Konwertuj TeX-a i LaTeX-a

Rozwiązanie API konwertera TeX dla Javy.

Aspose.TeX to interfejs API do systemu Object TeX, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat pliku TeX, oto Wprowadzenie do TeX . Programiści mogą łatwo konwertować TeX na formaty PDF, XPS, PNG, JPG, BMP i TIFF, integrując API dla Javy. Poniżej znajduje się kilka przykładów kodu, które programiści mogą ulepszyć i zintegrować z rozwiązaniami Tex.

Rozwiązanie API dla Javy umożliwia programową konwersję plików TeX i LaTeX, ale warto zobaczyć i wypróbować konwertery międzyplatformowe opracowane na tych natywnych Pszczoła. Można tam również znaleźć aplikacje do tworzenia i edycji plików TeX, tabel, grafik, do łączenia plików w jeden z formatu PDF itp.

Konwertuj LaTeX na obrazy, XPS, PDF, SVG za pomocą Java.

Interfejs API obsługuje BMP, JPEG, PDF, SVG, TIFF, XPS i PNG jako formaty wyjściowe. Aby przekonwertować pliki TeX do obrazów, PDF, XPS lub SVG, wykonaj następujące kroki:

 1. Utwórz wystąpienie klasy TeXOptions .
 2. Określ katalog roboczy systemu plików dla danych wyjściowych/wejściowych za pomocą OutputWorkingDirectory / InputWorkingDirectory .
 3. Zainicjuj opcje zapisywania za pomocą BmpSaveOptions , PngSaveOptions , TiffSaveOptions JpegSaveOptions lub PdfSaveOptions , SvgSaveOptions , XpsSaveOptions , który jest domyślny, nie trzeba ustawiać.
 4. Uruchom konwersję za pomocą metody Rum TeXJob() dla ImageDevice lub PdfDevice , SvgDevice , XpsDevice .

Aspose.TeX for Java działa dobrze w każdym środowisku programistycznym obsługującym Javę, ale zalecane są następujące wymagania:

 • Pulpit Microsoft Windows (7, 8, 10).
 • Systemy Linux (Ubuntu-16.04 lub nowsze).
 • Mac OS X.
 • J2SE 8.0 (1.8) lub nowszy (na przykład Java 10) Wersja Java.
Przykład kodu Java Konwersja TeX do obrazów, XPS, PDF lub SVG.
Input file
Output format
Select the target format

    
 Często zadawane pytania

1. Czy mogę przekonwertować TeX za pomocą tego rozwiązania API?

Aspose.TeX ma funkcję, która pozwala konwertować pliki TeX i LaTeX na inne formaty online lub programowo. Jeśli chcesz natychmiast przekształcić swoje pliki online, możesz skorzystać z wieloplatformowej aplikacji TeX Converter .

2. Jakie konwersje są obsługiwane?

Ta konwersja obsługuje formaty wyjściowe JPEG, BMP, PNG, TIFF, SVG, PDF i XPS.

3. Czy ta funkcja jest bezpłatna?

Konwertery międzyplatformowe są bezpłatne, natomiast w przypadku rozwiązania API możesz uzyskać bezpłatną wersję próbną, a następnie w razie potrzeby kupić produkt.

  

Support and Learning Resources