Pomocí Aspose.Total for .NET můžete snadno převést soubor XPS na XLTM v jakékoli aplikaci .NET, C#, ASP.NET a VB.NET. Za prvé, pomocí Aspose.PDF for .NET můžete exportovat XPS do XLSX. Poté můžete pomocí rozhraní Aspose.Cells for .NET Spreadsheet Programming API převést XLSX na XLTM.
.NET API pro převod XPS na XLTM
Požadavky na převod
Instalujte z příkazového řádku jako nuget install Aspose.Total
nebo pomocí konzoly Správce balíčků sady Visual Studio s Install-Package Aspose.Total
.
Případně si stáhněte offline instalační program MSI nebo knihovny DLL v souboru ZIP z stažení .
Převést chráněné XPS na XLTM přes C#
Pokud je váš dokument XPS chráněn heslem, nemůžete jej bez hesla převést na XLTM. Pomocí API můžete nejprve otevřít chráněný dokument pomocí platného hesla a poté jej převést. Chcete-li otevřít zašifrovaný soubor, můžete inicializovat novou instanci třídy Document a předat název souboru a heslo jako argumenty.
Převést soubor XPS na XLTM s vodoznakem přes C#
Při převodu souboru XPS na XLTM můžete také přidat vodoznak do výstupního formátu souboru XLTM. Chcete-li přidat vodoznak, můžete vytvořit nový objekt Workbook a otevřít převedený dokument XLSX, vybrat Worksheet přes jeho index, vytvořit Shape a použít jeho funkci AddTextEffect. Poté můžete uložit dokument XLSX jako XLTM s vodoznakem.
Prozkoumat možnosti konverzace XPS pomocí .NET
Co je formát XPS
XPS, zkratka pro XML Paper Specification, je formát souboru vytvořený společností Microsoft, který představuje dokumenty s pevným rozložením. Soubory XPS obsahují obsah a nastavení tisku dokumentu, takže jsou vhodné pro zachování rozvržení a vzhledu dokumentu na různých zařízeních a platformách.
Formát XPS je založen na XML (eXtensible Markup Language), a široce používaný značkovací jazyk pro reprezentaci strukturovaných dat. Soubory XPS zapouzdřují obsah dokumentu, jako je text, obrázky, vektorová grafika a anotace, do strukturovaného formátu XML. To umožňuje snadnou interpretaci a vykreslování vizuálních prvků dokumentu.
Soubory XPS jsou koncepčně podobné souborům PDF (Portable Document Format) v tom, že oba mají za cíl poskytovat spolehlivý způsob prezentace a sdílení dokumentů při zachování jejich formátování. a rozložení. Soubory PDF však získaly širší podporu napříč různými softwarovými aplikacemi a hardwarovými zařízeními, díky čemuž jsou široce přijímané a kompatibilnější.
Pro prohlížení souborů XPS a práci s nimi poskytuje společnost Microsoft prohlížeč XPS jako součást operačního systému Windows. . Různé aplikace a nástroje třetích stran také nabízejí podporu pro otevírání, vytváření a konverzi souborů XPS. Ve srovnání s PDF však může být rozsah softwaru a hardwaru podporujícího formát XPS omezenější.
Co je formát XLTM
Formát souboru XLTM, také známý jako soubor šablony Excel Macro-Enabled Template, je formát souboru používaný v aplikaci Microsoft Office Excel k ukládání šablon tabulek, které obsahují makra. Tento formát souboru, který byl představen v aplikaci Excel 2007, je založen na tabulkovém procesoru Microsoft Excel Open XML Format Spreadsheet.
Soubory XLTM slouží jako pohodlný způsob ukládání maker napsaných ve Visual Basic for Applications (VBA) do tabulky. Makra jsou sady pokynů, které automatizují úkoly v Excelu. Podobně jako ve formátu XLSM mohou soubory XLTM ukládat makra; mají však další funkci: možnost použití jako šablony pro jiné soubory aplikace Excel.
Když se k vytvoření nového sešitu použije šablona XLTM, makra ze šablony se zkopírují do nového souboru. To umožňuje uživatelům spouštět makra v nově vytvořeném sešitu. Tato funkce je užitečná zejména pro vytváření opakovaně použitelných šablon. Šablona může být například navržena s makry, která generují měsíční zprávu. Při použití šablony XLTM každý měsíc se vytvoří nový sešit s makry, která automaticky generují sestavu na základě dat v sešitu.
Soubory XLTM jsou také cenné pro sdílení maker s ostatními. Uživatel může vytvořit šablonu s makry, jako je šablona pro generování sestav, a poté ji odeslat e-mailem jinému uživateli. Příjemce může šablonu otevřít v Excelu a použít makra k vygenerování požadované zprávy.