Edytuj metadane PUB

Przeczytaj plik MS Publisher. API edytora PUB Metatada dla Java

 

Format pliku dokumentu Microsoft® Publisher jest używany do tworzenia różnego rodzaju publikacji, takich jak biuletyny, broszury, ulotki i pocztówki, a także jest używany w wiadomościach e-mail i witrynach internetowych. Pliki Pub zawierają dane tekstowe, bitmapowe i grafiki wektorowej.

Metadane wydawcy to właściwości (informacje) opisujące dokumenty PUB. Są to standardowe właściwości, takie jak wydawca, tytuł, ostatni autor, organizacja, adres URL, język i inne podobne informacje. Są też dane, które są generowane automatycznie po pracy z plikiem, takie jak jego rozmiar czy czas ostatniej edycji. Te przydatne informacje są przechowywane wraz z dokumentem.

Wraz z funkcjami konwersji i odczytu to rozwiązanie interfejsu API PUB dla języka Java umożliwia edycję standardowych metadanych za pomocą klas DocSummaryInfo i SummaryInfo, jak pokazano w poniższym przykładzie kodu. Możesz również użyć interfejsu API do stworzenia własnej aplikacji Edytora metadanych.

Przed przystąpieniem do kodowania metadanych należy zintegrować interfejs API metadanych Java PUB. Poniższy przykład pokazuje, jak edytować właściwość „Język”.

Jak edytować metadane PUB za pomocą Javy

Aby edytować metadane PUB, użyjemy Aspose.PUB for Java API , który jest bogatą w funkcje, wydajną i łatwą w użyciu konwersją API dla platformy Java. Możesz pobrać jego najnowszą wersję bezpośrednio z Aspose Maven Repository i zainstalować ją w swoim Maven oparty na projekcie poprzez dodanie następujących konfiguracji do pliku pom.xml.

Repository

<repository>
  <id>snapshots</id>
  <name>repo</name>
  <url>http://repository.aspose.com/repo/</url>
</repository>

Dependency

<dependency>
  <groupId>com.aspose</groupId>
  <artifactId>aspose-pub</artifactId>
  <version>20.8</version>
</dependency>

Przeglądaj i edytuj metadane PUB w Javie

Proces odczytywania metadanych wydawcy składa się z następujących kroków:

 1. Prześlij swój plik PUB za pomocą createParser() metody PubFactory Klasa.
 2. Przeanalizuj plik za pomocą metody parse() IPdfConverter .

wymagania systemowe

Aspose.PUB for Java jest obsługiwany we wszystkich głównych systemach operacyjnych. Tylko upewnij się, że masz następujące wymagania wstępne.

J2SE 8.0 (1.8) lub nowszy.

Kod Java do aktualizacji metadanych PUB

  // Load PUB file
  IPubParser parser = PubFactory.createParser(fileName);
  // Parse file 
  Document doc = parser.parse();
  // Set Language information
document.getDocumentSummaryInfo().setLanguage("language");Często zadawane pytania

1. Co to są metadane pliku .pub?

Metadane to informacje takie jak tytuł, autor, słowa kluczowe, komentarze, szablon, numer wersji, nazwa aplikacji, liczba stron, liczba słów, liczba znaków, bezpieczeństwo dokumentu, kategoria, firma i język.

2. Czy istnieje sposób, aby zobaczyć online metadane plików .pub?

W ekosystemie aplikacji Aspose dostępny jest wieloplatformowy Metadata Editor . Jest darmowy i łatwy w użyciu.

3. Jak edytować metadane plików .PUB?

Aby edytować metadane pliku Publisher, musisz najpierw przesłać go za pomocą metody CreateParser() i przeanalizować dokument za pośrednictwem interfejsu IPubParser. Edytuj metadane przy użyciu klasy DocSummaryInfo .

4. Czy funkcjonalność jest bezpłatna?

Aplikacja wieloplatformowa jest bezpłatna, gdy w przypadku rozwiązania API można uzyskać bezpłatną wersję próbną, a następnie w razie potrzeby kupić produkt.

  

Support and Learning Resources