MS Publisher, sayfa düzeni bilgileriyle çalışmaya odaklanan belgeler oluşturmaya yönelik bir programdır. Program, MS Publisher 2.0 veya sonraki dosya biçimlerini, .txt uzantılı dosyaları, RTF dosyalarını, MS Word dosyalarını, HTML dosyalarını, Unicode metinlerini ve çok daha fazlasını açar. Pub dosyaları, resimler, metinler veya grafikler gibi farklı türde veriler içerebilir. Bu nedenle format, el ilanları, broşürler, kartpostallar ve diğer kağıt reklam üretiminde iyi yayılmıştır.

Bu yazılım, kendi tasarlanmış belgelerinizi oluşturmanıza veya belgeniz için biçimlendirilmiş tasarımları kullanmanıza olanak tanır. MS Publisher, .pub uzantılı dosyaları kaydeder ve Publisher dışında pek çok uygulama bu tür dosyaları işleyemez.

Aspose.PUB for C# .NET, esnek ve kullanımı kolay bir kitaplıktır. Elektronik yayın dosyaları ile çalışmak üzere geliştirilmiştir. Bu çözüm, popüler elektronik yayın dosya biçiminin (.pub) yüklenmesini, açılmasını, düzenlenmesini ve PDF'ye dönüştürülmesini destekler. PUB'un PDF, HTML, XLSX, DOC ve en popüler görüntü formatlarına hızlı ve güvenilir bir şekilde dönüştürülmesini sağlar.

Kitaplık, kendi C# .NET projenize entegre olmanın yanı sıra, MS Publisher dosyalarını açmak, birleştirmek veya dönüştürmek için kendi platformlar arası uygulamalarınızı oluşturmak için mükemmeldir. Burada, işlevselliği bu tür uygulamalara uygulama örneklerini görebilir ve deneyebilirsiniz. Çözüm kullanılarak ekiplerimiz tarafından oluşturulurlar. Bu çözümlerle, sonucu elde etmek için herhangi bir ek yazılım veya abonelik yüklemeniz gerekmez.

Gelişmiş .NET PUB Manipülasyon API Özellikleri

PUB Dosyalarını PDF'ye Aktarın

Aspose.PUB for .NET, yalnızca birkaç satır kodla yayın dosyalarını (.pub) okuyabilir ve PDF dosyasına dönüştürebilir.

PUB'u PDF'ye Dönüştür - C#

  string pubFile = dataDir + "flyer.pub";

  var parser = PubFactory.CreateParser(pubFile);

  var pubtopdf = parser.Parse();

  Aspose.Pub.PubFactory.CreatePdfConverter().ConvertToPdf(pubtopdf, dataDir + "publisher_to.pdf");

Yukarıdaki kod kısaca şu şekilde açıklanabilir:

 • Dönüştürülmesini istediğiniz Publisher dosyasına giden tam dosya yolunu oluşturun. Bunun için bir pubFile Değişkeni dizisi oluşturun ve ona dataDir değişkeninin değerini atayın.
 • PubFactory Sınıfında CreateParser() Yöntemini çağırarak Publisher dosyasının içeriğini ayrıştırmak için bir ayrıştırıcı nesne oluşturun.
 • parser nesnesinde Parse() Yöntemini kullanın. Yöntem, Publisher dosyasının içeriğini okur ve ayrıştırır ve pubtopdf değişkenine atanan sonucu döndürür.
 • Publisher dosyasının ayrıştırılmış içeriğini bir PDF dosyasına dönüştürün ve PdfConverter örneğinde ConvertToPdf() Yöntemini kullanarak belirtilen konuma kaydedin.

PUB Katmanlarına Erişin ve Yönetin

Aspose.PUB for .NET, bir PUB'un katmanlarına görüntü veya metin ile çizim yapabilmenizi sağlar. Katmanları birleştirebilir, katmanlardaki metni güncelleyebilir, efektler ayarlayabilir veya katmanları görüntü olarak dışa aktarabilirsiniz. Düzleştirilmiş PUB dosyalarını algılamak veya küçük resimler oluşturmak için PUB .NET API'sini de kullanabilirsiniz.

PUB Dosyalarını Okuyun veya Oluşturun

Aspose.PUB for .NET, yalnızca manipülasyon ve dönüştürme için PSD ve PSB dosya biçimlerinin yüklenmesini desteklemekle kalmaz, aynı zamanda sıfırdan PUB ve PSB dosyaları oluşturma yeteneği de sağlar. .NET geliştiricileri, kendi yollarında yardımcı olabilecek senaryoları otomatikleştirmek için API'yi kullanabilir.

Çeşitli Görüntüleme Filtreleri

Aspose.PUB for .NET, sınıf kitaplıkları aracılığıyla renk ayarı gibi temel görüntüleme özelliklerini sağlar. Geliştiriciler, API tarafından yüklenen raster görüntüde parlaklığı, kontrastı veya gama'yı kolayca ayarlayabilir. Ayrıca, geliştiriciler görüntüleri dinamik olarak titretebilir veya bulanıklaştırabilir ve Median, Gauss Wiener, Motion Wiener ve Bradley Threshold gibi popüler filtreleri kullanabilir.

En Son PUB API Özellikleri

Aspose.PUB for .NET API, onu güçlü kılmak için sürekli olarak daha fazla özellik ekler. En son eklenenlerden bazılarının listesi:

 • Dolgu katmanlarının desteği. Desen, Renk ve Degrade dolgusu.
 • GdFlResource, VmskResource, PtFlResource ve VsmsResource desteği.
 • JPEG, PNG, vb. görüntü dosyalarını doğrudan yüklemeden PsdImage'a yükleyin.
 • Katman Vektör Maskeleri ve Metin Katmanı Özel FlipRotate desteği.
 • Dışa aktarma için Renkli Dolgu ile Kontur efektinin oluşturulması.

SSS

1. .NET için neden Aspose.PUB’a ihtiyacınız var?

Aspose.PUB’un zengin işlevselliği, içerik çıkarma, diğer formatlara dönüştürme ve görüntüleme veya yazdırma için işleme dahil olmak üzere çeşitli yazılım uygulamalarına entegre edilebilir.

2. Aspose.PUB for .NET hangi formatları destekliyor?

Bu API Çözümü giriş olarak PUB’u ve çıktı formatları olarak PDF, TIFF, PNG, JPEG, GIF, BMP, DOC, DOCX, XLS, XLXL, CSV, PPTX, XPS, EPU, TEX, HTML, MHTML ve SVG’yi destekler. dönüştürme işlevi.

3. Aspose.PUB for .NET ile çalışmaya başlamaya yönelik gereksinimleri nerede bulabilirim?

Sistem gereksinimleri, kurulum, lisanslama ve örneklerin nasıl çalıştırılacağı gibi temel bilgileri öğrenmek için Belgeler adresine gidin. Burada ayrıca Geliştirici Kılavuzunu ve formatlarla ilgili bilgi tabanını bulabilirsiniz.

4. API ile ilgili herhangi bir sorun varsa nereden yardım alabilirim?

Ücretsiz Destek Forumundan yanıt almaya çalışın.

5. Aspose.PUB for .NET’in en son güncellemelerini nerede bulabilirim?

İlerlemeyi, tüm güncellemeleri ve eklenen en yeni özellikleri görmek için Sürüm Notları adresini ziyaret edin.  

Support and Learning Resources

  
  

Aspose.PUB, aşağıda listelenen popüler geliştirme ortamları için bireysel API'ler sunar: