Az Aspose.Total for Java használatával bármely Java-alkalmazáson belül két egyszerű lépésben konvertálhatja a JSON-formátumot TGA-vé. Először is, az Aspose.Cells for Java használatával a JSON-t JPEG formátumba elemezheti. Ezt követően az Aspose.Imaging for Java használatával konvertálhatja a JPEG-et TGA formátumba.
Konvertálja a JSON formátumot TGA-re Java segítségével
- Hozzon létre egy új Workbook objektumot, és nyissa meg a JSON-fájlt
- Mentse el a JSON fájlt JPEG formátumban a [save]( https://reference.aspose.com/cells/java/com.aspose.cells/workbook#save(java.lang.String,%20com.aspose.cells.SaveOptions) segítségével. ) módszerrel
- Töltse be a JPEG dokumentumot az Image osztály használatával
- Mentse a dokumentumot TGA formátumba a mentés segítségével-) módszer
Konverziós követelmények
Az Aspose.Total for Java könnyen használható közvetlenül Maven alapú projektből és vegyen fel könyvtárakat a pom.xml fájlba.
Alternatív megoldásként beszerezhet egy ZIP-fájlt a downloads .
Konverziós követelmények
Ezenkívül az API lehetővé teszi a JSON elemzését TGA-be meghatározott elrendezési beállításokkal. Az elrendezési beállítások megadásához használhatja a JsonLayoutOptions osztályt. Lehetővé teszi egy tömb táblaként történő feldolgozását, a nullák figyelmen kívül hagyását, a tömb címének figyelmen kívül hagyását, az objektum címének figyelmen kívül hagyását, a karakterlánc számmá vagy dátummá alakítását, a dátum és a számformátum beállítását, valamint a címstílus beállítását. Mindezek a lehetőségek lehetővé teszik, hogy adatait az igényeinek megfelelően mutassa be. A következő kódrészlet bemutatja, hogyan állíthatja be az elrendezési beállításokat.
Állítsa be az elrendezést, és konvertálja a JSON-formátumot TGA-re Java segítségével
Az API használatával a JSON-t TGA-vé alakíthatja vízjellel az TGA-dokumentumban. Ha vízjelet szeretne hozzáadni, először konvertálja a JSON-t JPEG formátumba, és adjon hozzá egy vízjelet. Vízjel hozzáadásához töltsön be egy képfájlt az Image osztály használatával, és hozzon létre egy objektumot a Graphics ://apireference.aspose.com/imaging/java/com.aspose.imaging/Graphics) osztályt, és inicializálja azt Image objektummal, hozzon létre egy új Matrix objektumot, és állítsa be a fordítást és az átalakítást a kívánt szögbe, és adjon hozzá vízjelet a Graphics.drawString módszerrel. Miután hozzáadta a vízjelet a képhez, elmentheti a JPEG fájlt TGA formátumban.
JSON konverziós beállítások felfedezése Java
Mi a JSON fájlformátum
A JSON (JavaScript Object Notation) egy nyílt szabványos fájlformátum az adatok megosztására, amely ember által olvasható szöveget használ az adatok tárolására és továbbítására. A JSON-fájlok tárolása .json kiterjesztéssel történik. A JSON kevesebb formázást igényel, és jó alternatíva az XML számára. A JSON a JavaScriptből származik, de nyelvtől független adatformátum. A JSON generálását és elemzését számos modern programozási nyelv támogatja. Az application/json a JSON-hoz használt médiatípus. A JSON-fájlok alapvető szerkezete kulcs-érték párok gyűjteménye, amelyekben az értékek különböző típusúak, például számok, karakterláncok és logikai értékek. A tömbök és a beágyazott objektumok JSON-fájlban is megjeleníthetők. A JSON-t széles körben használják a webfejlesztésben az ügyfél és a szerver közötti adatcserére. Gyakran használják AJAX alkalmazásokban, ahol a kliens adatokat kér a szervertől anélkül, hogy frissítené a teljes oldalt. A JSON-t egyszerű adatbázis-formátumként is használják adatok tárolására és lekérésére, valamint adatstruktúrák karakterlánc-formátumba történő sorosítására, amely tárolható vagy továbbítható a hálózaton.
Mi a TGA fájlformátum
A Truevision Graphics Adapter (TGA) a Truevision Inc. által létrehozott raszteres grafikus fájlformátum. Ez volt a TARGA és VISTA kártyák natív formátuma, amelyek voltak az első grafikus kártyák az IBM PC-kompatibilisekhez, amelyek valódi színes (24 bites) megjelenítést kínáltak. A formátum pixelenként legfeljebb 32 bitet, valamint tömörítést, alfa-csatornákat és gamma-korrekciót támogat. A TGA-fájlformátum viszonylag egyszerű, és néhány kötelező mezőből áll, amelyeket egy változó hosszúságú képadatok szakasz követ. A fejlécnek a következő mezőket kell tartalmaznia: - Egy 8 bites mező, amely megadja a képazonosító bájtok számát - Egy 16 bites mező, amely megadja a színtérkép bejegyzések számát (ha van ilyen) - Egy 8 bites mező, amely megadja a képpixelek számát bájtonként- A kép eredetének X-koordinátáját megadó 16 bites mező- A kép eredetének Y-koordinátáját meghatározó 16 bites mező- A kép szélességét pixelben megadó 16 bites mező- A 16- bit mező, amely a kép magasságát adja meg pixelben- Egy 8 bites mező, amely a képpontonkénti bitek számát adja meg- Egy 8 bites mező, amely a képleíró byte-ot adja meg. A képadat rész a tényleges képpixeleket tartalmazza, bájtok sorozataként tárolva. Minden pixelt meghatározott számú bit képvisel, a fejlécben meghatározottak szerint. A képpontonkénti bitek számának 8 többszörösének kell lennie. A képleíró bájt információkat tartalmaz a kép tájolásáról és az alfa-csatornáról. A két magasabb rendű bit az alfa csatorna mélységét, míg a maradék hat bit a kép tájolását határozza meg:- 00 = A kép balról jobbra, fentről lefelé sorrendben kerül tárolásra- 01 = A kép jobbról balra, fentről lefelé sorrendben tárolva- 10 = A kép balról jobbra, lentről felfelé sorrendben kerül tárolásra- 11 = A kép tárolása jobbról balra, alul- to-top orderHa a képnek van alfa csatornája, akkor a képadatok után egy külön szekcióban kerül tárolásra. Az alfa-csatorna adatok bájtok sorozataként kerülnek tárolásra, ahol minden bájt egy pixel átlátszatlanságát jelenti.