C++ için PDF API’si

Herhangi bir Adobe Acrobat bağımlılığı olmadan PDF belgelerini .net tabanlı uygulamalarda oluşturun, düzenleyin, koruyun ve birden çok formata dönüştürün - C++.

Overview

C++ için Aspose.PDF, geliştiricilerin uygulamalarına PDF işleme yetenekleri eklemelerini sağlayan yerel bir kütüphanedir. API, Adobe Acrobat kullanmadan PDF dosyalarını oluşturmak veya okumak, dönüştürmek ve işlemek için her türlü 32 bit ve 64 bit uygulama oluşturmak için kullanılabilir.

C++ API için Aspose.PDF, form işleme, meta veri bilgilerini alma ve ayarlama, metin ve sayfa işleme, ek açıklamaların yönetimi, yer imleri ve filigran ekleme veya kaldırma, ekler, özel yazı tipi işleme ve çok daha fazlası gibi bir dizi belge işleme görevini gerçekleştirmenize olanak tanır.

Gelişmiş C++ PDF Kitaplık Özellikleri

PDF Dosyalarını Anında Değiştir

C++ için Aspose.PDF, uygulamalarınızdaki mevcut PDF dosyalarını değiştirmek veya değiştirmek için iyi bir seçimdir. Bu kütüphane, PDF dosyasını açmanıza veya yüklemenize, sayfaları ayıklamanıza, dosyadaki belirli bir konuma sayfa eklemenize veya N-up’lar (tek sayfadaki sayfa sayısı) ve kitapçıklar oluşturmanıza olanak tanır. API’yi mevcut bir PDF’den resim, ek, yer imleri, ek açıklamalar, köprüler, filigranlar ve form alanları eklemek, güncellemek ve silmek için de kullanabilirsiniz.

PDF Dosyalarını Bölme ve Birleştirme

API aracılığıyla C++ için Aspose.PDF, bir PDF dosyasının iki veya daha fazla PDF belgesine bölünmesine izin verir. Ayrıca, iki veya daha fazla dosyayı tek bir belgede birleştirmek veya uygulama gereksinimlerine göre PDF sayfaları eklemek için de kullanabilirsiniz.

PDF'yi HTML, DOCX ve ODS Formatlarına Dönüştürün

C++ için Aspose.PDF dosyası, bir PDF dosyasının her sayfasını BMP, JPG ve PNG gibi geleneksel görüntü formatlarına dönüştürmenize ve mümkün olan en yüksek doğrulukla dönüştürmenize olanak tanır. Görüntüler dışında, PDF’yi DOC ve DOCX formatlarına kolayca kaydedebilirsiniz.

PDF sayfalarını JPG formatında kaydet - C++

varolan bir PDF belgesini yükleme. PDF sayfalarını görüntülere dönüştür her sayfayı JPG formatında kaydet

Convert PDF to JPG on C++

// instantiate PdfConverter
auto converter = MakeObject<PdfConverter>();
converter->BindPdf(dir + u"template.pdf");
converter->DoConvert();
int32_t imageCount = 1;

while (converter->HasNextImage())
{
    converter->GetNextImage(dir + imageCount + u".jpg", System::Drawing::Imaging::ImageFormat::get_Jpeg(), 800, 1000);
    imageCount++;
}

Form Saha İşleme

Aspose.PDF for C++, PDF belgesine form alanları ekleme, yani; PDF belgelerinde dinamik olarak form alanları oluşturabilirsiniz. Form alanlarının konumunu tabloya göre veya özel konumlandırmaya göre sipariş edin, form alanları her seferinde tam konumuna yerleştirilecektir.

PDF İçeriğini En Ayrıntılı Düzeyde Biçimlendirme

C++ için Aspose.PDF, içeriği sağdan sola yerleştirmek, metindeki beyaz alanı korumak, sol asılı metin paragrafları oluşturmak ve özel sekme durakları ayarlamak gibi yatay metin hizalamasını uygulamanıza olanak tanır.

Metnin yatay hizalamasının yanı sıra, taban çizgisi veya üst çizgi gibi metin segmentleri için dikey hizalamanın yanı sıra metin ön planı ve arka plan renklerini ayarlama gibi daha fazla biçimlendirme özelliği de ayarlanabilir.

Destek ve Öğrenme Kaynakları