TeX do PDF

Konwertuj TeX na PDF za pomocą rozwiązania API dla Java

Jak przekonwertować TeX na PDF za pomocą Javy

Aspose.TeX for TeX to PDF konwerter przekształca plik TeX na obraz PDF przy użyciu dowolnego języka obsługiwanego przez Javę.

Widoczny tutaj interfejs API może być również wykorzystany do stworzenia własnej aplikacji wieloplatformowej lub zostać zintegrowany z projektem Java.

Aby przekonwertować TeX na PDF:

 • Użyj interfejsu API Aspose.TeX for Java , który jest bogatym w funkcje, wydajnym i łatwym w użyciu interfejsem API konwersji dla platformy Java.
 • Możesz pobrać jego najnowszą wersję bezpośrednio z Aspose Maven Repository i zainstalować ją w swoim Maven oparty na projekcie poprzez dodanie następujących konfiguracji do pliku pom.xml.

Repository

<repository>
  <id>snapshots</id>
  <name>repo</name>
  <url>http://repository.aspose.com/repo/</url>
</repository>

Dependency

<dependency>
  <groupId>com.aspose</groupId>
  <artifactId>aspose-tex</artifactId>
  <version>21.4</version>
</dependency>

Kroki do konwersji TeX na PDF w Javie

Aspose.TeX ułatwia programistom przekształcanie plików TEX na PDF w zaledwie kilku linijkach kodu.

 1. Zainicjuj TeXOptions , aby utworzyć opcje konwersji dla formatu Object TeX.
 2. Aby ustawić przestrzeń lub obszar, w którym zostaną zapisane dane wyjściowe TeX, ustaw katalog roboczy systemu dla danych wyjściowych za pomocą OutputWorkingDirectory
 3. Zainicjuj opcje zapisywania w formacie PDF za pomocą PdfSaveOptions .
 4. Uruchom konwersję TeX na PDF przy użyciu metody TeXJob() .

wymagania systemowe

Aspose.TeX for Java jest obsługiwany we wszystkich głównych systemach operacyjnych. Tylko upewnij się, że masz następujące wymagania wstępne:

 • J2SE 8.0 (1.8) lub nowszy.
Przykład kodu Java Konwersja TeX do obrazów, XPS, PDF lub SVG
Input file
Output format
Select the target format

    Często zadawane pytania

1. Czy mogę przekonwertować TeX na PDF?

Rozwiązanie Aspose.TeX posiada funkcję, która pozwala konwertować pliki TeX na inne formaty online lub programowo. Jeśli chcesz błyskawicznie przekształcić TeX na PDF online, możesz skorzystać z {i18n.informat}} konwertera aplikacja wieloplatformowa.

2. Czy mogę znaleźć bardziej szczegółowe informacje na temat konwersji TeX na PDF?

Przejdź do rozdziału Dokumentacja , aby znaleźć informacje, takie jak przewodnik dla programistów, informacje o wersji i wiele więcej na temat TeX-a i LaTeX-a. Odwiedź nasz projekt GitHub , aby zobaczyć przykłady kodu wykorzystania rozwiązania.

3. Czy ta funkcja jest bezpłatna?

Konwertery międzyplatformowe są bezpłatne, natomiast w przypadku rozwiązania API możesz uzyskać bezpłatną wersję próbną, a następnie w razie potrzeby kupić produkt.

4. Czy istnieje API JavaScript TeX do PDF w Aspose.TeX?

Tak. Obecnie Aspose.TeX obejmuje języki programowania Java, .NET i C++.

TeX Co to jest TeX Format pliku

TeX nie jest właściwie formatem. Jest to jednocześnie język programowania, a także silnik interpretera, który rozumie ten język. Plik TeX to dokument utworzony w LaTeX. Ten dokument może zawierać grafikę, tabele, symbole, listy, formuły i równania.

PDF Co to jest PDF Format pliku

Portable Document Format lub jak wielu z nas o tym wie, PDF to wieloplatformowy otwarty format i jeden z najbardziej znanych na świecie. Kiedyś opracowany przez firmę Adobe, ten format języka opisu strony (PDL) jest teraz obsługiwany przez prawie każde środowisko lub system operacyjny i może być odczytywany przez prawie każde urządzenie.