Konwertuj PPTX na XLTM za pomocą Pythona lub Aplikacja internetowa

Konwersja PPTX na XLTM w aplikacjach Pythona bez instalowania programu Microsoft PowerPoint® lub programu Excel

 

Dla programisty Pythona, który próbuje dodać funkcję konwersji PPTX do XLTM w aplikacji. Aspose.Total for Python via .NET API może pomóc zautomatyzować proces konwersji. Jest to pełny pakiet różnych interfejsów API obsługujących różne formaty, w tym pliki PPTX i XLTM.

To głównie w dwóch krokach. Najpierw użyj interfejsu API Aspose.Slides for Python via .NET , aby przekonwertować plik PPTX na HTML. Następnie za pomocą Excel Python API Aspose.Cells for Python via .NET zapisz utworzony kod HTML w żądanym formacie Microsoft Excel.

Jak przekonwertować PPTX na XLTM w Pythonie

 • Krok 1 Użyj instancji klasy Presentation , aby otworzyć źródłowy plik PPTX
 • Zapisz plik PPTX do formatu HTML, używając metody save , podając nazwę pliku i żądaną ścieżkę do katalogu
 • Krok 2 Załaduj plik HTML z instancją klasy Workbook
 • Wywołaj metodę save podczas określania wyjściowej ścieżki pliku XLTM. Więc twój plik PPTX jest konwertowany na XLTM w określonej ścieżce

Wymagania konwersji

 • Do konwersji PPTX na XLTM wymagany jest Python 3.5 lub nowszy
 • Odwołaj się do API w ramach projektu bezpośrednio z PyPI ( Aspose.Slides i Aspose.Cells )
 • Lub użyj następujących poleceń pip pip install aspose.slides i pip install aspose-cells-python
 • Ponadto system operacyjny oparty na Microsoft Windows lub Linux (zobacz więcej dla Cells i Slides )
 

Zapisz PPTX do HTML w Pythonie - krok 1

 
 

Zapisz HTML do XLTM w Pythonie - krok 2

 

Darmowy konwerter online dla PPTX na XLTM

Często Zadawane Pytania

 • Jak mogę przekonwertować PPTX na XLTM Online?
  Aplikacja online do konwersji PPTX jest zintegrowana powyżej. Aby rozpocząć, po prostu dodaj plik PPTX, który chcesz przekonwertować, przeciągając go i upuszczając na stronę lub klikając wewnątrz białego obszaru, aby zaimportować dokument. Następnie kliknij przycisk „Konwertuj”, aby rozpocząć proces konwersji PPTX na XLTM. Po zakończeniu konwersji możesz pobrać nowo przekonwertowany plik XLTM za pomocą jednego kliknięcia.
 • Jak długo trwa konwersja PPTX?
  Możesz szybko przekonwertować pliki PPTX do formatu XLTM za pomocą powyższego konwertera online. Szybkość konwersji zależy przede wszystkim od rozmiaru pliku PPTX, przy czym konwersja małych plików zajmuje tylko kilka sekund. Jeśli zintegrowałeś kod konwersji w aplikacji .NET, szybkość procesu konwersji będzie zależała od tego, jak dobrze zoptymalizowałeś swoją aplikację.
 • Czy konwersja PPTX na XLTM za pomocą darmowego konwertera Aspose.Total jest bezpieczna?
  Oczywiście! Po zakończeniu konwersji PPTX na XLTM link do pobrania przekonwertowanego pliku zostanie dostarczony natychmiast. Poważnie traktujemy prywatność i bezpieczeństwo przesłanych plików i usuwamy je po 24 godzinach. Ponadto linki do pobierania również wygasną po tym okresie. Możesz mieć pewność, że konwersja plików, w tym PPTX, jest całkowicie bezpieczna i nikt nie ma dostępu do Twoich plików. Bezpłatna aplikacja jest zintegrowana do celów testowych, aby upewnić się, że możesz ocenić wynik przed zintegrowaniem kodu.
 • Jakiej przeglądarki powinienem użyć do konwersji PPTX?
  Do tej konwersji online możesz użyć dowolnej nowoczesnej przeglądarki, takiej jak Google Chrome, Firefox, Opera lub Safari. Jeśli jednak tworzysz aplikację komputerową, interfejs API Aspose.Total PPTX Conversion będzie działał bezproblemowo.

