Konwertuj WORDML na PPTM za pomocą Pythona lub Aplikacja internetowa

Konwersja WORDML do PPTM w aplikacjach Pythona bez instalowania Microsoft Word® lub PowerPoint

 

Dla programisty Pythona, kto próbuje dodać funkcję konwersji WORDML do PPTM w aplikacji? Aspose.Total for Python via .NET API może pomóc zautomatyzować proces konwersji. Jest to pełny pakiet różnych interfejsów API obsługujących różne formaty.

To głównie w dwóch krokach. Najpierw użyj API Aspose.Words for Python via .NET , aby przekonwertować plik WORDML na PDF. Następnie za pomocą programu PowerPoint Python API Aspose.Slides for Python via .NET zapisz utworzony plik PDF w Presentation jako format PPTM.

Jak przekonwertować WORDML na PPTM w Pythonie

 • Krok 1 Otwórz źródłowy plik WORDML przy użyciu klasy ASSOSE.WORDS.DOCUMENT
 • Zapisz plik WORDML w formacie PDF za pomocą metody Save , podając nazwę pliku i żądaną ścieżkę katalogu.
 • Krok 2 Załaduj plik PDF z instancją klasy APOSSE.SLIDES.PRESENTATION
 • Wywołaj metodę save, określając ścieżkę pliku wyjściowego i SaveFormat.PPTM jako parametry. twój plik WORDML jest konwertowany na PPTM w określonej ścieżce.

Wymagania dotyczące konwersji

 • Do konwersji WORDML na PPTM wymagany jest Python 3.5 lub nowszy
 • Odwołaj się do API w ramach projektu bezpośrednio z PyPI ( Aspose.Slides i Aspose.Words ) lub
 • Użyj następujących poleceń pip pip install aspose.slides i pip install aspose.words.
 • System operacyjny oparty na Microsoft Windows lub Linux (zobacz więcej dla Slides i Words ) oraz dla Linuxa sprawdź dodatkowe wymagania dla gcc i libpython i postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku INSTALL .
 

Zapisz WORDML do PDF w Pythonie - krok 1

 
 

Zapisz PDF do PPTM w Pythonie - Krok 2

 

Darmowy konwerter online dla WORDML na PPTM

Często Zadawane Pytania

 • Jak mogę przekonwertować WORDML na PPTM Online?
  Aplikacja online do konwersji WORDML jest dostępna powyżej. Aby rozpocząć, możesz dodać plik WORDML do konwersji, przeciągając go i upuszczając lub klikając wewnątrz białego obszaru, aby zaimportować dokument. Po przesłaniu pliku WORDML kliknij przycisk Konwertuj, aby rozpocząć proces konwersji. Po zakończeniu konwersji WORDML na PPTM możesz pobrać przekonwertowany plik. Za pomocą jednego kliknięcia otrzymasz wyjściowe pliki PPTM.
 • Jak długo trwa konwersja WORDML?
  Ten internetowy konwerter WORDML działa szybko, ale prędkość w dużej mierze zależy od rozmiaru pliku WORDML. Małe pliki WORDML można przekonwertować na format PPTM w ciągu zaledwie kilku sekund. Jeśli zintegrowałeś kod konwersji w aplikacji .NET, szybkość procesu będzie zależała od tego, jak dobrze zoptymalizowałeś swoją aplikację.
 • Czy konwersja WORDML na PPTM za pomocą darmowego konwertera Aspose.Total jest bezpieczna?
  Oczywiście! Po konwersji link do pobrania pliku PPTM będzie dostępny natychmiast. Przesłane pliki są usuwane po 24 godzinach, a linki do pobierania przestaną działać po tym czasie. Twoje pliki są bezpieczne i nikt nie ma do nich dostępu. Bezpłatna aplikacja jest zintegrowana głównie do celów testowych, więc możesz zweryfikować wyniki przed integracją kodu.
 • Jakiej przeglądarki powinienem użyć do konwersji WORDML?
  Możesz użyć dowolnej nowoczesnej przeglądarki internetowej, takiej jak Google Chrome, Firefox, Opera lub Safari, aby dokonać konwersji online WORDML na PPTM. Jeśli jednak budujesz aplikację komputerową, API Aspose.Total WORDML Conversion będzie działać bezproblemowo.

