C# veya .NET API Çözümü kullanılarak XML ile MPP Nasıl Birleştirilir

XML ile MPP’ı Birleştirmek için Aspose.Tasks for .NET’i kullanacağız C# platformu için zengin özelliklere sahip, güçlü ve kullanımı kolay bir belge işleme ve dönüştürme API’si olan API. NuGet paket yöneticisini açın, Aspose.Tasks’ı arayın ve kurun. Paket Yöneticisi Konsolundan aşağıdaki komutu da kullanabilirsiniz. C# kullanarak XML ile MPP arasında bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Öncelikle, XML ve MPP projelerine erişmek için Aspouse.Tasks API’sini kullanmalısınız. Ardından, verileri mevcut XML alanlarından almalı ve xz’yi MPP içindeki karşılık gelen alanlarla eşleştirmelisiniz. Ardından, MPP içinde eksik alanları oluşturmak için API’yi kullanmalısınız. .Net kullanarak XML projesindeki verilerle yeni alanlar ekleyin. Bu işlem, XML ve MPP verilerini bir C# uygulamasında birleştirecektir.

NuGet paketlerini Visual Studio Paketi ile yönetin

Paket Yöneticisi Konsol Komutu

PM> Install-Package Aspose.Tasks

XML ile MPP'ı C# aracılığıyla Birleştirme Adımları

Geliştiriciler, yalnızca birkaç satır kodla XML dosyalarını kolayca MPP dosyasına yükleyebilir ve birleştirebilirler.

 • Hangi varlıkları XML ile birleştireceğinize ve MS Project varlıklarında nasıl eşleştirmek istediğinize karar verin (kullanıcı hikayeleri => görevler, ABD’de oluşturulma tarihi => başlangıç ​​tarihi, vb.)
 • Project sınıfının yeni örneğini oluşturun
 • Gerekli varlıkları elde etmek için XML biçimini ayrıştırın (örneğin, *.csv Jira yedek dosyasını ayrıştırmak istiyorsanız Aspose.Cells’i kullanmak isteyebilirsiniz)
 • Oluşturulan Project sınıfı örneğine ayrıştırılmış varlıklar ekleyin
 • XML yedekleme dosyası biçimini (*.csv) oluşturmak ve Doldurmak için yaygın .NET bileşenlerini kullanın

sistem gereksinimleri

Dönüştürme örnek kodunu çalıştırmadan önce, aşağıdaki ön koşullara sahip olduğunuzdan emin olun.

 • Microsoft Windows veya .NET Framework, Mono ve COM Interop ile uyumlu bir işletim sistemi.
 • Microsoft Visual Studio gibi geliştirme ortamı.
 • Projenizde başvurulan Aspose.Tasks for .NET DLL.Çevrimiçi XML Birleşme

XML birleştirme kalitesini doğrudan tarayıcınızda test edin! Lütfen yerel dosya sisteminden veya bir URL’den XML dosyaları yükleyin, gerekli çıktı biçimini seçin ve örneği çalıştırın! Proje dosyalarını birleştirmek, verilerinizi birleştirmenin ve yönetimini kolaylaştırmanın harika bir yolu olabilir. Aspose.Tasks Birleştirme Araçları , zamandan tasarruf etmenin ve birden çok XML dosyasını yönetme zahmetini azaltmanın harika bir yoludur. İşlemin kalitesini doğrudan tarayıcınızda test edin, dosyaları yerel dosya sisteminden veya bir URL’den yükleyin, istediğiniz çıktı biçimini seçin ve örneği çalıştırın. Hızlı, kolay, güvenli ve tamamen ücretsiz!

General information about XML format

XML veya eXtensible Markup Language, genişletilebilir bir biçimlendirme dilidir. Verileri hem uygulamalar arasında hem de doğrudan kod içinde depolamak ve aktarmak için kullanılır. Yani sadece API'de değil program kodunda da görülebilir. Bu format W3C tarafından tavsiye edilir, bu nedenle genellikle verileri hem API'lere hem de SOAP API'lere aktarmak için kullanılır.

What is XML?

 • A markup language that resembles HTML.
 • Designed to transmit data, not to display them.
 • XML ​​tags are not predefined, you must define the tags you want.
 • XML ​​is described in such a way as to be self-defined.

Why is XML needed?

Başlangıçta bu format, verilerin uygulamalar arasında ve İnternet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde saklanması ve aktarılması için icat edildi. Bir kişi ve bir bilgisayar tarafından okunması kolay olduğu için popülerlik kazanmaya başladı. .xml dosyasındaki veriler düz metin biçiminde saklanır, bu da sıkıştırmayı ve bir cihazdan diğerine aktarmayı kolaylaştırır.
Önemli! XML yürütülebilir bir program kodu değil, yapılandırılmış bir belge biçimidir.

SSS bölümü

XML ile MPP birleştirme hakkında SSS

1. Bu XML Birleşmesi neden yararlıdır?

XML Birleştirme, birkaç XML dosyasını birleştirmek için pratik, güçlü ve hızlı bir araçtır. XML belgelerini hızlı ve kolay bir şekilde tek bir belgede birleştirebilir ve sonucu sorunsuz bir şekilde MPP, MPT, MPX ve XML biçimlerinde kaydedebilirsiniz!

2. XML’ı nasıl birleştirebilirim?

XML’ı çevrimiçi veya programlı olarak birleştirebilirsiniz. XML belgelerini çevrimiçi olarak birleştirmek için, bilgisayarınızdan veya bir URL’den dosya yükleyin, listeden istediğiniz çıktı biçimini seçin ve Çalıştır düğmesine basın. Kısa sürede sonuç alacaksınız. Ayrıca, belge birleştirme için C# kodunu kopyalayabilir ve kendi uygulamanızda kullanabilirsiniz.

3. XML’ı Linux, Mac OS, iOS veya Android’de birleştirebilir miyim?

Bu ücretsiz çevrimiçi XML Birleşmeyi bir mobil cihaz, tablet veya bilgisayardan kullanabilirsiniz. Birleşmenin arayüzü sezgisel ve kullanıcı dostudur. Aracımız, Windows, Mac OS, Linux, Android ve iOS dahil olmak üzere tüm büyük işletim sistemleri ve ilgili tarayıcılarıyla uyumludur. Bu aracı çalıştırmak için ek bir yazılım yüklemesi gerekmez.