Eksploruj PPTX opcji konwersji z Python

Przelicz PPTXs na CSV (Wartości oddzielone przecinkami)
Przelicz PPTXs na DOC (Format binarny programu Microsoft Word)
Przelicz PPTXs na DOCM (Plik Microsoft Word 2007 Marco)
Przelicz PPTXs na DOCX (Dokument Office 2007+ Word)
Przelicz PPTXs na DOT (Pliki szablonów Microsoft Word)
Przelicz PPTXs na DOTM (Plik szablonu programu Microsoft Word 2007+)
Przelicz PPTXs na DOTX (Plik szablonu Microsoft Word)
Przelicz PPTXs na EXCEL (Formaty plików arkuszy kalkulacyjnych)
Przelicz PPTXs na RTF (Bogaty format tekstu)
Przelicz PPTXs na TSV (Wartości oddzielone tabulatorami)
Przelicz PPTXs na WORD (Formaty plików edytora tekstu)
Przelicz PPTXs na XLS (Format binarny programu Microsoft Excel)
Przelicz PPTXs na XLSB (Binarny skoroszyt programu Excel)
Przelicz PPTXs na XLSM (Arkusz kalkulacyjny z obsługą makr)
Przelicz PPTXs na XLSX (Otwórz skoroszyt XML)
Przelicz PPTXs na XLTX (Szablon Excela)

Co to jest PPTX Format pliku

Format pliku PPTX jest następcą formatu PPT (PowerPoint Presentation) i jest używany przez Microsoft PowerPoint, popularne oprogramowanie do prezentacji zawarte w pakiecie Microsoft Office. Pliki PPTX zostały wprowadzone wraz z wydaniem pakietu Microsoft Office 2007 i są oparte na formacie pliku Open XML. Pliki PPTX przechowują prezentacje jako zbiór pojedynczych slajdów, z których każdy zawiera różne elementy, takie jak tekst, obrazy, kształty, wykresy, tabele i treści multimedialne. Format wykorzystuje kodowanie oparte na XML, co pozwala na wydajniejsze przechowywanie, lepsze odzyskiwanie danych i lepszą kompatybilność z innymi aplikacjami.

Jedną z kluczowych zalet formatu PPTX jest mniejszy rozmiar pliku w porównaniu z formatem starszy format PPT. Osiąga się to dzięki ulepszonym technikom kompresji i eliminacji zbędnych danych, co skutkuje bardziej kompaktowymi plikami, które są łatwiejsze do udostępniania, przesyłania i przechowywania.

Pliki PPTX oferują również zaawansowane funkcje i możliwości, w tym obsługę ulepszonego formatowania opcje, przejścia slajdów, animacje i osadzone elementy multimedialne. Format pozwala na większą elastyczność w projektowaniu i dostosowywaniu prezentacji, umożliwiając użytkownikom tworzenie atrakcyjnych wizualnie i interaktywnych pokazów slajdów.

Pliki PPTX można otwierać, edytować i prezentować za pomocą programu Microsoft PowerPoint lub zgodnych aplikacji na różnych platformach, w tym Windows, macOS i urządzenia mobilne. Można je udostępniać za pośrednictwem poczty e-mail, przesyłać do usług przechowywania w chmurze lub uzyskiwać do nich dostęp za pośrednictwem platform współpracy w celu bezproblemowej pracy zespołowej i dostarczania prezentacji.

Co to jest XLTM Format pliku

Format pliku XLTM, znany również jako plik szablonu programu Excel z obsługą makr, to format pliku używany w programie Microsoft Office Excel do przechowywania szablonów arkuszy kalkulacyjnych zawierających makra. Ten format plików, wprowadzony w programie Excel 2007, jest oparty na arkuszu kalkulacyjnym w formacie Microsoft Excel Open XML.

Pliki XLTM służą jako wygodny sposób zapisywania makr napisanych w języku Visual Basic for Applications (VBA) w arkuszu kalkulacyjnym. Makra to zestawy instrukcji automatyzujących zadania w programie Excel. Podobnie jak format pliku XLSM, pliki XLTM mogą przechowywać makra; mają jednak dodatkową cechę: możliwość wykorzystania ich jako szablonów dla innych plików programu Excel.

Kiedy szablon XLTM jest używany do tworzenia nowego skoroszytu, makra z szablonu są kopiowane do nowego pliku. Dzięki temu użytkownicy mogą wykonywać makra w nowo utworzonym skoroszycie. Ta funkcja jest szczególnie przydatna do tworzenia szablonów wielokrotnego użytku. Na przykład szablon można zaprojektować z makrami generującymi miesięczny raport. Korzystając z szablonu XLTM co miesiąc, tworzony jest nowy skoroszyt z makrami automatycznie generującymi raport na podstawie danych w skoroszycie.

Pliki XLTM są również przydatne do udostępniania makr innym osobom. Użytkownik może utworzyć szablon z makrami, na przykład szablon generowania raportów, a następnie wysłać go e-mailem do innego użytkownika. Odbiorca może otworzyć szablon w programie Excel i użyć makr do wygenerowania żądanego raportu.