Java üzerinden BMP dosyasını PDF öğesine dönüştürün

BMP için PDF Java dönüştürme. Programcılar bu örnek kodu, herhangi bir Web veya Masaüstü Java tabanlı Uygulama içinde BMP öğesine PDF öğesini dışa aktarmak için kullanabilir.

BMP dosyasını Java içinde PDF öğesine dönüştürün

BMP dosyasını PDF ’e nasıl dönüştürebilirim? Modern bir belge işleme Java API’si ile bir belgeyi programlı olarak BMP ‘den PDF formatına kolayca dönüştürebilirsiniz. Dosyaları yüksek kalitede dönüştürmek için sadece birkaç satır Java kodu kullanın. Aspose.PDF kütüphanesi, herhangi bir geliştiricinin Java kullanarak BMP dosyasını PDF ‘a dönüştürme görevlerini verimli bir şekilde çözmesine olanak tanır.

Kod parçacığı ve diğer olası dönüşüm biçimleri hakkında daha ayrıntılı bir açıklama için Belgeler sayfalarına bakın. Ayrıca, kütüphanemiz tarafından desteklenen diğer dönüşümler biçimlerini de kontrol edebilirsiniz.

BMP dosyasını PDF olarak dönüştürmek için, Java platformu için zengin özelliklere sahip, güçlü ve kullanımı kolay bir dönüşüm API’si olan Java için Aspose.PDF API’sini kullanacağız. En son sürümünü doğrudan Maven adresinden indirebilir ve pom.xml dosyasına aşağıdaki yapılandırmaları ekleyerek Maven tabanlı projenize yükleyebilirsiniz. Dokümantasyon sayfalarında Kitaplığı Yükleme ayrıntılarını kontrol edin.

Repository

<repository>
  <id>AsposeJavaAPI</id>
  <name>Aspose Java AP</name>
  <url>https://releases.aspose.com/java/repo/</url>
</repository>

Dependency

<dependency>
<groupId>com.aspose</groupId>
<artifactId>aspose-pdf</artifactId>
<version>version of aspose-pdf API</version>
</dependency>

BMP PDF öğesine dönüştürme


Java geliştiricileri BMP dosyalarını sadece birkaç satır kod içinde PDF dosyalarına kolayca yükleyebilir ve dönüştürebilir.

 1. Yeni bir Belge Başlatma
 2. Yük girişi BMP görüntüsü
 3. Son olarak, çıktı PDF dosyasını kaydedin

Sistem Gereksinimleri


Java için Aspose.PDF, tüm önemli işletim sistemlerinde desteklenir. Sadece aşağıdaki önkoşullara sahip olduğunuzdan emin olun.

 • Microsoft Windows veya JSP/JSF Uygulama ve Masaüstü Uygulamaları için Java Runtime Environment ile uyumlu bir işletim sistemi.
 • Eclipse veya IntelliJ IDEA gibi geliştirme ortamı.
 • Projenizde başvurulan Java kütüphanesi için Aspose.PDF.

Java içinde BMP PDF öğesine nasıl dönüştürüleceğini gösteren bir örnek aşağıda verilmiştir. BMP dosyanızı PDF formatına dönüştürmek için bu kolay adımları takip edebilirsiniz. Önce BMP dosyanızı yükleyin ve ardından bir PDF dosyası olarak kaydedin. Hem BMP okuma hem de PDF yazma için tam nitelikli dosya adlarını kullanabilirsiniz. Çıktı PDF içeriği ve biçimlendirmesi orijinal BMP belgesiyle aynı olacaktır.

Örnek: BMP'yi Java aracılığıyla PDF'a dönüştürün

Örnek: BMP'yi Java aracılığıyla PDF'a dönüştürün

Input file:

File not added

Output format:

PDF

Output file:

  // Initialize document object
  Document document = new Document();

  Page page = document.getPages().add();
  Image image = new Image();

  // Load sample BMP image file
  image.setFile(Paths.get(_dataDir.toString(), "Sample.bmp").toString());
  page.getParagraphs().add(image);

  // Save output PDF document
  document.save(Paths.get(_dataDir.toString(),"BMPtoPDF.pdf").toString());

Java kütüphanesi BMP PDF dosyasına dönüştürmek için

Java API için Aspose.PDF, geliştiricilerin uygulamalarına PDF işleme yetenekleri eklemelerini sağlayan bir kütüphanedir. Adobe Acrobat kullanmadan PDF dosyalarını oluşturmak veya okumak, dönüştürmek ve işlemek için her türlü 32 bit ve 64 bit uygulama oluşturmak için kullanılabilir. Java için Aspose.PDF, geliştiricilerin PDF belgelerine tablolar, grafikler, resimler, köprüler, özel yazı tipleri ve daha fazlasını eklemelerine olanak tanır. Ayrıca, PDF’yi sıkıştırmak da mümkündür. Java için Aspose.PDF, güvenli PDF dosyaları geliştirmek için mükemmel güvenlik özellikleri sağlar.

Java API için Aspose.PDF hakkında daha fazla bilgiyi belgeleme ve örnekler API’nin nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgiyi bulabilirsiniz. Java API için Aspose.PDF temel özelliklerinden bazıları HTML, XFA, TXT, PCL, XML, XPS ve görüntü dosyası formatları, çeşitli PDF sürümleri için destek ve kapsamlı köprü işlevselliği gibi çeşitli dosya formatları için destek içerir.