ye Dönüştürme için C# Kodu
 

C# .NET aracılığıyla PostScript'ten Görüntülere Dönüştürme.

Herhangi bir EPS/PS PostScript to görüntü dönüştürücü uygulaması için aşağıdaki C# kodu iyi çalışır, bu nedenle sonraki adımları uygulayın:

 1. Parametre olarak girdi dosyası akışına sahip PsDocument sınıfını kullanarak belgeyi yükleyin.
 2. ImageSaveOptions Class nesnesini oluşturun ve gerekli ayarlarla başlatın.
 3. Her giriş dosyası sayfasını PNG, JPG, TIFF, BMP vb. bir resme kaydedin.
PostScript'ten Görüntülere Dönüştürme için C# KoduFAQ

1. Bu API çözümüyle Postscript’i dönüştürebilir miyim?

Aspose.Page, PS, XPS ve EPS dosyalarını çevrimiçi veya programlı olarak diğer biçimlere dönüştürmenize olanak tanıyan işlevselliğe sahiptir. Dosyalarınızı anında çevrimiçi dönüştürmeniz gerekiyorsa, platformlar arası Sayfa Açıklama Dil biçimi dosyaları Dönüştürücü uygulamasını kullanmak isteyebilirsiniz.

2. Dönüştürücü hangi Sayfa açıklama dillerini destekler?

Bu dönüştürme işlevi, .ps, .eps ve .xps uzantılı dosyaları destekler. PDF ve SVG gibi ünlü PDL’ler Aspose.products’ta ayrı çözümler olarak sunulmaktadır.

3. İşlev ücretsiz mi?

Platformlar arası dönüştürücüler ücretsizdir, API çözümü için ücretsiz Deneme sürümü alabilir ve ardından gerekirse ürünü satın alabilirsiniz.

 

XPS'yi C# .NET aracılığıyla JPG, PNG, BMP Görüntülerine dönüştürün.

.NET API ayrıca BMP, JPG, PNG, TIFF vb. Görüntülere XPS Dönüştürmeyi destekler ve XPS işlemleri için XpsDocument Sınıfı sağlar. XPS'yi Görüntüye dönüştürmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Akıştan XPS dosyasını yükleyin.
 2. İlgili görüntü kaydetme seçeneklerini başlatın, örneğin XPS’den JPG’ye için bu JpegSaveOptions ve XPS’den PNG’ye için PngSaveOptions . İşte tüm XPS’den Görüntüye kaydetme seçenekleri listesi.
 3. İşleme için SmoothingMode, Resolution ve PageNumbers vb. gibi ilgili ayarları tanımlayın. Son olarak, bunları görüntülere kaydetmek için belge bölümlerini yineleyin.
XPS'den Görüntüye Dönüştürme için C# Kodu
 
  

Support and Learning Resources