Eksploruj WORDML opcji konwersji z Python

Przelicz WORDMLs na CSV (Wartości oddzielone przecinkami)
Przelicz WORDMLs na DIF (Format wymiany danych)
Przelicz WORDMLs na EML (Wiadomość e-mail)
Przelicz WORDMLs na EMLX (Wiadomość Apple Mail)
Przelicz WORDMLs na EXCEL (Formaty plików arkuszy kalkulacyjnych)
Przelicz WORDMLs na FODS (Płaski arkusz kalkulacyjny XML OpenDocument)
Przelicz WORDMLs na ICS (Plik kalendarza)
Przelicz WORDMLs na MBOX (Plik skrzynki pocztowej e-mail)
Przelicz WORDMLs na MSG (Plik elementu wiadomości programu Outlook)
Przelicz WORDMLs na ODP (Format prezentacji OpenDocument)
Przelicz WORDMLs na ODS (Arkusz kalkulacyjny OpenDocument)
Przelicz WORDMLs na OFT (Szablon pliku programu Outlook)
Przelicz WORDMLs na OST (Tabela przechowywania w trybie offline programu Outlook)
Przelicz WORDMLs na POT (Pliki szablonów programu Microsoft PowerPoint)
Przelicz WORDMLs na POTM (Plik szablonu Microsoft PowerPoint)
Przelicz WORDMLs na POTX (Prezentacja szablonu Microsoft PowerPoint)
Przelicz WORDMLs na POWERPOINT (Pliki prezentacji)
Przelicz WORDMLs na PPS (Pokaz slajdów PowerPointa)
Przelicz WORDMLs na PPSM (Pokaz slajdów z obsługą makr)
Przelicz WORDMLs na PPSX (Pokaz slajdów PowerPointa)
Przelicz WORDMLs na PPT (Prezentacja Powerpoint)
Przelicz WORDMLs na PPTX (Otwarty format prezentacji XML)
Przelicz WORDMLs na PST (Tabela przechowywania osobistego programu Outlook)
Przelicz WORDMLs na SXC (Arkusz kalkulacyjny StarOffice Calc)
Przelicz WORDMLs na TSV (Wartości oddzielone tabulatorami)
Przelicz WORDMLs na XLAM (Dodatek programu Excel z obsługą makr)
Przelicz WORDMLs na XLS (Format binarny programu Microsoft Excel)
Przelicz WORDMLs na XLSB (Binarny skoroszyt programu Excel)
Przelicz WORDMLs na XLSM (Arkusz kalkulacyjny z obsługą makr)
Przelicz WORDMLs na XLSX (Otwórz skoroszyt XML)
Przelicz WORDMLs na XLT (Szablon programu Excel 97 - 2003)
Przelicz WORDMLs na XLTM (Szablon programu Excel z obsługą makr)
Przelicz WORDMLs na XLTX (Szablon Excela)

Co to jest WORDML Format pliku

Microsoft Word 2003 wprowadził zastrzeżony format dokumentu znany jako WordprocessingML. Ten format, oparty na XML, wykorzystuje niestandardowy schemat XML do przechowywania różnych elementów dokumentu Word, obejmujących tekst, formatowanie, obrazy i inną zawartość. WordprocessingML ma na celu zapewnienie kompleksowej reprezentacji wszystkich informacji o dokumencie, przy jednoczesnym zachowaniu jakości czytelnej zarówno dla człowieka, jak i dla maszyny.

Czytelność dla człowieka oznacza, że dokumenty WordprocessML mogą być łatwo dostępne i edytowane za pomocą standardowego edytora tekstu. Ta dostępność umożliwia użytkownikom bezpośrednie manipulowanie bazową strukturą XML w razie potrzeby. Ponadto WordprocessingML został zaprojektowany w celu ułatwienia automatycznego przetwarzania i konwersji przez systemy komputerowe, umożliwiając bezproblemową transformację do innych formatów lub integrację z różnymi aplikacjami.

WordprocessingML to otwarty standard, co oznacza, że jego specyfikacje są publicznie dostępne w celach informacyjnych i wdrożenie przez programistów. Ta otwartość przyczyniła się do rozwoju wielu programów, w tym rozwiązań typu open source, takich jak OpenOffice.org i LibreOffice, które mogą odczytywać i zapisywać dokumenty WordprocessingML. Dostępność takich narzędzi rozszerza dostępność i interoperacyjność plików WordprocessingML poza ekosystem Microsoft Word.

Microsoft Word, będąc jednym z najczęściej używanych programów do edycji tekstu na świecie, przyczynił się do popularności WordprocessingML jako XML oparty na formacie edytora tekstu. Jego szeroka akceptacja sprawiła, że WordprocessingML stał się powszechnym standardem udostępniania i wymiany bogato sformatowanych dokumentów.

Co to jest PPTM Format pliku

Format pliku PPTM to rozszerzenie pliku używane przez program Microsoft PowerPoint do zapisywania prezentacji zawierających makra. Jest to rozszerzenie formatu pliku PPTX, który jest domyślnym formatem plików dla prezentacji programu PowerPoint. Litera „M” w nazwie PPTM oznacza „z obsługą makr”, co oznacza, że plik może zawierać osadzone makra napisane w języku programowania Visual Basic for Applications (VBA).

Pliki PPTM są tworzone i edytowane za pomocą programu Microsoft PowerPoint lub inne zgodne oprogramowanie obsługujące format plików programu PowerPoint. Pliki te mogą zawierać różne elementy multimedialne, takie jak tekst, obrazy, filmy, dźwięk i animacje. Ponadto pliki PPTM mogą zawierać funkcje interaktywne i niestandardowe funkcje za pomocą makr.

Makra w plikach PPTM umożliwiają użytkownikom automatyzację powtarzalnych zadań, tworzenie interaktywnych treści i dodawanie niestandardowych funkcji do prezentacji. Makra można pisać przy użyciu języka programowania VBA i wykonywać szeroki zakres operacji, w tym manipulację danymi, obsługę danych wprowadzanych przez użytkownika i integrację z innymi aplikacjami.

Podczas otwierania pliku PPTM program PowerPoint może monitować użytkownika włączać lub wyłączać makra ze względów bezpieczeństwa, ponieważ makra mogą potencjalnie wykonywać złośliwy kod. Należy zachować ostrożność podczas otwierania plików PPTM z nieznanych lub niezaufanych źródeł.