Java aracılığıyla HTML’yi TGA’ye dönüştürün

HTML dosyasını Adobe® Acrobat Reader kullanmadan herhangi bir Java J2SE, J2EE, J2ME uygulamasından TGA’ye aktarın

 

Java’da html dosyasını TGA görüntüsüne iki basit adımda dönüştürebilirsiniz. İlk olarak, Aspose.PDF for Java kullanarak HTML’yi JPEG’e aktarabilirsiniz. Bundan sonra, Aspose.Imaging for Java Görüntü İşleme API’sini kullanarak JPEG’i TGA’ye dönüştürebilirsiniz. Her iki API de Aspose.Total for Java paketi kapsamında gelir.

HTML'yi Java aracılığıyla TGA'ye aktarın

  1. Document sınıfını kullanarak HTML dosyasını açın
  2. sınıf nesnesini başlatın ve Process kullanarak HTML’yi JPEG’e dönüştürün. aspose.pdf.Page-java.io.OutputStream-) yöntemi
  3. Image sınıfını kullanarak JPEG dosyasını yükleyin
  4. Belgeyi save kullanarak TGA formatına kaydedin-) yöntem

Dönüşüm Gereksinimleri

Aspose.Total for Java’yı doğrudan Maven tabanlı bir projeden kolayca kullanabilirsiniz. ve pom.xml’inize kitaplıkları dahil edin.

Alternatif olarak, indirilenler adresinden bir ZIP dosyası alabilirsiniz.

Java ile Tek Bir Dosyada HTML'yi TGA'ye Dönüştürün

API ayrıca HTML dosyasını TGA’ye tek bir dosyaya aktarmanıza olanak tanır. Tüm sayfaları dönüştürmek için önce HTML belgenizi bir TIFF dosyasına dönüştürebilir, ardından TIFF dosyasını TGA’ye aktarabilirsiniz. Giriş dosyasını Document sınıfını kullanarak açabilir ve Resolution, TiffSettings ve TIFF aygıt nesneleri oluşturabilirsiniz. process kullanarak tek bir TIFF görüntüsü alabilirsiniz. TiffDevice sınıfının java.io.OutputStream-) yöntemi. Son olarak, Image sınıfını kullanarak TIFF dosyasını yükleyebilir ve save kullanarak TGA formatına kaydedebilirsiniz. apireference.aspose.com/imaging/java/com.aspose.imaging/Image#save-java.lang.String-com.aspose.imaging.ImageOptionsBase-) yöntemi.

Java ile Filigranlı HTML'yi TGA'ye Dönüştürün

API’yi kullanarak, TGA belgenizde filigran bulunan HTML dosyasını TGA’ye de aktarabilirsiniz. Filigran eklemek için önce HTML’yi JPEG’e dönüştürebilir ve içine bir filigran ekleyebilirsiniz. Filigran eklemek için Image sınıfını kullanarak bir görüntü dosyası yükleyin, Graphics nesnesini oluşturun ://apireference.aspose.com/imaging/java/com.aspose.imaging/Graphics) sınıfını seçin ve Image nesnesiyle başlatın, yeni bir Matrix oluşturun com.aspose.imaging/Matrix) nesnesini seçin ve çeviri ile dönüştürmeyi istediğiniz açıya ayarlayın ve Graphics.drawString kullanarak filigran ekleyin drawString-java.lang.String-com.aspose.imaging.Font-com.aspose.imaging.Brush-float-float-) yöntemi. Resminize filigranı ekledikten sonra JPEG’i TGA formatında kaydedebilirsiniz.

Java ile HTML'yi TGA Dosyasına Dönüştür ve Döndür

API’yi kullanarak, çıktı TGA görüntüsünü ihtiyaçlarınıza göre de döndürebilirsiniz. Image.rotateFlip yöntemi, görüntüyü 90/180/270 derece döndürmek ve görüntüyü yatay veya dikey olarak çevirmek için kullanılabilir. Kütüphane, tüm çirkin detayları kapsarken karmaşık işlemleri gerçekleştirmek için basit yöntemler sağlar. Görüntüye uygulamak için döndürme ve çevirme türünü belirtebilirsiniz. Görüntüyü döndürmek ve çevirmek için dönüştürülen JPEG görüntüsünü Image sınıfını kullanarak yükleyebilir ve Görüntüyü çağırabilirsiniz. uygun RotateFlipType belirtilirken rotaryFlip yöntemi.

Java ile HTML Dönüşüm Seçeneklerini Keşfedin

HTML s'yi APNG 'ye dönüştürün (Animasyonlu Taşınabilir Ağ Grafikleri)
HTML s'yi DICOM 'ye dönüştürün (Tıpta Dijital Görüntüleme ve İletişim)
HTML s'yi DXF 'ye dönüştürün (Autodesk Çizim Değişim Formatı)
HTML s'yi EMZ 'ye dönüştürün (Windows Sıkıştırılmış Gelişmiş Meta Dosyası)
HTML s'yi JPEG2000 'ye dönüştürün (J2K Görüntü Formatı)
HTML s'yi JPEG2000 'ye dönüştürün (J2K Görüntü Formatı)
HTML s'yi SVGZ 'ye dönüştürün (Sıkıştırılmış Ölçeklenebilir Vektör Grafikleri)
HTML s'yi WMF 'ye dönüştürün (Windows Meta Dosyası)
HTML s'yi WMZ 'ye dönüştürün (Sıkıştırılmış Windows Meta Dosyası)