Node.js’de PPTM’ı SVG’a dönüştürün

Aspose.Slides for Node.js Java aracılığıyla, PowerPoint sunumlarını Node.js’deki çeşitli formatlara dönüştürmenize olanak tanıyan güçlü ve kullanımı kolay bir kitaplıktır. Tüm sunum öğelerini ve formatlarını destekler ve bunlara erişmek ve bunları değiştirmek için zengin bir API sağlar. Ayrıca daha fazla işlem yapmak veya paylaşmak için slaytlarınızı çeşitli formatlara aktarmanıza da olanak tanır.

Node.js'de PPTM'ı SVG'a dönüştürün

Aspose.Slides for Node.js via Java , sunum dosyalarını oluşturmaya ve düzenlemeye yönelik güçlü bir Node.js kitaplığıdır. Ayrıca, PPTM biçimini SVG biçimine dönüştürmek için esnek yollar sağlar. Herhangi bir geliştirici veya uygulama Java aracılığıyla Aspose.Slides for Node.js kullanarak yalnızca birkaç satır kodla PPTM dosyalarını SVG dosyalarına dönüştürebilir.

Modern bir belge işleme API’si olan Aspose.Slides for Node.js, PPTM dosyaları hızlı bir şekilde SVG dosya formatlarına aktarır. Aspose PowerPoint kitaplığı, PPTM biçimini SVG biçimine ve diğer birçok dosya biçimine dönüştürmenize olanak tanır

Node.js'yi kullanarak PPTM biçimini SVG biçimine dönüştürün

PPTM dosyasını SVG biçimine dönüştürmek için, PPTM dosyasından Sunum oluşturmanız ve bunu SVG olarak kaydetmeniz gerekir.

PPTM biçimini SVG biçimine dönüştürmek için Node.js kodu


var aspose = aspose || {};

aspose.slides = require("aspose.slides.via.java");

var pres = new aspose.slides.Presentation("welcome-to-powerpoint.pptm");
try
{
  var slide = pres.getSlides().get_Item(0);
  var svgStream = java.newInstanceSync("java.io.FileOutputStream", "image.svg");
  slide.writeAsSvg(svgStream);
  svgStream.close();
}
finally
{
  if (pres != null) pres.dispose();
}

Java API aracılığıyla Aspose.Slides for Node.js kullanarak PPTM'ı SVG'a dönüştürme

Java aracılığıyla Aspose.Slides for Node.js kullanarak PPTM dosyasını SVG biçimine dönüştürmek için, paketi JavaScript dosyanıza aktarmanız ve Sunum sınıfının bir örneğini oluşturmanız gerekir. Sunum sınıfı bir PowerPoint belgesini temsil eder ve öğelerine erişmeye ve bunları yönetmeye yönelik yöntemler sağlar.

 1. Aspose.Slides for Node.js’yi Java aracılığıyla yükleyin.

 2. Node.js projenize bir kitaplık referansı ekleyin (kitaplığı içe aktarın).

 3. Kaynak PPTM dosyalarını Node.js’de açın.

 4. Sonucu SVG dosyası olarak kaydedin.

PPTM'ı Desteklenen Diğer Formatlara Dönüştürün

Ayrıca PPTM dosyasını dönüştürebilir ve diğer dosya formatlarına kaydedebilirsiniz. Desteklenen tüm formatları aşağıda görün