C++ Uygulamalarında MHTML’yi EXCEL’ye Oluşturma

Microsoft® Excel veya Adobe® Acrobat Reader gerektirmeden yerel C++ uygulamalarında MHTML’yi EXCEL’ye dönüştürün

 

Aspose.Total for C++ dosya formatı otomasyon kitaplıkları aracılığıyla MHTML’yi C++‘da EXCEL’ye dönüştürmek, iki adımlı basit bir işlemdir. İlk adımda, Aspose.PDF for C++ kullanarak MHTML’yi XLSX’e aktarabilirsiniz, Daha sonra Aspose.Cells for C++ Elektronik Tablo Programlama API’si, XLSX’i EXCEL’ye dönüştürebilirsiniz.

MHTML'yi EXCEL'ye Dönüştürmek için C++ API

  1. Document sınıf referansını kullanarak MHTML dosyasını açın
  2. Kaydet üye işlevini kullanarak MHTML’yi XLSX’e dönüştürün
  3. IWorkbook sınıf referansını kullanarak XLSX belgesini yükleyin
  4. Kaydet üye işlevini kullanarak belgeyi EXCEL biçiminde kaydedin

Dönüşüm Gereksinimleri

Komut satırından nuget install Aspose.Total.Cpp``` veya Visual Studio'nun Paket Yönetici Konsolu üzerinden ```Install-Package Aspose.Total.Cpp ile kurun.

Alternatif olarak, çevrimdışı MSI yükleyicisini veya DLL’leri downloads adresinden bir ZIP dosyasında alın.

C++ ile MHTML Dosya Bilgilerini Alın veya Ayarlayın

Aspose.PDF for C++ ayrıca MHTML belgeniz hakkında bilgi edinmenize ve dönüştürme işleminizden önce bilinçli kararlar vermenize olanak tanır. Bir MHTML dosyasının dosyaya özel bilgilerini almak için önce get_Info() yöntemini çağırmanız gerekir. Document sınıfı. DocumentInfo nesnesi alındığında, tek tek özelliklerin değerlerini alabilirsiniz. Ayrıca, DocumentInfo sınıfının ilgili yöntemlerini kullanarak da özellikleri ayarlayabilirsiniz.

EXCEL Dosya Formatını C++ ile Akışa Kaydet

Aspose.Cells for C++ , akış için EXCEL dosya formatının kaydedilmesine izin verir. Dosyaları bir akışa kaydetmek için bir MemoryStream veya FileStream nesnesi oluşturun ve IWorkbook öğesini çağırarak dosyayı bu akış nesnesine kaydedin. nesnenin [Kaydet]( https://reference.aspose.comy öntemi. Kaydet yöntemini çağırırken SaveFormat numaralandırmasını kullanarak istediğiniz dosya biçimini belirtin.