PUB Meta Verilerini Düzenle

MS Publisher dosyasını okuyun. Java için PUB Metatada düzenleyici API’si

 

Microsoft® Yayıncı belge dosya formatı, haber bültenleri, broşürler, el ilanları ve kartpostallar gibi çeşitli yayın türleri oluşturmak için kullanılır ve E-postalarda ve Web Sitelerinde kullanılır. Pub dosyaları, bitmap ve vektör grafik verilerinin yanı sıra metin içerir.

Yayıncı Meta Verileri, PUB belgelerini tanımlayan özelliklerdir (bilgi). Yayıncı, başlık, son yazar, kuruluş, URL, dil ve diğer benzer bilgiler gibi standart özelliklerdir. Boyutu veya son düzenleme zamanı gibi bir dosyayla çalıştıktan sonra otomatik olarak oluşturulan veriler de vardır. Bu faydalı bilgiler belgeyle birlikte saklanır.

Dönüştürme ve Okuma işlevinin yanı sıra Java için bu PUB API çözümü, aşağıdaki kod örneğinde gösterildiği gibi DocSummaryInfo ve SummaryInfo sınıfları aracılığıyla standart meta verileri düzenlemenize olanak tanır. API'yi kendi Meta Veri Düzenleyici uygulamanızı oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

Meta Verileri kodlamadan önce Java PUB Meta Veri API'sini entegre etmeniz gerekir. Aşağıdaki örnek size "Dil" özelliğini nasıl düzenleyeceğinizi gösterecektir.

Java Kullanarak PUB Meta Verileri Nasıl Düzenlenir

PUB Meta Verilerini Düzenlemek için, zengin özelliklere sahip, güçlü ve kullanımı kolay bir dönüşüm olan Aspose.PUB for Java API kullanacağız. Java platformu için API. En son sürümünü doğrudan Aspose Maven Repository adresinden indirebilir ve Maven’inize yükleyebilirsiniz. pom.xml dosyasına aşağıdaki konfigürasyonları ekleyerek proje tabanlı bir proje oluşturun.

Repository

<repository>
  <id>snapshots</id>
  <name>repo</name>
  <url>http://repository.aspose.com/repo/</url>
</repository>

Dependency

<dependency>
  <groupId>com.aspose</groupId>
  <artifactId>aspose-pub</artifactId>
  <version>20.8</version>
</dependency>

Java'da PUB Meta Verilerini Görüntüleme ve Düzenleme

Yayıncı Meta Veri okuma süreci aşağıdaki adımlardan oluşur:

 1. createParser() yöntemini kullanarak PUB dosyanızı yükleyin PubFactory Sınıf.
 2. Dosyayı parse() yöntemiyle ayrıştırın IPdfConverter Arayüzü.

sistem gereksinimleri

Aspose.PUB for Java, tüm büyük işletim sistemlerinde desteklenir. Sadece aşağıdaki ön koşullara sahip olduğunuzdan emin olun.

J2SE 8.0 (1.8) veya üzeri.

PUB Meta Verilerini Güncellemek için Java Kodu

  // Load PUB file
  IPubParser parser = PubFactory.createParser(fileName);
  // Parse file 
  Document doc = parser.parse();
  // Set Language information
document.getDocumentSummaryInfo().setLanguage("language");SSS

1. .pub dosyası Meta Verisi nedir?

Meta veriler, Başlık, Yazar, Anahtar Kelimeler, Yorumlar, Şablon, Rev Numarası, Uygulama Adı, Sayfa Sayısı, Kelime Sayısı, Karakter Sayısı, Belge Güvenliği, Kategori, Şirket ve Dil gibi bilgilerdir.

2. .pub dosyalarının Meta verilerini çevrimiçi olarak görmenin bir yolu var mı?

Aspose uygulamaları ekosisteminde platformlar arası bir Metadata Editor vardır. Ücretsiz ve kullanımı kolaydır.

3. .PUB dosyalarının meta verilerini nasıl düzenlerim?

Publisher dosyasının Metadata’sını düzenlemek için önce CreateParser() Yöntemini kullanarak dosyayı yüklemeniz ve belgeyi IPubParser Arayüzü aracılığıyla ayrıştırmanız gerekir. DocSummaryInfo Sınıfını kullanarak Meta Verileri düzenleyin.

4. İşlevsellik ücretsiz mi?

Platformlar arası uygulama ücretsizdir, API çözümü için ücretsiz bir Deneme Sürümü alabilir ve gerekirse ürünü satın alabilirsiniz.

  

Support and Learning Resources