Egyéni TeX bemenet megvalósítása

C++ API megoldás a TeX bemenet testreszabásához

 

A TeX gépi szedőrendszerként ismert, amely képes a TeX nyelven írt programok feldolgozására. Ahelyett, hogy a szöveget közvetlenül a dokumentumban formáznák, a felhasználók olyan programokat írnak, amelyek a dokumentum szövegtöredékeit és a kimenetet vezérlő parancsokat tartalmazzák. A TeX I/O dokumentációs cikkben leírtak szerint a TeX-feladatokat általában egy kifejezetten meghatározott TeX-fájlon hajtják végre. Ezért ennek a fájlnak szerepelnie kell egy adott TeX-feladat bemenetében.

Az Aspose.TeX API-n belül vannak beépített TeX bemeneti implementációk a helyi fájlrendszeren belüli fájlokból és a ZIP archívumba csomagolt fájlokból való adatok betöltésére.

Ez az oldal az egyéni TeX bevitel megvalósítását ismerteti, figyelembe véve, hogy a TeX fájloknak követniük kell a TeX szintaxist, és ideális esetben csak a motor számára „ismert” parancsokat kell tartalmazniuk. Ezenkívül más fájlok, például adatfájlok vagy grafikus fájlok is szerepelhetnek benne.

A TeX bevitel testreszabásához a következőkre van szükségünk:

  • Az Aspose.TeX for C++ API – funkciókban gazdag, hatékony és könnyen használható dokumentumfeldolgozási és -konverziós API a C++ platformhoz.
  • Nyissa meg a NuGet csomagkezelőt, keresse meg az Aspose.TeX.Cpp fájlt, és telepítse. A következő parancsot is használhatja a Csomagkezelő konzolból:

Package Manager Console Command

PM> Install-Package Aspose.TeX.Cpp

Tippek a TeX C++ bemenet testreszabásához:

  1. A TeX motor az adatkötetekre fájlként hivatkozik, ami azt jelenti, hogy „név szerint”. Következésképpen a TeX bemeneti alrendszer azon része, amely az automatikusan feldolgozott adatok betáplálásáért felelős, név szerinti lekérdezésekre válaszul adatmennyiséget biztosít.
  2. Az Aspose.TeX API for C++ bevezeti az IInputWorkingDirectory felületet, egyetlen metódust deklarálva GetFile() amely név szerint lekéri a “fájlokat”. Más szavakkal, az Input Working Directory szótárként működik, amely a fájlneveket adatkötetekkel társítja.
  3. A GetFile() metódusnak egy out argumentuma van fullName. Például az InputFileSystemDirectory megvalósításban a kért fájl teljes elérési útját tartalmazza a lemezen – a útvonalat, amely az átirat (.log) fájlba kerül.



GYIK

1. Hogyan olvashatom be a TeX és a LaTeX bemenetét?

A primitív TeX-ben négy parancs felelős a fő bemeneti fájltól eltérő fájlok beviteléért, például \input <fájlnév>, \openin<szám>=<fájlnév>, \closein<szám> és\beolvasás<szám> a <vezérlőszekvencia>-ba. Az első parancs hatására a motor feldolgozza azt a fájlt, amelynek a neve paraméterként van megadva. A következő két segédadatfájl megnyit és bezár. Az utolsó pedig beolvas egy sort egy segédfájlból a token listájaként, és ezt a listát egy vezérlőszekvenciához (vagy parancshoz) rendeli. A LaTeX-ben a bevitel egyszerűbb. Az azonnali feldolgozáshoz szükséges további fájlok leggyakrabban úgynevezett csomagok, amelyeket szükség esetén a \usepackage{<csomagnév>} paranccsal kell szerepeltetni a LaTeX fájl preambulumában. A kiegészítő adatbevitel is leggyakrabban meghatározott csomagok által biztosított makrókba van csomagolva.

2. Hogyan kell dolgozni a TeX bemenettel?

Ha az Aspose.TeX API-megoldás segítségével a legáltalánosabb módokon (lemezen lévő fájlokból vagy ZIP-archívumba csomagolt fájlokból) szeretné biztosítani a TeX-bevitelt, használja az IInputWorkingDirectory osztályokat. /tex/cpp/class/aspose.te_x.i_o.i_input_working_directory/) felület.

3. Hogyan lehet testreszabni a TeX bemenetet?

A TeX bemenet testreszabásához ezzel az API-megoldással, ki kell fejlesztenie az IInputWorkingDirectory felület saját megvalósítását, majd ezt kell használnia az InputWorkingDirectory tulajdonság értékeként a TeX-feladatbeállításokban.

TeX Mi a TeX fájlformátum

A TeX valójában nem formátum. Ez egyben egy programozási nyelv és egy tolmácsmotor is, amely megérti ezt a nyelvet. A TeX fájl egy LaTeX-ben létrehozott dokumentum. Ez a dokumentum grafikákat, táblázatokat, szimbólumokat, listákat, képleteket és egyenleteket tartalmazhat.