Java aracılığıyla TEX’yi EMZ’ye dönüştürün

TEX dosyasını Adobe® Acrobat Reader kullanmadan herhangi bir Java J2SE, J2EE, J2ME uygulamasından EMZ’ye aktarın

 

Java’da tex dosyasını EMZ görüntüsüne iki basit adımda dönüştürebilirsiniz. İlk olarak, Aspose.PDF for Java kullanarak TEX’yi JPEG’e aktarabilirsiniz. Bundan sonra, Aspose.Imaging for Java Görüntü İşleme API’sini kullanarak JPEG’i EMZ’ye dönüştürebilirsiniz. Her iki API de Aspose.Total for Java paketi kapsamında gelir.

TEX'yi Java aracılığıyla EMZ'ye aktarın

  1. Document sınıfını kullanarak TEX dosyasını açın
  2. sınıf nesnesini başlatın ve Process kullanarak TEX’yi JPEG’e dönüştürün. aspose.pdf.Page-java.io.OutputStream-) yöntemi
  3. Image sınıfını kullanarak JPEG dosyasını yükleyin
  4. Belgeyi save kullanarak EMZ formatına kaydedin-) yöntem

Dönüşüm Gereksinimleri

Aspose.Total for Java’yı doğrudan Maven tabanlı bir projeden kolayca kullanabilirsiniz. ve pom.xml’inize kitaplıkları dahil edin.

Alternatif olarak, indirilenler adresinden bir ZIP dosyası alabilirsiniz.

Java ile Tek Bir Dosyada TEX'yi EMZ'ye Dönüştürün

API ayrıca TEX dosyasını EMZ’ye tek bir dosyaya aktarmanıza olanak tanır. Tüm sayfaları dönüştürmek için önce TEX belgenizi bir TIFF dosyasına dönüştürebilir, ardından TIFF dosyasını EMZ’ye aktarabilirsiniz. Giriş dosyasını Document sınıfını kullanarak açabilir ve Resolution, TiffSettings ve TIFF aygıt nesneleri oluşturabilirsiniz. process kullanarak tek bir TIFF görüntüsü alabilirsiniz. TiffDevice sınıfının java.io.OutputStream-) yöntemi. Son olarak, Image sınıfını kullanarak TIFF dosyasını yükleyebilir ve save kullanarak EMZ formatına kaydedebilirsiniz. apireference.aspose.com/imaging/java/com.aspose.imaging/Image#save-java.lang.String-com.aspose.imaging.ImageOptionsBase-) yöntemi.

Java ile Filigranlı TEX'yi EMZ'ye Dönüştürün

API’yi kullanarak, EMZ belgenizde filigran bulunan TEX dosyasını EMZ’ye de aktarabilirsiniz. Filigran eklemek için önce TEX’yi JPEG’e dönüştürebilir ve içine bir filigran ekleyebilirsiniz. Filigran eklemek için Image sınıfını kullanarak bir görüntü dosyası yükleyin, Graphics nesnesini oluşturun ://apireference.aspose.com/imaging/java/com.aspose.imaging/Graphics) sınıfını seçin ve Image nesnesiyle başlatın, yeni bir Matrix oluşturun com.aspose.imaging/Matrix) nesnesini seçin ve çeviri ile dönüştürmeyi istediğiniz açıya ayarlayın ve Graphics.drawString kullanarak filigran ekleyin drawString-java.lang.String-com.aspose.imaging.Font-com.aspose.imaging.Brush-float-float-) yöntemi. Resminize filigranı ekledikten sonra JPEG’i EMZ formatında kaydedebilirsiniz.

Java ile TEX'yi EMZ Dosyasına Dönüştür ve Döndür

API’yi kullanarak, çıktı EMZ görüntüsünü ihtiyaçlarınıza göre de döndürebilirsiniz. Image.rotateFlip yöntemi, görüntüyü 90/180/270 derece döndürmek ve görüntüyü yatay veya dikey olarak çevirmek için kullanılabilir. Kütüphane, tüm çirkin detayları kapsarken karmaşık işlemleri gerçekleştirmek için basit yöntemler sağlar. Görüntüye uygulamak için döndürme ve çevirme türünü belirtebilirsiniz. Görüntüyü döndürmek ve çevirmek için dönüştürülen JPEG görüntüsünü Image sınıfını kullanarak yükleyebilir ve Görüntüyü çağırabilirsiniz. uygun RotateFlipType belirtilirken rotaryFlip yöntemi.