Az Aspose.Total for .NET használatával bármely .NET-, C#-, ASP.NET- és VB.NET-alkalmazáson belül elemezheti a JSON-t IMAGE-be, két egyszerű módon. lépések. Először is, az Aspose.Cells for .NET használatával JSON-t exportálhat JPEG formátumba. Ezt követően az Aspose.Imaging for .NET használatával konvertálhatja a JPEG-et IMAGE-vé.
Konvertálja a JSON formátumot IMAGE-re a C# segítségével
Konverziós követelmények
Telepítés parancssorból nuget install Aspose.Total
néven, vagy a Visual Studio Package Manager konzolján keresztül az Install-Package Aspose.Total
paranccsal.
Alternatív megoldásként letöltheti az offline MSI telepítőt vagy a DLL-eket ZIP-fájlban a downloads webhelyről.
Állítsa be az elrendezést, és konvertálja a JSON-formátum](IMAGE-re a C#-on keresztül
A JSON IMAGE-re történő elemzése közben a JSON elrendezési beállításait is megadhatja a JsonLayoutOptions segítségével. Lehetővé teszi a tömb táblaként történő feldolgozását, a nullák figyelmen kívül hagyását, a tömb címének figyelmen kívül hagyását, az objektum címének figyelmen kívül hagyását, a karakterlánc számmá vagy dátummá alakítását, a dátum és számformátum beállítását, valamint a címstílus beállítását. Mindezek a lehetőségek lehetővé teszik, hogy adatait az igényeinek megfelelően mutassa be. A következő kódrészlet bemutatja, hogyan állíthatja be az elrendezési beállításokat.
JSON formátum elemzése IMAGE-re vízjellel
Az API használatával a JSON-t IMAGE-vé alakíthatja vízjellel az IMAGE-dokumentumban. Vízjel hozzáadásához először előállíthatja a JSON-dokumentumot JPEG formátumban, és vízjelet adhat hozzá. A művelet bemutatásához töltse be az átalakított JPEG képet, átalakításokat adjon hozzá egy Matrix osztályú objektum segítségével, és rajzoljon egy karakterláncot vízjelként a kép felületére a Graphics segítségével. net/aspose.imaging/graphics) osztály” DrawString módszerrel. Miután hozzáadta a vízjelet, elmentheti a JPEG-et IMAGE formátumban. Az alábbiakban egy kódpélda látható, amely bemutatja, hogyan adhat átlós vízjelet a dokumentumhoz.
JSON konverziós beállítások felfedezése .NET
Mi a JSON fájlformátum
A JSON (JavaScript Object Notation) egy nyílt szabványos fájlformátum az adatok megosztására, amely ember által olvasható szöveget használ az adatok tárolására és továbbítására. A JSON-fájlok tárolása .json kiterjesztéssel történik. A JSON kevesebb formázást igényel, és jó alternatíva az XML számára. A JSON a JavaScriptből származik, de nyelvtől független adatformátum. A JSON generálását és elemzését számos modern programozási nyelv támogatja. Az application/json a JSON-hoz használt médiatípus. A JSON-fájlok alapvető szerkezete kulcs-érték párok gyűjteménye, amelyekben az értékek különböző típusúak, például számok, karakterláncok és logikai értékek. A tömbök és a beágyazott objektumok JSON-fájlban is megjeleníthetők. A JSON-t széles körben használják a webfejlesztésben az ügyfél és a szerver közötti adatcserére. Gyakran használják AJAX alkalmazásokban, ahol a kliens adatokat kér a szervertől anélkül, hogy frissítené a teljes oldalt. A JSON-t egyszerű adatbázis-formátumként is használják adatok tárolására és lekérésére, valamint adatstruktúrák karakterlánc-formátumba történő sorosítására, amely tárolható vagy továbbítható a hálózaton.
Mi a IMAGE fájlformátum
A képfájlok olyan számítógépes fájlok, amelyek digitális képeket tárolnak. Ezek a fájlok különböző típusúak lehetnek, például bitmap, jpeg, gif és tiff. A képek ezekben a fájlokban különböző fokú tömörítéssel és minőséggel kerülnek tárolásra. A képek számítógépen való megnyitásakor a fájl típusa határozza meg, hogy melyik szoftvert fogja használni a kép megnyitásához és megtekintéséhez. A bittérképes fájlok, más néven raszterképek, apró pixelekből álló rácsból állnak, amelyek mindegyikéhez egy szín van hozzárendelve. érték. Ha távolról nézzük, ezek a képpontok összeolvadnak, és a folyamatos kép illúzióját keltik. A bittérképes fájlok jellemzően nagy méretűek, mivel nagyon sok részletes információt tartalmaznak. A Jpeg fájlok a tömörített képfájlok egy fajtája. Matematikai algoritmust használnak a képadatok tömörítésére, ami csökkenti a fájlméretet anélkül, hogy a képminőség romlása volna. A Jpeg fájlokat gyakran használják fényképek online tárolására és megosztására, mivel könnyen tömöríthetők anélkül, hogy minőségük romlana. A Gif fájlok egy másik típusú tömörített képfájl. Más algoritmust használnak, mint a jpeg fájlok, ami lehetővé teszi több szín tárolását és jobb képminőséget. A gif fájlok azonban legfeljebb 256 színre korlátozódnak, így nem alkalmasak jó minőségű képek tárolására. A GIF-fájlokat általában animált képekhez és egyszerű grafikákhoz használják. A tiff-fájlok tömörítetlen képfájlok. Ez azt jelenti, hogy nem használnak semmilyen tömörítési algoritmust, és ennek eredményeként sokkal nagyobb méretűek, mint más típusú képfájlok. A tiff fájlokat általában jó minőségű képek tárolására használják, amelyeket szerkeszteni vagy nyomtatni kell.