Python üzerinden BMP dosyasını PDF öğesine dönüştürün

BMP için PDF Python dönüştürme. Programcılar bu örnek kodu, COM Interop aracılığıyla herhangi bir .NET Framework, .NET Core ve PHP, VBScript, C++ içinde BMP öğesine PDF vermek için kullanabilir.

BMP dosyasını Python for .NET içinde PDF öğesine dönüştürün

BMP dosyasını PDF ’e nasıl dönüştürebilirim? Modern bir belge işleme Python API ile bir belgeyi programlı olarak BMP öğesinden PDF formatına kolayca dönüştürebilirsiniz. Dosyaları yüksek kalitede dönüştürmek için yalnızca birkaç satır kod kullanın. Aspose.PDF kütüphanesi, herhangi bir geliştiricinin Python kullanarak BMP dosyasını PDF ‘a dönüştürme görevlerini kolayca çözmesine olanak tanır.

Kod parçacığı ve diğer olası dönüşüm biçimleri hakkında daha ayrıntılı bir açıklama için Belgeler sayfalarına bakın. Ayrıca, kütüphanemiz tarafından desteklenen diğer dönüşümler biçimlerini de kontrol edebilirsiniz.

.NET için Aspose.PDF kütüphanesi ile BMP dosyasını programlı olarak PDF dosyasına dönüştürebilirsiniz. Aspose’dan PDF yazılımı bireyler, küçük veya büyük işletmeler için idealdir. Büyük miktarda bilgiyi işleyebildiğinden, dönüşümü hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirin ve verilerinizi koruyun. Aspose.PDF bir tuhaf özelliği BMP PDF dönüştürmek için bir API olduğunu. Bu yaklaşımın özelliği, yalnızca NuGet paket yöneticisini açmanız, ‘.NET için Aspose.pdf ‘araması yapmanız ve herhangi bir özel karmaşık ayar olmadan yüklemeniz gerektiğidir. (Yüklemek için Paket Yöneticisi Konsolu’ndaki komutu kullanın). Kütüphanenin avantajlarını doğrulamak için BMP ile PDF kod snippet’i dönüştürmeyi deneyin. Paket Yöneticisi Konsolu’ndan aşağıdaki komutu da kullanabilirsiniz:

Python Package Manager Console

pip install aspose-pdf

BMP PDF öğesine dönüştürme


Python for .NET geliştiricileri BMP dosyalarını sadece birkaç satır kod içinde PDF dosyalarına kolayca yükleyebilir ve dönüştürebilir.

 1. Yeni bir Belge Başlatma
 2. Yük girişi BMP görüntüsü
 3. Son olarak, çıktı PDF dosyasını kaydedin.

Sistem Gereksinimleri


Python for .NET için Aspose.PDF, tüm önemli işletim sistemlerinde desteklenir. Sadece aşağıdaki önkoşullara sahip olduğunuzdan emin olun.

 • Microsoft® Windows™ veya COM Interop üzerinden .NET Framework, .NET Core ve PHP, VBScript, C++ ile uyumlu bir işletim sistemi.
 • Microsoft Visual Studio gibi geliştirme ortamı.
 • Aspose.PDF için.NET DLL için projenizde başvurulan.

Python içinde BMP PDF öğesine nasıl dönüştürüleceğini gösteren bir örnek aşağıda verilmiştir. BMP dosyanızı PDF formatına dönüştürmek için bu kolay adımları takip edebilirsiniz. Önce BMP dosyanızı yükleyin ve ardından bir PDF dosyası olarak kaydedin. Hem BMP okuma hem de PDF yazma için tam nitelikli dosya adlarını kullanabilirsiniz. Çıktı PDF içeriği ve biçimlendirmesi orijinal BMP belgesiyle aynı olacaktır.

Örnek: BMP'yi Python aracılığıyla PDF'a dönüştürün

Örnek: BMP'yi Python aracılığıyla PDF'a dönüştürün

Input file:

File not added

Output format:

PDF

Output file:

  def convert_BMP_to_PDF(self, infile, outfile):

    path_infile = self.dataDir + infile
    path_outfile = self.dataDir + outfile

    (w, h) = self.helper.get_image_size(path_infile)

    # Initialize new Document

    document = Document()
    page = document.Pages.Add()
    image = Image()
    image.File = path_infile

    # Set page dimensions

    page.PageInfo.Height = h
    page.PageInfo.Width = w
    page.PageInfo.Margin.Bottom = 0
    page.PageInfo.Margin.Top = 0
    page.PageInfo.Margin.Right = 0
    page.PageInfo.Margin.Left = 0
    page.Paragraphs.Add(image)

    # Save the file into PDF format

    document.Save(path_outfile)

Python for .NET kütüphanesi BMP PDF dosyasına dönüştürmek için

.NET API üzerinden Python için Aspose.PDF, en köklü PDF standartlarını ve PDF özelliklerini destekler. Geliştiricilerin PDF belgelerine tablolar, grafikler, resimler, köprüler, özel yazı tipleri ve daha fazlasını eklemelerine olanak tanır. Ayrıca, PDF belgelerini sıkıştırmak da mümkündür. .NET üzerinden Python için Aspose.PDF güvenli PDF belgeleri geliştirmek için mükemmel güvenlik özellikleri sağlar. .NET API aracılığıyla Python için Aspose.PDF temel özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • BMP, GIF, JPEG ve PNG dahil olmak üzere birden fazla görüntü formatında PDF’leri okuma ve dışa aktarma yeteneği.
 • PDF belgesinin temel bilgilerini (örneğin yazar, yaratıcısı) ayarlayın.
 • Dönüşüm Özellikleri: PDF’yi Word, Excel ve PowerPoint’e dönüştürün. PDF’yi Görüntü formatlarına dönüştürün. PDF dosyasını HTML formatına dönüştürün ve bunun tersi de geçerlidir. PDF’yi EPUB, Metin, XPS vb.

Python için Aspose.PDF hakkında daha fazla bilgiyi, API’nin nasıl kullanılacağına ilişkin dokümantasyon sayfasında bulabilirsiniz.